Z deníku Policie

Zebra se za Tebe nerozhlédne. Opilý muž v Humpolci se motal u silnice. V pivovaru zemřel mladý muž.
Alkohol za volantem.

KRAJ VYSOČINA: Policisté dohlíží na děti u přechodů pro chodce 

Jednou z priorit policistů na Vysočině je docílit větší bezpečnosti chodců v silničním provozu. Proto policisté pořádají různé preventivní akce.

Dvě z nich proběhly v úterý 3. září. V Jihlavě byla akce na křižovatce ulic Seifertova a Žižkova a na Havlíčkobrodsku proběhla v obci Okrouhlice. V rámci projektu „Zebra se za Tebe nerozhlédne“ policisté v ranních hodinách dohlíželi na chování řidičů, cyklistů a chodců na přechodech pro chodce na těchto frekventovaných místech.

Policisté se zejména zaměřili na školní mládež z blízkých základních škol. Společně s krajským koordinátorem BESIPu a pracovnicemi Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra pokládali dětem otázky, které se týkaly pravidel pro bezpečné přecházení vozovky. Děti policisté odměnili za správné odpovědi malými dárky v podobě úkolníčků do školy nebo reflexních doplňků. Většina dětí odpovídala na položené otázky ohledně přecházení komunikace po vyznačeném přechodu pro chodce správně.

Policisté se věnovali nejen dětem, ale i dospělým chodcům. Pokládali jim složitější otázky týkající se chování chodců v silničním provozu. Oslovení chodci prokázali, že pravidla silničního provozu ohledně přecházení komunikací ovládají. Dokonce ani jeden z oslovených neměl mylnou představu o tom, že chodec má před vozidly „absolutní přednost“. V průběhu celé akce se policisté dotazovali přibližně šedesáti chodců.

Akce v rámci celorepublikového projektu „Zebra se za Tebe nerozhlédne“ budou v Kraji Vysočina probíhat až do pátku 6. září.

PELHŘIMOVSKO: Policisté ho zajistili a odvezli na záchytku 

Včera kolem patnácté hodiny si policisté v Humpolci všimli muže, který se v silně podnapilém stavu pohyboval u silnice v Masarykově ulici. Policisté zjistili, že se jedná o šestadvacetiletého muže z Humpolce. Při dechové zkoušce na alkohol nadýchal 2,58 promile. Protože muž ohrožoval svůj život a zdraví tím, že nekontrolovatelně vstupoval do vozovky, policisté ho zajistili a převezli na protialkoholní záchytnou stanici. Navíc je podezřelý z přestupku proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích a hrozí mu pokuta až 2500 korun.

PELHŘIMOVSKO: Kolegové ho našli v nádrži na pivo, kterou čistil, bez známek života 

K tragické události došlo včera kolem dvacáté hodiny v humpoleckém pivovaru. Sedmadvacetiletý zaměstnanec čistil nádrž (tank) na pivo a zhruba po půlhodině ho další zaměstnanci našli uvnitř nádrže bez známek života. Ihned zahájili resuscitaci a přivolali zdravotnickou záchrannou službu, muž však přes veškeré úsilí zdravotníků zemřel.
Podle prvotních šetření může být příčinou úmrtí muže otrava dusíkem, který se používá k vytlačení piva z nádrže. K přesnému stanovení příčiny smrti byla nařízena soudní pitva. Na místo byl přivolán také pracovník inspektorátu bezečnosti práce. Kriminalisté prověřují také to, zda se na smti muže nepodílela jiná osoba.

PELHŘIMOVSKO: Řidič nadýchal téměř 1,5 promile  

V sobotu v časných ranních hodinách kontrolovali policisté v Okružní ulici v Humpolci řidiče osobního automobilu. Během kontroly provedli u čtyřiadvacetiletého řidiče také dechovou zkoušku na alkohol, při které muž nadýchal 1,49 promile. Poté se dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve v humpolecké nemocnici. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Workshop - „Škola pro město, město pro školu“

Pá Zář 6 , 2013
Studenti Gymnázia Dr. Aleše Hrdličky v Humpolci zahájili tradičně školní rok „blokovým vyučováním“.

You May Like

Témata