Z deníku policie

5

Květnové události v Humpolci a okolí.

Kuriózní dopravní nehoda se stala ve čtvrtek 6.května krátce po 15. hodině. Řidič vozidla Mercedes jel po silnici I/34 ve směru Pelhřimov – Humpolec. V k.ú. obce Komorovice jel za dosud nezjištěným vozidlem, kterému do jízdní dráhy vběhla srnčí zvěř a došlo ke střetu s tímto vozidlem. Po nárazu byla srna odmrštěna a narazila do automobilu Mercedes, u kterého prorazila čelní sklo a dopadla na řidiče. Ten při nehodě utrpěl lehké zranění s dobou léčení přibližně 1 měsíc. Řidič dosud neustanoveného vozidla, který srnu srazil, pokračoval bez zastavení dál v jízdě. Srnu převzal zástupce z mysliveckého sdružení. Hmotná škoda byla vyčíslena na 120.000 korun. 

 


Neznámý pachatel odcizil v pátek 7.5. v nočních hodinách prkna, která byla složena v areálu jedné firmy v Humpolci. Škoda odcizením prken vznikla ve výši nejméně 16.000 korun.


V neděli 9.5. krátce před 20. hodinou se stala dopravní nehoda mezi Pelhřimovem a Humpolcem. Řidička vozidla Opel Astra se plně nevěnovala řízení vozidla, vyjela s vozidlem vpravo mimo komunikaci, kde se střetla se směrovým sloupkem a následně se dvěma vzrostlými stromy. Po nárazu do stromu se vozidlo převrátilo na střechu a zůstalo vpravo mimo komunikaci. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidičky, která byla na místě ošetřena zdravotníky RLP a následně převezena do nemocnice Pelhřimov k dalšímu vyšetření.


Dechová zkouška na alkohol byla provedena přístrojem DRÄGER, její výsledek byl negativní. Hmotná škoda byla vyčíslena na 97.000 korun.


 


Neznámý pachatel si vybral počátkem minulého týdne za svůj cíl tribunu v areálu Zlaté podkovy. Nejdříve vypáčil dveře do skladu pod tribunou a pomocí krompáče se dostal do vedlejší věže a následných prostor. Zde odcizil potraviny, lihoviny a velký nerezový hrnec. Jednáním pachatele vznikla škoda na odcizených věcech ve výši nejméně 1.500 korun, další škoda 10.000 korun vznikla na poškození zařízení věže rozhodčích a odcizených krytech elektrických rozvoden.

Čtěte dále:   Policie hledá třináctiletou dívku z Humpolce, nevrátila se do zařízení pro mládež v Senožatech

V úterý 11.května vyjížděli humpolečtí policisté k případu vloupání do dvou rekreačních chatek v chatové oblasti nad Židovským hřbitovem. Pachatel nejdříve prostříhal oplocení kolem pozemku chatky, vnikl násilím do kuchyňky chaty, kde odcizil dvouplotýnkový vařič s PB obalem, tlakový nerezový hrnec a sadu nerezového nádobí. Přibral i zahradnické nůžky, potraviny a alkoholické nápoje. Z volného prostranství chatky odcizil elektrocentrálu a dvoukolovou kárku. Dále se pachatel vloupal do druhé chatky, ze které odcizil kanystr s 10-ti litry benzinu. Celková škoda na poškození zařízení chatek a odcizených věcech byla vyčíslena na 18.500 korun.


 


Dne 11.5. v odpoledních hodinách v obchodě s oděvy v Humpolci odcizil neznámý pachatel volně odloženou dámskou peněženku. Bohužel v peněžence byly osobní doklady, finanční hotovost a platební karta. Škoda byla vyčíslena na 1.500 korun.Humpolečtí policisté se zabývají případem krádeže pivních sudů. Minulý týden z úterý na středu vnikl neznámý pachatel do sklepních prostor restaurace v Okružní ulici. Ze sklepa odcizil devět 50 l prázdných pivních sudů. Majiteli způsobil škodu ve výši nejméně 9.100 korun.


V době od 15. do 17.5. se dosud neznámý pachatel vloupal do skladové místnosti v nedostavěném objektu firmy v Nerudově ulici. Zde následně odcizil vrtačku, vodováhy, ruční pilu, elektrické prodlužovací kabely a další věci. Poškozené společnosti způsobil škodu v celkové výši nejméně 13.000 Kč.


 


(Zdroj: www.policie.cz )


 


 


 

myska

5 thoughts on “Z deníku policie

        1. Zřejmě se jako většina lidí mylně dommíváte, že „kuriózní“ má něco společného se zábavou ale význam slova kuriózní je „neobvyklý“. Tomáš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Bernard láká mladé: Pojďte volit. Za pivo.

St Kvě 19 , 2010
Soukromý pivovar Bernard zvolil netradiční způsob, jak nalákat prvovoliče k volebním urnám. Vyhlásil soutěž „Pojďte volit“ a studentům středních a vysokých škol nabídl za volební hlas pivo zdarma. Čtěte dále:   Hazard se životy na silnici. Muž se třemi promile sedl v Humpolci za volant

You May Like

Témata