Zachránce života převezme ocenění na festivalu v Humpolci

Pracovník vodárenské společnosti Marian Dvořák se při opravě vodovodního řádu v Kamenici nad Lipou stal svědkem kolapsu jednoho z přítomných řemeslníků. Muži zapadl jazyk a nedařilo se nahmatat tep. Marian Dvořák bez váhání poskytl první pomoc a mladému muži zachránil život. Než na místo dorazila záchranná služba, mladík byl opět při vědomí. Rodinný pivovar Bernard záchranu života odmění Bernardovou cenou.

„V Rodinném pivovaru Bernard si vážíme slušného a férového chování. Myslíme si, že pozitivní, příkladné a obdivuhodné činy kolem nás je dobré oceňovat a podporovat. Už několik let proto předáváme Bernardovu cenu, tato bude už šedesátá. Jsme rádi, že tentokrát zůstane v našem městě,“ říká PR manažer humpoleckého pivovaru Zdeněk Mikulášek.
Kromě diplomu a velkého zlatého srdce ocenění dostávají pivo na rok zdarma, což aktuálně představuje 130 litrů tohoto nápoje. Pivovar cenu v minulosti udělil například za férovou hru ve sportu, za záchranu života nebo jinou nezištnou pomoc druhým, ale také například týmu programátorů, kteří v rekordním čase a zdarma vytvořili informační systém elektronických dálničních známek. Do širšího podvědomí vstoupil příběh oceněného vietnamského obchodníka, který nahlásil nález vysoké částky peněz. Pivo, které od pivovaru dostal za odměnu, prodal, a výtěžek předal organizaci pomáhající rodinám s předčasně narozenými dětmi.

Pro cenu na pódium Bernard Festu
Marian Dvořák Bernardovu cenu převezme 23. června vpodvečer na Horním náměstí v Humpolci na pódiu Bernard Festu. Předání ceny bude součástí čtvrtečního „zahřívacího“ programu festivalu. Na čtvrteční koncerty Bernard Festu se tradičně neplatí vstupné a výtěžek z prodaného piva pivovar vždy poukáže v prospěch některého místního spolku. Tentokrát pivovar podpoří humpolecké středisko organizace sociálních služeb Včelka.

Po 16.00 vystoupí místní ZUŠ G. Mahlera, následovaná Vysočinkou. Druhá polovina programu je duchu rockové hudby, hrát bude Moby Dick a večer uzavře Beat Brtewski.

Čtěte dále:   Rybářský ples

Hlavní program festivalu se rozběhne od den později. Do Humpolce mají namířeno např. Lucie BíláTři sestry a MIG 21. V sobotu pak město rozezní Chinaski a Wanastowi Vjecy a další hvězdy. Dobrou festivalovou náladu nepochybně podpoří německá dechová kapela The Heimatdamisch, populární originálními úpravami světových hitů například AC/DCGuns N‘ Roses, či Lady Gaga.

Program pamatuje i na mladší návštěvníky, především pro ně v sobotu dopoledne zahraje skupina Pískomil se vrací a klavírista a zpěvák Jaroslav Uhlíř. V parku Stromovka bude pod názvem Family fest připravena odpočinková zóna, divadla, vaření pro děti, tvoření barevných obrázků z písku, ukázky sokolnictví, úniková hra… Family fest ve Stromovce začne v pátek v 15.00, v sobotu v 11.00.

Další informace najdete na: www.bernardfest.cz.

Program festivalu

Čtvrtek 23. června
16.00 ZUŠ G. Mahlera
17:30 Vysočinka
19.00 Moby Dick
20.30 Beat Brtewski

Pátek 24. června
16.00 Ben Cristovao
18.00 Lucie Bílá
20.00 Tři sestry
22.00 MIG 21
23.30 Rybičky 48

Sobota 25. června
10.00 Pískomil se vrací
12.00 Jaroslav Uhlíř
14.00 Xindl X
16.00 Horkýže slíže
18.00 The Heimatdamisch
20.00 Chinaski
22.00 Wanastowi Vjecy

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Některé opravy silnic na Vysočině v letní sezoně končí, další byly zahájeny

St Čvn 22 , 2022
Na konci května odstartovaly opravy dvou mostů na silnici I/34 nedaleko Havlíčkova Brodu, jde o mosty ev. č. 34-044 a ev. č. 34-045a, které převádějí silnici první třídy přes ropovodní potrubí. Práce na opravách silnice skončily ve Staré Říši, probíhají na Žďársku i Havlíčkobrodsku u Ždírce nad Doubravou. Čtěte dále: […]
Seznam dopravních omezení: Víme, kudy na Pelhřimovsku neprojedete

You May Like

Témata