Z deníku Policie

Krádeže, podvody, nehody v novém roce 2011

31.12

Ve čtvrtek tři nehody

Pelhřimovsko – Krátce po 10,00 hodině se stala kolize přímo v Pelhřimově. Řidič nákladní soupravy složené z tahače a návěsu jel po silnici I/34 ve směru od Humpolce na Myslotín v levém jízdním pruhu. V ulici Průběžná při přejíždění z levého jízdního pruhu do pravého, přehlédl vozidlo Renualt Megane, které jelo v uvedeném pruhu souběžně s nákladní soupravou. Došlo k bočnímu střetu obou vozidel. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Hmotná škoda byla vyčíslena na 75 tisíc korun. 

K další nehodě došlo před polednem. Řidič vozidla peugeot jel po silnici III. třídy od Krasíkovic na Radětín. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména stavu a povrchu vozovky, na zledovatělé vozovce dostal s vozidlem smyk, přejel přes střet vozovky a střetl se s protijedoucím autobusem. Ke zranění osob nedošlo. Způsobená škoda byla vyčíslena na 50 tisíc korun.

Třetí nehoda se stala po 13,00 hodině na Humpolecku. Řidič autobusu Mercedes Benz jel po silnici III. třídy ve směru od Kaliště na obec Podivice. Při míjení se s protijedoucím vozidlem Škoda Octavia neodhadl boční odstup od protijedoucího vozidla a došlo ke střetu. Řidič octavie najel s vozidlem vpravo částečně na vyhrnutý sníh, kde po střetu s autobusem následně narazil do vzrostlého stromu. v době nehody byli v autobuse dva cestující. Při nehodě nedošlo ke zranění osob. Alkohol u řidičů byl vyloučen dechovou zkouškou. Škoda na vozidlech byla vyčíslena na 31 tisíc korun.

znehoda.jpg

3.1.

Humpolec – První hodinu v Novém roce byl v Humpolci kontrolován policisty obvodního oddělení v Humpolci dvacetiletý řidič vozidla Nissan Micra. Po provedené dechové zkoušce u řidiče bylo zjištěno požití alkoholických nápojů. Opakované dechové zkoušky ukázaly hodnoty 1,16, 1,04 a 1,24 promile alkoholu v dechu. Řidič se podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve.

Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

6.1.

Humpolec – Humpolečtí policisté pátrají po neznámém pachateli, který ve středu 5. ledna v době mezi 17,00 a 17,20 hodinou našel peněženku s větším finančním obnosem a tuto si ponechal. K události došlo v ulici Pražská v Humpolci, kdy při nastupování do vozidla oznamovateli události vypadla peněženka z kapsy mikiny na ulici. Muž poté odjel a až později zjistil, že peněženku nemá. Muži vznikla škoda více jak 43.000 korun.

7.1

Humpolec – Policisté ze skupiny dopravních nehod vyjížděli v pátek 7. ledna po 0,05 hodině k dopravní nehodě, která se stala v Humpolci. Řidič vozidla jel po ulici 5. května do centra obce. Při průjezdu křižovatky nepřizpůsobil na silně zledovatělé vozovce rychlost jízdy. Dostal s vozidlem smyk, vyjel vpravo mimo vozovku, kde narazil do dopravní značky. Dechová zkouška na alkohol byla negativní. Ke zranění osob nedošlo. Způsobená škoda na poškozené značce a na vozidle byla vyčíslena na deset tisíc korun.

Čtěte dále:   Nehoda v Humpolci. Náraz do auta i kovového zábradlí. Škoda je dvě stě tisíc

Humpolec – Neznámý pachatel vnikl ve druhé polovině prosince po otevření okna ventilace do vnitřních prostor prosklené lodžie domu ve Lnářské ulici v Humpolci. Z uskladněných věcí si vybral pár dětských sjezdových lyží, dvě rozkládací rybářské stoličky, starší video přehrávač, dámský kabát a dvě péřové bundy. Svým jednáním majiteli způsobil škodu větší než čtyři tisíce korun. 

10.1.

Humpolec – Policejní komisař zahájil trestní stíhání ze spáchání trestného činu krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku čtyřiadvacetiletému mladíkovi z Havlíčkova Brodu.

Pachatel od září do prosince loňského roku odcizil parfémy v prodejně ve Smetanově ulici v Humpolci. Z obchodního domu Billa a Lidl odcizil šampóny, parfémy a láhev tuzemáku.

Mladík dále odcizil ze skladového prostoru v Music baru v Kamarytově ulici odloženou akuvrtačku. V listopadu v ranních hodinách ve Fabrika baru odcizil z volně odložené kabelky na židli osobní doklady, peněženku a dvě platební karty. Z platebních karet se jednou pokusil vybrat finanční hotovost, což se mu nepovedlo a podruhé neoprávněně vybral 400,- korun.

 Vyčíslená škoda na odcizených věcech byla téměř čtyři tisíce korun. Mladík se však dopustil obdobné trestné činnosti v posledních třech letech, byl za ni odsouzen a potrestán. V případě odsouzení hrozí muži za spáchání této trestné činnosti trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky. 

Humpolec – V sobotu 8. ledna krátce po 21,00 hodině se stal dopravní přestupek v Humpolci. Cyklista jel po silnici II. třídy ve směru z centra Humpolce na Čejov. Před domem při sjíždění z mírného klesání na zledovatělé vozovce z dosud nezjištěných příčin nezvládl jízdní kolo a upadl na vozovku. Cyklista utrpěl zranění, se kterým byl převezen do nemocnice v Pelhřimově, kde se podrobil odběru žilní krve. Případem se zabývají policisté ze skupiny dopravních nehod. 

12.1.

Humpolec – Humpolečtí policisté šetří případ krádeže, ke které došlo v úterý po 16,00 hodině na benzince v Humpolci. Do prostoru objektu BČS Benzina na ulici 5. května vstoupil neznámý pachatel. Na obsluze požadoval směnit 2 ks bankovek v nominální hodnotě 500 Euro za české koruny. Při směně využil nepozornosti obsluhy a z obslužného pultu při manipulaci s českými penězi odcizil deset tisíc korun. Poté z benzinky rychle odešel. Obsluha si všimla krádeže až po odchodu neznámého pachatel.

14.1.

Humpolec – Humpolečtí policisté šetří případ krádeže. Neznámý pachatel odcizil v nezajištěném areálu společnosti v Nádražní ulici v Humpolci kabely různých délek. Ovládací a silové elektrické kabely byly odcizeny z volně přístupné manipulační linky na zpracování dřevní hmoty. Škoda byla vyčíslena na dvacet tisíc korun.

zdroj: www.policie.cz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

1. mistrovství ČR v jízdě na jasankách

Po Led 17 , 2011
1. mistrovství České republiky na historických lyžích s mezinárodní účastí. 22.01.2011 v Olešnici v Orlických horách v lyžařském areálu horské chaty Juráška. Zúčastní se též zástupce sdružení Humpolák. Čtěte dále:   Zloděj si odnesl ze zahrady ve Vilémově ratanový nábytek

You May Like

Témata