Začíná oprava D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem, trvat má dva roky

Na dálnici D1 začne ve čtvrtek modernizace nového úseku mezi sjezdy Humpolec na 90. kilometru a Větrným Jeníkovem na 104. kilometru. Práce potrvají do července 2020 a státní Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) za ně zaplatí za 1,75 miliardy korun bez daně. Ve středu to uvedl mluvčí ŘSD Jan Rýdl. Po zimní přestávce se stavaři tento týden vrátí na rozpracovaný úsek dálnice mezi Jihlavou a Velkým Beranovem. Dopravu tam opravy budou omezovat od pátku.

Dálnici D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem opraví sdružení tvořené italskou firmou Toto Costruzioni Generali, kazašské SP Sine Midas Stroy a české stavební společnosti Geosan Group. Stavba začne ve čtvrtek ráno. Kvůli rozmisťování dopravního značení kvůli tomu bude provoz do neděle omezován do jednoho jízdního pruhu nejprve na Prahu a později i směrem na Brno. 

Vyhlášení vítěze této zakázky nabralo více než roční zpoždění. Podle informací serveru Zdopravy.cz ŘSD nejprve dlouho prověřovalo, zda firma neudělala v nabídce chybu nebo zda nejsou některé položky v rozpočtu příliš nízké. Pak ještě uzavření soutěže zdržel rozklad Dětí Země proti stavebnímu povolení. 

Modernizace od srpna 2016 

Mezi Jihlavou na 112. kilometru dálnice a Velkým Beranovem na 119. kilometru probíhá modernizace se zimními přestávkami od srpna 2016. Ukončena by měla být do letošního července. Stavbu za 590 milionů korun bez daně provádí sdružení stavebních firem vedených Vodohospodářskými stavbami. Dalšími členy sdružení je brněnská Firesta-Fišer a německá BT Beton- Technik. 

Také v tomto místě budou dělníci tento týden rozmisťovat dopravní značení. Dopravu začnou práce v tomto úseku zdržovat v pátek ráno. 

Na zbývajících třech úsecích D1, které už jsou v realizaci, budou práce po zimní pauze obnoveny v posledním březnovém týdnu. Uvedl to mluvčí ŘSD Jan Studecký. Na dalších třech místech, kde plánuje ŘSD modernizaci letos opravy nově zahájit, podle něj termín začátku stavebních prací zatím nebyl stanoven. 

zdroj: www.rozhlas.cz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zahájení turistické sezóny 2018

Čt Bře 15 , 2018
Sobota 17.03.2018 07:30

You May Like

Témata