Z deníku Policie

Policisté dopadli muže, kteří se vloupali do prodejny. V lednu se snížil počet nehod. Nedělní nehoda na D1 se zásahem humpoleckých hasičů.

PELHŘIMOVSKO: Zadrželi je přímo na místě činu 

Humpoleckým policistům se v úterý v noci podařilo zadržet pachatele vloupání do prodejny v obci Vojslavice. Dva muži, sedmatřicetiletý z Pelhřimovska a čtyřiatřicetiletý z Olomoucka, si v úterý 28. ledna v jednu hodinu v noci vyhlédli prodejnu ve Vojslavicích. Nejprve rozbili okno vedoucí do skladu prodejny a starší z nich vnikl do budovy. Tam si připravil k odcizení cigarety a poštovní známky v hodnotě přes pět tisíc korun. Jeho komplic mezitím čekal pod oknem. Policisté oba muže na místě zadrželi a eskortovali je na služebnu.
 
U staršího z mužů policisté zjistili, že byl již za majetkovou trestnou činnost v posledních třech letech odsouzen. Oběma ještě tentýž den sdělili podezření z přečinu krádeže a případ řeší ve zkráceném přípravném řízení. Mladšímu z podezřelých hrozí dva roky vězení, zkušenějšímu pak až tříletý trest odnětí svobody.
 

KRAJ VYSOČINA: Na pokles dopravních nehod mělo vliv příznivé počasí  

V průběhu ledna letošního roku vyšetřovali policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina v našem kraji celkem 223 dopravních nehod. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se počet nehod snížil o dvaadvacet procent.  Na snížení počtu dopravních nehod se v lednu projevily příznivé klimatické podmínky. Lednové dopravní nehody si nevyžádaly žádnou oběť a celkem čtyři účastníci se při lednových nehodách těžce zranili, což je snížení o 60 procent ve srovnání se stejným obdobím roku 2013.
 
Dalších 70 účastníků utrpělo při nehodách lehké zranění. Toto číslo je ve srovnání s počtem lehce zraněných za leden roku 2013 o 26 procent nižší. Hmotná škoda na havarovaných vozidlech a ostatním majetku se vyšplhala na 12 356 000 korun a ve srovnání se stejným obdobím roku 2013 je o 32 procent nižší. V deseti případech policisté při vyšetřování nehody zjistili, že řidič před jízdou požil alkoholické nápoje. 
 
Mezi nejčastější příčiny dopravních nehod v kraji Vysočina můžeme i v lednu zařadit nepřiměřenou rychlost jízdy a způsob jízdy. Policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina budou také v letošním roce v rámci běžného výkonu služby i v rámci mimořádně vyhlašovaných dopravně bezpečnostních akcí zaměřovat svoji pozornost na všechny komunikace, na nichž dochází nejčastěji k dopravním nehodám tak, aby se dařilo snížit jejich počet a především ty nejtragičtější následky – úmrtí a těžká zranění. Kromě toho se budou policisté zaměřovat také na častější kontroly řidičů zda neusedají za volant pod vlivem alkoholu nebo pod vlivem omamných a psychotropních látek.
 
Pro rok 2014 jsou v oblasti BESIP stanoveny základní priority: 
 
Alkohol a drogy za volant nepatří – zákaz požívání alkoholu a návykových látek u všech účastníků silničního provozu, zejména u řidičů vozidel, snížení následků dopravních nehod způsobených po požití alkoholu a drog, zvýšení právního vědomí
Komunikace bez závad – opodstatněnost, správnost dopravního značení, dopravně technický stav komunikací, spolupráce se silničními správními úřady a správci komunikací, řádné posuzování předložených projektových dokumentací
Silniční doprava – dodržování předpisů při provozování silniční dopravy ze strany řidičů i dopravců, součinnost s ostatnímu  státními orgány při provádění těchto kontrol
Auto – team – nejčastější příčiny dopravních nehod – maximální využití přidělené techniky a prostředků při dohledu nad BESIP a odhalování přestupků v dopravě na základě vyhodnocení příčin dopravních nehod
 

Na D1 havaroval v neděli ráno kamion, při nehodě se zranili dva lidé

Humpolečtí profesionální hasiči zasahovali v neděli ráno u dopravní nehody kamionu na 66,7 km dálnice D1 ve směru na Prahu. Při nehodě se zranili dva lidé. 

Informaci o nehodě přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v 08:21 hod.
 
Kamion skončil po nehodě převrácený na boku. Při nehodě utrpěli zranění dva lidé a skončili v péči zdravotníků. Hasiči zajistili havarované vozidlo proti požáru a uniklé provozní kapaliny zlikvidovali speciálním sorbentem. Před devátou hodinou dopoledne bylo místo události předáno jednotce profesionálních hasičů ze Zruče nad Sázavou a humpolečtí hasiči se vrátili zpět na základnu.
 
 
Vyproštění havarovaného vozidla zajistila specializovaná firma.
 
Příčinu dopravní nehody vyšetřují policisté.
Anedelninehoda.JPG
Čtěte dále:   Policie po dvoutýdenním pátrání našla třináctiletou dívku. Byla v Humpolci a je v pořádku

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Jak postupovat při nálezu věci/zvířat od 1.1.2014

Po Úno 10 , 2014
Od 1.1.2014 dochází v souvislosti s účinností Nového občanského zákoníku ke změnám v oblasti ztrát a nálezů. Čtěte dále:   Policisté pátrají po třináctileté dívce z Humpolecka, může být i na Brodsku

You May Like

Témata