Z deníku Policie

Humpolečtí policisté objasnili krádež kabelky. Policisté na kolech.
Zloděj kradl ve stanech i chatce. Opilí bratři v Humpolci se poprali na ulici. Bezpečnostní opatření bylo ukončeno.

PELHŘIMOVSKO: Kabelku z lavičky během kulturní akce na náměstí odcizili dva muži 

Humpoleckým policistům se podařilo objasnit případ krádeže kabelky, který se stal během kulturní akce Majáles v pátek 3. května.
Policisté zjistili, že krádeže se dopustili dva muži ve věku 24 a 35 let. Když si ve večerních hodinách na Horním náměstí v Humpolci všimli kabelky odložené na lavičce, společně ji odcizili. V kabelce měla majitelka mobilní telefon a peněženku s doklady, platební kartou a finanční hotovostí. Pachatelé jí krádeží způsobili škodu za 1500 korun. Muži se pak ještě pokusili za pomoci odcizené platební karty vybrat v bankomatu finanční hotovost, to se jim ale nepodařilo.
Oba muži již byli v minulosti za majetkovou trestnou činnost odsouzeni. Nyní jim policisté sdělili podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

PELHŘIMOVSKO: Cyklohlídka jezdí zejména do hůře přístupných oblastí 

Z obvodního oddělení v Pelhřimově opět vyjíždějí policisté na jízdních kolech. Cyklohlídky jsou určeny k výkonu služby zejména v oblastech, které jsou obtížně přístupné pro služební automobily, například chatové oblasti, kempy, koupaliště, ale i centrum města, sídliště, parky a další.
Polnakole.JPG 
Policisté v Pelhřimově byli vybaveni dvěma jízdními koly včetně výstroje. Součástí vybavení těchto kol, která jsou v barevném provedení Policie ČR, je také speciální brašna s nezbytnou výbavou, která obsahuje i lékárničku. Policisté mají pro jízdu na kole k dispozici speciální cyklistické dresy s reflexními prvky i cyklistickou přilbu. Pro výkon služby na kolech byli určeni čtyři policisté z pelhřimovského obvodního oddělení, kteří se ve službě střídají. „Cyklohlídku vysíláme do terénu kdykoli to okolnosti služby umožní“, řekl npor. Mgr. Ondřej Fučík, zástupce vedoucího obvodního oddělení v Pelhřimově. „Policisté na kolech vyjíždějí zejména do hůře přístupných míst, chatových oblastí, na koupaliště, turistické a cyklistické stezky, do kempů, parků a podobně. Pohybují se ale také v obcích, které jim byly přiděleny v rámci jejich služebních obvodů, případně v centru města a na sídlištích. Velmi důležité je také navázání kontaktů s obyvateli jednotlivých lokalit, kteří přítomnost cyklohlídky hodnotí velice kladně“, dodal npor. Fučík.
 
Policisté na kolech plní úkoly jako jakýkoli jiný policista pořádkové služby. Provádějí dohled nad veřejným pořádkem, řeší dopravní přestupky a samozřejmě působí také v oblasti prevence. V chatových oblastech a lesích se zaměřují na prevenci před vloupáním do rekreačních objektů, krádeží a na dodržování zákazu vjezdu motorových vozidel na lesní cesty. Pozornost se soustředí také na místa se zvýšeným rizikem krádeží jízdních kol. Policisté budou preventivně působit v místech, kde cyklisté často parkují svá kola a nedostatečně je zajišťují proti krádežím.

PELHŘIMOVSKO: Zatímco rekreanti spali, zmizely věci za 150 tisíc korun 

Včera v ranních hodinách přijali policisté oznámení o krádeži věcí v kempu u obce Červená Řečice. Dosud neznámý pachatel ve čtvrtek 1. srpna v době od jedné do šesté hodiny ráno vnikl do dvou stanů a jedné chatky, kde byli ubytováni zahraniční turisté. Tam kradl, zatímco rekreanti spali.
Ze stanů a neuzamčené chatky pachatel odcizil velmi drahý fotoaparát s příslušenstvím, peněženky s doklady, penězi a platebními kartami, mobilní telefony, tablety a oblečení. Celkem způsobil škodu za 156 tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření z přečinu krádeže

PELHŘIMOVSKO: Jeden musel být ošetřen v nemocnici 

Včera krátce po dvaadvacáté hodině přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení o opilých mužích, kteří se válejí po zemi v Nerudově ulici v Humpolci. Policisté na místě zjistili, že se jedná o dva bratry, kteří se nejprve pohádali a poté se začali napadat i fyzicky. Přitom upadli na zídku, o kterou si jeden z nich poranil obličej. Přivolaní zdravotníci ho převezli na ošetření do pelhřimovské nemocnice. Policisté u obou mužů provedli dechovou zkoušku na alkohol, při které oba nadýchali přes dvě a půl promile. Policisté případ šetří jako přestupek proti občanskému soužití, za který oběma podezřelým hrozí pokuta až do tří tisíc korun.

