Z deníku Policie

Opilý mladík poškodil policejní vozidlo. Pohřešovaného školáka policisté rychle vypátrali. Opilý muž v Humpolci měl přes tři promile alkoholu.

PELHŘIMOVSKO: Mladý muž je podezřelý ze spáchání přečinu výtržnictví  

Ze spáchání přečinu výtržnictví je podezřelý devatenáctiletý mladík, který opilý vběhl před policejní vozidlo, a když policisté zastavili, poškodil automobil a začal hlídku vulgárně slovně napadat. Mladého muže policisté zajistili, měl přes dvě promile alkoholu.
V sobotu 24. května projížděla policejní hlídka po osmé hodině večer ve služebním vozidle v Pelhřimově po ulici Nádražní. Na ulici Říčanského náhle před policejní automobil vběhl muž, policista musel strhnout řízení, aby zabránil střetu, to se mu podařilo, muži se vyhnul a zastavil. Muž ale k policejnímu vozidlu okamžitě přiběhl a opakovaně udeřil do kapoty, navíc u toho začal hlídku vulgárně slovně napadat a křičel, že automobil rozbije. Policisté podezřelého muže ihned zajistili a poté ho převezli na obvodní oddělení. Jednalo se o devatenáctiletého mladíka, který policistům není neznámý, v minulosti byl již soudně trestán. Podezřelý muž byl pod vlivem alkoholu, policisté u něho provedli dechovou zkoušku, při které mladíkovi naměřili hodnotu 2,06 promile alkoholu. Mladého muže následně eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Na policejním vozidle způsobil podezřelý mladík předběžně vyčíslenou škodu dva tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu, případ dále prověřují.

PELHŘIMOVSKO: Před odchodem ze školy postříkal chodbu hasicím přístrojem 

V úterý 27. května přijali policisté po jedné hodině odpoledne oznámení o pohřešování patnáctiletého chlapce, který v dopoledních hodinách odešel z pelhřimovské základní školy, a z jeho jednání vyplynulo, že by mohl ohrozit svůj život, neboť má v současné době vztahové problémy. Chlapec ještě při odchodu z budovy sundal ze zdi hasicí přístroj, postříkal s ním chodbu školy a zasáhl také učitelku, která náhodně na místo přišla, a to včetně jejího obličeje. Oznámení o pohřešování hocha následně oznámil zástupce školského zařízení. Policisté zjistili popis chlapce a začali po něm okamžitě pátrat. Kontaktovali také jeho rodiče, kteří již pohřešovaného hledali. Během přibližně patnácti minut se policistům podařilo chlapce vypátrat v městských sadech. Hoch byl ve velmi špatném psychickém stavu a dále si policisté všimli, že má na ruce řezné rány staršího data. Na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která si chlapce převzala do péče, dále policisté informovali o nalezení pohřešovaného také jeho rodiče. Vystříkání hasicího přístroje v budově školy šetří policisté v současné době jako přestupek proti občanskému soužití a přestupek proti majetku.

PELHŘIMOVSKO: Ležel na náměstí na chodníku 

V úterý 27. května si policejní hlídka v Humpolci před čtvrtou hodinou ráno všimla na Horním náměstí muže, který ležel na chodníku. Policisté šli ihned situaci prověřit. Zjistili, že se jedná o jednapadesátiletého muže, který byl značně opilý. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 3,13 promile alkoholu. Muž nebyl schopen samostatné chůze, při pokusu vstát padal a ohrožoval tak svůj život a zdraví. Policisté muže zajistili a převezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.
Čtěte dále:   Opilec v kamionu dostal podmínku. Na D1 u Humpolce boural se třemi promile

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Předvedení novinek 2014 v Humpolci

Po Čvn 2 , 2014
Program s občerstvením pro širokou veřejnost. Čtěte dále:   Na dálnici u Humpolce havarovalo nákladní auto. Zasáhli hasiči

You May Like

Témata