Z deníku policie

20

Uplynulou páteční noc bylo v Humpolci živo. Zatímco policisté po místních barech a klubech kontrolovali dodržování zákazu podávání alkoholu neplnoletým osobám, na Dolním náměstí se vesele řádilo.

V průběhu páteční noci policisté kontrolovali dodržování zákazu podávání alkoholu osobám mladším 18 let a také pátrali po pohřešovaných a hledaných osobách a věcech. Akce se zúčastnily téměř dvě desítky policistů z pořádkové, dopravní policie i kriminální služby, spolu s pracovníky z orgánu sociální péče o dítě a zástupců jednotlivých měst. Bylo kontrolováno 6 restaurací, barů a diskoték v Pelhřimově a Humpolci. Celkem bylo kontrolováno 60 osob mladších 18 let. Policisté zjistili u 3 nezletilých a 20 mladistvých požití alkoholu. Naměřená hodnota se pohybovala od 0,44 do 2,1 promile alkoholu v dechu.Zarážejícím je fakt, že ve většině případů se jednalo o dívky. Při této akci se policisté také zaměřili na kontrolu dodržování pravidel silničního provozu, kdy zjistili že bylo spácháno 5 přestupků. V těchto akcích se bude v následujícím období pokračovat.


 


Případ vandalismu šetří v těchto dnech policisté z Humpolce. Zatím neznámý pachatel v noci z pátku na sobotu poškodil lahví dvojitou skleněnou výplň výlohy obchodu na Dolním náměstí v Humpolci. Prohozením lahve poškodil i plastovou figurínu ve výloze. Odhadnutá škoda na zařízení obchodu činí částku 12.500,- Kč. Policisté šetří tento případ jako trestný čin poškozování cizí věci.


 


Z trestného činu krádeže se bude zpovídat 26 letý muž, který minulý týden odcizil v obchodním domě v ul. Pražská v Humpolci zboží v hodnotě 135,- korun. Zboží si v prostorách obchodu uschoval do své sportovní tašky a poté prošel přes pokladnu, aniž by zboží zaplatil. Za pokladnami byl zadržen pracovníkem bezpečnostní agentury. Uvedeného jednání se muž dopustil i přesto, že byl v posledních třech letech pro takový čin již odsouzen a potrestán.

Čtěte dále:   Cizinci ukradli dvě stě tisíc korun posádce auta na odpočívadle u Humpolce

 


Na dálnici D1 u Humpolce byl zadržen hledaný muž ze Slovenska. V pátek 14. srpna nahlásila manželka T.B. na policii, že její muž je nezvěstný. Odešel z domu den předtím okolo půl páté navečer chvíli po hádce se svojí manželkou, při které uhodil nejen ji, ale i svou čtyřletou dceru. Krátce nato nasedl do auta Škoda Felicia modré metalízy a odjel. Rodina se obávala toho nejhoršího, protože mladý Slovák byl v roce 2004 léčený kvůli akutní psychické poruše. Léčbu absolvoval poté ještě v roce 2007 a od té doby užíval léky. Ty si však s sebou nevzal. Policisté ve spolupráci se záchranáři dva dny pročesávali okolí Gabčíkova vodního díla na Dunaji. Prohledali několik čtverečních kilometrů, povolán byl i vrtulník s termovizí. Na druhý den pátrání byly zapojeny do akce i motorové čluny se sonary, na pomoc bylo přivoláno dalších asi 20 záchranářů a 8 speciálně vycvičených psů. Po lokalizaci mobilního telefonu se policisté pohybovali už jen v rozmezí několika metrů. Muže však nenašli, mobil totiž zahodil. Slovák se zatím bezmyšlenkovitě vydal na cestu a dorazil až do Čech, kde mu na dálnici u Humpolce došel benzín. Zde byl také zadržen policií.


 


Více se o případu dozvíte ve videorozhovoru s pelhřimovskou policejní mluvčí Hanou Kotkovou: http://www.youtube.com/watch?v=lt9ayLoAexI(Zdroj: www.policie.cz, www.i-vysocina.cz )

myska

20 thoughts on “Z deníku policie

 1. Kdyby ten Slovák nejel se Škůdkou, ale nějakým úsporným vozem, tak ho zadrželi až v Německu 🙂

   1. ad … nedela vubec nic.