KRAJ VYSOČINA: Policisté zadrželi šest podnapilých řidičů a uložili jednu kauci 

Dnes skončil ve Světlé nad Sázavou hudební festival, v průběhu něhož policisté nemuseli vyšetřovat žádný násilný nebo majetkový trestný čin. Policisté nemuseli řešit ani žádný přestupek proti majetku a ani žádný případ výtržnictví. Nepřijali jsme ani žádné oznámení o krádežích věcí ze stanů, zaparkovaných vozidel nebo kapesních krádežích.
 
Hudebního festivalu se v průběhu tří dnů podle informací pořadatelů zatím zúčastnilo téměř 25 000 návštěvníků nejen z České republiky, ale také ze zahraničí. Nejvyšší návštěvnost byla v sobotu, kdy večer na parkovištích parkovalo na 900 vozidel a počet návštěvníků převýšil 10 000.
 
V průběhu všech festivalových dnů se přestupků dopouštěli především řidiči. Policisté řešili celkem 93 přestupků, z toho 83 jich bylo vyřízeno uložením blokové pokuty. Všechny tyto přestupky se týkaly oblasti dopravy, tedy porušení některého z ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích.
 
Deset přestupků policisté oznámí k projednání do správního řízení. Z tohoto počtu šest přestupků, které musí být vyřešeny ve správním řízení, se týkaly zjištěného alkoholu u řidičů. Nejvyšší naměřená hodnota činila 0,95 promile. V sobotu v noci policisté zadrželi podnapilého řidiče, kterému kolovalo v krvi 0,75 promile alkoholu. Policisté všem šesti řidičům zadrželi na místě řidičský průkaz a zakázali jim další jízdu. V jednom případě policisté uložili také kauci ve výši 5000 korun. Dopravního přestupku se dopustil cizí státní příslušník, u kterého nelze vyloučit, že se bude správnímu řízení vyhýbat. Proto policisté uložili ve smyslu zákona kauci. 
 
Jeden přestupek, který bude řešit správní orgán, se týkal neuposlechnutí výzvy policistů. Přestupku se dopustila mladá žena z Karlovarska, která byla v silně podnapilém stavu. Dechová zkouška ukázala 2,40 promile alkoholu. Ženu převezli policisté k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy. Ve stejném zařízení skončil v pátek také podnapilý muž, který ohrožoval svůj vlastní život a zdraví. Dechová zkouška ukázala, že mu koluje v krvi 2,68 promile alkoholu. Za celé trvání festivalu byly na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy převezeny pouze dvě podnapilé osoby.
 
Při silniční kontrole policisté zastavili v pátek 2. srpna řidiče osobního vozidla, u něhož zjistili, že nemá za volantem vozidla co dělat. Měl totiž vyslovený zákaz řízení. Muž je podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a věc bude řešena v zkráceném přípravném řízení.
Připravené policejní bezpečnostní opatření realizované po celou dobu festivalu bylo tedy velmi úspěšné a policisté všech služeb výkon služby na festivalu zvládli na výbornou – úspěšná byla především jejich preventivní činnost. Policisté podali skvělý výkon a jejich služba byla velice náročná také vzhledem k extrémních vedrům.
 
Motorizované i pěší policejní hlídky věnovali maximální pozornost dohledu nad veřejným pořádek v centru města, v místech kolem zámeckého parku a kolem parkoviště a stanového městečka. Situaci na místě festivalu a pohyb případných podezřelých osob monitorovali také policisté kriminální policie. Po vyhodnocení bezpečnostní situace bylo opatření dnes odpoledne v 15.00 hodin ukončeno, ve městě byl klid a dohled nad situací v místě převzali v rámci běžného výkonu služby policisté z obvodního oddělení Světlá nad Sázavou.
zdroj: www. policie.cz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Sedm regionů vydalo kuchařku originálních krajových receptů

Út Srp 6 , 2013
Pod hlavičkou Evropského regionu Dunaj-Vltava vychází v těchto dnech soubor 28 tradičních regionálních receptů charakterizujících kulinářskou rozmanitost partnerských regionů – Horního a Dolního Rakouska, Vysočiny, Dolního Bavorska a okresu Altötting, Horního Falce, Plzeňského a Jihočeského kraje. „Kuchařka nese stopu společných kořenů gastronomie a kromě toho, že může být inspirací v […]

You May Like

Témata