Záhada rozluštěna. Utonulý muž v nádrži Trnávka u Želiva byl humpolecký duchovní

11

Policie dnes potvrdila totožnost muže, kterého kolemjdoucí objevili minulou sobotu v nádrži Trnávka u Želiva. Jde skutečně o člověka, po kterém kriminalisté pátrali od začátku listopadu loňského roku a který zanechal osobní auto i s doklady nedaleko místa nálezu utonulého těla. Jinými slovy to byl katolický kněz, který působil v Humpolci, Marek Šavela, občanským jménem Marcel Šavel.

V sobotu 1. dubna vzbudil pozornost nález utonulého těla v přehradě Trnávka u Želiva. Média začala hledat souvislosti se zmizením humpoleckého faráře Marka Šavela, po kterém policie pátrala od začátku listopadu. Kriminalisté nicméně totožnost nepotvrdili, tělo bylo ve stádiu značného rozkladu.  

„Na základě výsledků soudní pitvy bylo vyloučeno, že by se na úmrtí muže podílela cizí osoba. Kriminalisté již mají k dispozici výsledky porovnání DNA, které potvrdily, že se jedná o pětačtyřicetiletého muže, po kterém policisté pátrali od 2. listopadu loňského roku. Muž tehdy zanechal v blízkosti vodní nádrže osobní vozidlo a na břehu se tehdy našly také některé jeho osobní věci,“ řekla mluvčí policie Dana Čírtková.  

Policisté ve spolupráci s hasiči a potápěči prohledávali hladinu vodního díla Trnávka a její okolí už v listopadu. Nic ale nenašli.  

Marek Šavel byl želivským premonstrátem. Působil v Humpolci, předtím mimo jiné ve Světlé nad Sázavou.  

Autor:  Milan KopeckýLucie Maxová; zdroj: www.rozhlas.cz 

Petr

11 thoughts on “Záhada rozluštěna. Utonulý muž v nádrži Trnávka u Želiva byl humpolecký duchovní

 1. A to se půl roku pořád tajilo a šířily se fámy o jeho ukrývání v Želivě a polských klášterech.

   1. Pravdu se farníci dozví jen těžko. Podobné utajení proběhlo na přelomu tisíciletí, když z Jiřic prakticky ze dne na den odvolali faráře Schnitera. Pravý důvod se tajil a tají do dnes,fámy byly tehdy také různé./ prý alkohol, ženské atd./

    V každém případě je to velmi smutné, zemřel mladý člověk.

     1. Ano, slouží. Jen prý má zákaz v Hradecké diecézi…Takže jedenáct let byl Brněnské a nyní pět roků v Litoměřické.

  1. Ja p.Marka znala pres 15let.Nevim,jak by ho mela dohnat jeho minulost?! Spise bychom mu meli za mnohe podekovat.

 2. poznali sme ho ako kamarata a kolegu kedy este nebol fararom a aj po vysviacke sme ostali priatelia . pomahal nam v peciatkarni v kosiciach v minulom storoci… dobry clovek a pekny mlady muz ktory mal cjarakter a spravanie na 1 -necudo ze rozdaval dusevno… nech mu je zem lahka ! odpocivaj v pokoji marek !
  andrej andreansky kosice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Majáles - Humpolec

Út Dub 11 , 2017
2017

You May Like

Témata