    Mozna by nebyl od veci si neco o praci policie zjistit. Nedela vubec nic je nepresne oznaceni. Ale ono je to jednodussi – anonymni vykrik na Humpolaku nic nestoji a namahu to neda …..

    1. Hm, to je možná pravda, ale pokud dali na jednu noc dohromady dvacet lidí, tak pouhých šedesát zkontrolovaných je snad špatný vtip?!? To vypadá, že na opravdu důkladnou, nikoli namátkovou, kontrolu by jich musely být stovky…..

     1. Lukasi, zkontrolovali 60 mladistvych v 6ti podnicich. Ackoli by senzacechtivi novinari i ctenari radeji slyseli mnohem vyssi cislo, je pravdepodobne, ze dorost nechlasta tak, jak si mnozi predstavuji.
      A dale lze predpokladat, ze info o kontrole proletne mestem rychleji, nez kontrola sama, takze po prvnim uspesnem zatahu se uz moc „ulovku“ cekat neda.

     2. Jo jo, sorry, to jsem přehlédl, beru zpět – ale přeci jen – stačí vlézt např do Zálesí, a pokud tam napočítáte aspoň těch šedesát duší, tutově aspoň 90 % z nich tvoří mladiství…

     3. Je zajímavé,že o kontrole se vědělo už asi tři hodiny předem po všech podnikách.

    2. Koukám,že se mažou příspěvky,které vystihují podstatu věci. Zřejmě se někdo bojí pravdy. Inu,korupce světem vládne.

     1. Ano. Za smazany prispevek mam 0,35$ a za prispevek obzvlaste pravdivy az 0,55$ ….
      Dale jsem hodnoceny body a po dosazeni cca 1500points mam narok na tydenni dovolenou v Karibiku

      8D 8D 8D

     2. Františku, a to dostáváš od Kocába nebo od koho vlastně? :-))

     3. a když se mladejm udělá blbě po chlastu, můžou si kulturně odložit do toho novýho černýho lavoru na dolním náměstí. Alespoň nebudou zablitý všechny rohy ve městě.

     4. Už jsem si párkrát říkal, že v pravidlech pro příspěvky by měla být možnost také odstranit dechberoucí de*ility …..

     5. je celý problém v tom,že jsou zákony benevolentní k prodejcům alkoholu a majitelům hospod.
      Kdyby se to dělalo jako v Kanadě,kde se bere za porušení prodejemladistvým licence k provozování tak je ihned menší procento opilců mladistvých.
      Nebo opravdu masné pokuty,které když se nezaplatí,ihned nastupuje exekutor…

     6. To by tady moc článků nezůstalo 🙂 Hlavně a především, nebrat vše tak vážně.

     7. me je 16 a zajimave je, ze pri otviracce zalesi minuly patek mi provozovatel rikal v 9 hodin, ze uz si listky koupilo 90 lidi….. a pote jsem slysel od spousty lidi, ze kolem 2 hodiny rani jezdila policejni auta(4 mala, 2 velka) na stanici naplnena lidmi jedno za druhym…tentyz den odpoledne na facebooku bylo od spousty lidi psano, jak je policie „zabasla“ a i pres promile je pustila…nektere s rodici, jine jen tak…

     8. sice je to jiný případ … ale toho co běhal po Humpolci s pouty na rukou taky pustily nebo si jen tak sám odešel?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Desítky koní projdou v neděli Humpolcem

Pá Srp 21 , 2009
Víkend 21. – 23. srpna bude v Humpolci patřit koním a všem, kteří se o ně zajímají a mají je rádi. Na školním statku se utkají nejlepší jezdci, kteří se po kvalifikačních závodech dostali až do finále celoročního závodu. Letošní novinkou je soutěž lam, nebude chybět vyhodnocení chovatelské soutěže Kontroly […]

You May Like

Témata