Záchranáři na Vysočině budou k pacientům vyjíždět novými sanitkami s designovými světly na střeše

Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina (ZZS) má osm nových sanitek, pořídila je v rámci veřejné zakázky koncem května letošního roku. Jde o vozy značky Volkswagen Transporter 4motion s naftovými motory o výkonu 146 kW, díky kterým mohou dosáhnout rychlosti až 184 km/hod.

Pořizovací cena osmi sanitních vozů je celkem 24 190 320,- Kč.

Nové sanitní vozy, které mají záchranáři na Vysočině k dispozici, jsou vybaveny pohonem obou náprav, zesíleným pérováním či sedmistupňovou DSG převodovkou. „Právě automatické řazení při vyšších rychlostech a kritických situacích zvyšuje bezpečnost řízení, jelikož má řidič po celou dobu jízdy obě ruce na volantu. Samozřejmostí je klimatizace ambulantního prostoru, kterou převážně v horkých dnech ocení jak pacienti, tak i posádka. Asi největší proměnou prošlo střešní výstražné světelné zařízení, které dostalo zcela nový design,“ informuje mluvčí ZZS Kraje Vysočina Petr Janáček.

Nyní čeká nové sanitní vozy dovybavení přístroji a IT technologiemi a následně budou přiděleny na výjezdové základny Havlíčkův Brod, Jihlava, Telč, Počátky, Třebíč, Humpolec, Jemnice a Pelhřimov.

Průběžná obnova vozového parku ZZS Kraje Vysočině probíhá pravidelně každý rok. „Průměrné stáří sanitních vozidel, které ročně najezdí bezmála dva miliony kilometrů, je necelých 5 let,“ dodal mluvčí Janáček.

Záchranáři na Vysočině budou k pacientům vyjíždět novými sanitkami s designovými světly na střeše
Záchranáři na Vysočině budou k pacientům vyjíždět novými sanitkami s designovými světly na střeše

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Píšou o Humpolci - CZECHDESIGN.CZ: Dvě tečky na mapě republiky. Humpolec přichází s nápaditým vizuálním stylem od studia Svéráz

Čt Čvn 10 , 2021
V designérské soutěži na nový vizuální styl města Humpolec, kterou pořádala organizace Czechdesign, zvítězil důvtipný návrh studia Svéráz. Jeho hlavní myšlenka je inspirována geografickou polohou města, které leží strategicky u dálnice D1 na půli cesty mezi Prahou a Brnem.
Logo města Humpolce v rámci nové vizuální identity od studia Svéráz

Témata