Výstava: Ruka na konci ramene

Spolu)práce v českém a slovenském umění od 29. 5. 2021 do 2. 1. 2022. Osmá výstava v 8smičce se zaměřuje na spolupráci českých a slovenských umělců s nejrůznějšími společenskými a sociálními skupinami, které byly realizované mimo tradiční výstavní prostory.

Datum: 29. 5. 2021 – 2. 1. 2022
Cena: 8 Kč
Pořadatel: 8smička – zóna pro umění, Kamarytova 97, Humpolec
Odkaz: WWW
Facebook: Událost

Výstava představuje ucelenou koncepci podoby a historie tohoto druhu (spolu)práce od poloviny 20. století do současnosti. Autoři vystavených prací se zaměřují na projekty, které primárně nevznikají s myšlenkou na vytvoření uměleckého díla. Smyslem jejich vzniku je snaha zapojit vybranou společenskou skupinu do procesu rovnocenné umělecké spolupráce a zároveň nabídnout aktérům skrze tuto činnost jiný pohled na problémy, se kterými se běžně potýkají. Výstava ukazuje nejen konkrétní projekty, ale také příběhy, které stojí za vznikem prací umělců vytvořených společně s lidmi žijícími v sociálně vyloučených lokalitách, se seniory, s lidmi bez domova, se zdravotně postiženými, s dětmi či se studenty nebo s nejrůznějšími komunitami.

Vystavující umělci: Friedl Dicker-Brandeis, Vladimír Boudník, Mária Bartuszová, Gabriel Kladek, Július Koller, Dezider Tóth, Milena Dopitová, Keiko Sei, Kateřina Šedá, Daniela Krajčová, Oto Hudec, Tomáš Rafa, Jiří Franta & David Böhm, Eva Jiřička, EPOS 257, Ondřej Brody & Kristofer Paetau, Hynek Alt, Jesper Alvaer, Isabela Grosseová, Aleš Čermák, Rafani, Petr Philippov, Larisa Gladysh, Adam Vačkář, Matěj Smetana, Martin Kohout, Pavel Sterec, Michal Pěchouček, Matyáš Chochola, Ľudmila Horňáková a účastníci vzájemné spolupráce.
Kurátoři výstavy: Ondřej Horák & Anežka Chalupová
Architekt výstavy: Richard Loskot

Info

KDY: 29. 5. 2021 – 2. 1. 2022
KDE: 8smička – zóna pro umění, Kamarytova 97, Humpolec
VSTUPNÉ: Symbolických 8 Kč

Čtěte dále:   Piknik, Humpolcem s umělci, odhalování sochy
Výstava Ruka na konci ramene pořádaná 8smičkou - zónou pro umění. | Zdroj: 8smicka.com
Výstava Ruka na konci ramene pořádaná 8smičkou – zónou pro umění. | Zdroj: 8smicka.com

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zatočíte páčkou, zmáčknete tlačítko a roura mluví. V Humpolci mají Poesiomat

Pá Čvn 4 , 2021
Nadělal bych se, můj Bože, mnohem méně volovin, kdybys Ty mě býval stvořil, z míň než ze tří polovin, line se z černé ocelové roury. Ta vede přímo ze země na Horním náměstí v Humpolci, kde právě stojí i tvůrce myšlenky této prapodivné hrací skříňky. Čtěte dále:   Zahájení Humpoleckých […]
Na Horním náměstí v Humpolci mají Poesiomat.

You May Like

Témata