VYSOČINA KRALUJE TAEKWONDU – CZECH OPEN 2008

1

V sobotu 21. 6. 2008 proběhlo v pražské hale Slávie otevřené Mezinárodní Mistrovství České republiky v olympijském sportu taekwondo WTF – CZECH OPEN 2008. Zároveň se jednalo o 2. turnaj NTL – Národní Taekwondo Ligy.

Tohoto mistrovství se kromě týmů z České republiky zúčastnily i oddíly z Německa, Polska, Rumunska, Chorvatska, Slovenska a Ukrajiny. Dvě posledně jmenované země dokonce nasadily své národní reprezentační týmy. Celkem bojovalo 204 závodníků, z nichž všichni museli být držiteli „vysokých pásků“. Šlo tedy o velice kvalitně obsazený turnaj, kde nebyla nouze o opravdu tvrdou a těžkou konkurenci.

Vysočina měla na tomto mistrovském turnaji zastoupení v podobě týmu TAEKWONDO LACEK, který vyrazil do bitvy o titul v počtu 27 závodníků z Humpolce a Pelhřimova. A nyní k samotnému průběhu a výsledkům.

Co se týká jednotlivců, tým TAEKWONDO LACEK má hned čtyři letošní Mistry republiky v různých kategoriích, a to Kateřinu Nedvědovou, která vybojovala finálový boj i přes zranění nohy, Veroniku Krejčovou, která potvrdila letošní výbornou formu, Václava Drahného, jenž navázal na zlato z Májového turnaje a Václava Slavíka. Dále je třeba pochválit výkon Líby Medové, která přes bolestivé zranění dokázala postoupit do finále, kde však nestačila na chorvatskou soupeřku a skončila na 2. místě. Výborně bojoval i Miloslav Med, kterému unikl titul doslova o chlup, když ve finálovém boji prohrál s ukrajinským reprezentantem o pouhý jeden bod. Skvělý výkon předvedl i David Šimek, který se probojoval až do finále v kategorii výrazně zkušenějších protivníků a musel se rovněž spokojit se stříbrem a v neposlední řadě patří pochvala zkušenému Brunovi de Oliveira Manuelovi, který hladce prošel do finále, kde však na něj čekal lepší borec z ukrajinského národního týmu, tedy i Bruno bral stříbrnou medaili.

Neznamená to však, že by ostatním závodníkům nepatřila pochvala a obdiv, neboť celkem Lackův tým domů vezl 4 zlaté, 5 stříbrných a 10 bronzových medailí. Tuto medailovou sbírku ještě doplnil pohár a titul Mistrů České republiky v týmech. Na druhém místě se umístil Sokol Hradec Králové a na třetím Kangsim Dojang Praha. TAEKWONDO LACEK zároveň potvrdil svou první pozici v Národní TKD lize. Ve výsledcích mezinárodního Czech Open se Humpolecko-Pelhřimovský tým umístil na druhém místě hned za Národním reprezentačním týmem Ukrajiny.

Závěrem je třeba dodat, že trenér Petr Lacek je s výkony svých svěřenců spokojen a za společně vybojovaný titul Mistrů České republiky za rok 2008 jim touto cestou děkuje.

Tomáš Douda

One thought on “VYSOČINA KRALUJE TAEKWONDU – CZECH OPEN 2008

1. Ty woe, jsou poslední dobou nějaký dobrý ne? Vždyť to je jedno vítězství za druhým. Od té doby, co byli vyhlášeni jako nejlepší sportovní tým roku, tak se o nich začalo konečně psát. Fandim a přeju další úspěchy.