Zápis

66

ze schůze finančního výboru ze dne 18.2.2015

Aaczapis1815.JPG

Aaczapis18152.JPG

zdroj: www.mesto-humpolec.cz

Čtěte dále:   Podporujeme 2024

Petr

66 thoughts on “Zápis

    1. Nejde o respekt zastupitelstva. Do posledních voleb to fungovalo tak, že si starosta ruku v ruce s radou města manipuloval zastupitelstvo vždy tam, kam potřeboval on. Zastupitelstvo byla široká Národní fronta, která většinou jednomyslně zvedala ruku. Pokud torpédometčík Kašpar nesouhlasil a hlasoval jinak byl starostou dehonestován a zesměšněn – to je klasická Kučerova taktika. Z doporučení finančního výboru si starosta dělal legraci a vesele je ignoroval. To se teď trochu změnilo.

     1. Vy v ANO jste stejne komici, nejste schopni ani zmenit ten vas propagacni text. Vam jde jenom o post starosty a to, ze vas jeste nekdo neprokouknul, je neuveritelne.

     2. To snad vidí každý. Stačí se podívat co jim přitakává za osobnosti na té jejich účelové petici. Kvůli nim by zastupitelé měli měnit názor?

  1. To není komise ale výbor,což je podstatný rozdíl. Navíc důležitější ke výbor kontrolní,ale ten zastupitelé bohužel téměř vůbec nyvyužívají.Je to k jejich škodě i ke škodě města.

 1. když si přečtu zápis z FV, tak jen povzdechnu, jak mohla být řízená radnice a město- jasně,skutečně transparentně a pro budoucnost. Nikoli pro někoho a teď. Vše pro lidi /to lidé chtějí…/, už tady bylo. Komunisti také dělali vše pro lid a jak to dopadlo.
  Město pro byznys, bych rozšířil na „město pro byznys někoho“.

  1. Mohla a i může. Stačí maličkost. Aby zastupitelé za ČSSD začali pracovat pro lidi a ne jen pro někoho. A to můžou hned.

    1. Ale ne. Ono totiž i např. p. Bartáková i p. Namyslo bohužel neveřejně přiznávají, že by hlasovali jinak, ale mají strach ze starosty, že by jim udělal v práci peklo. A navíc podepsali tu nešťastnou a nesmyslnou koaliční smlouvu, která nyní brzdí Humpolec v rozvoji ! Bohužel toto je politika ODS již mnoho let…. A hlavně milí spoluobčané, nenechte se ukolébat panem starostou, jak dobře město hospodaří. Je sice pravda, že na rozdíl od jiných měst není Humpolec zadlužen a má minimum úvěrů. Ale po celou dobu vlády ODS – tedy již od revoluce je vše financováno hlavně z prodeje majetku – bytových domů a podobně. A ten už dochází, takže roky bezstarostného rozhazování peněz z toho co vytvořili lidé v dobách minulých končí.

     1. Stačí se podívat na stránky města, kde jsou zveřejněny závěrečné účty města od roku 2006. Hodnota majetku a aktiv města v tomto období neustále roste. Takže jsou to zase jenom ničím nepodložené, jedovaté a nepravdivé kecy!

     2. Hospodareni plicarny bylo uspesne a plusove az dokud se nezjistilo ze je to kamuflaz. Nasledne byl obetovan primar. Pak to nechtel kryt ani auditor Malimanek.

     3. Nechtel kryt to, co tam zpusobil pan primar-reditel? Tak to jo!

     4. Bohužel, úspěšná kamufláž je současný pronájem plicárny a náklady města na provoz celého areálu – pro město v součtu ztrátová záležitost a ne výdělečná jak se vedení snaží namluvit. Takže tento prodej podniku určitě výhodný nebyl. Navíc trestní oznámení podaná vedením města se ukázala jako nepravdivá a všechny soudy město prohrálo a muselo vše řádně doplatit a navíc zaplatit náklady ! A tom už občané informováni bohužel nejsou.

     5. Takže to dopadlo jako s hokejovým chrámem humpolecké Jiskry?

 2. Videozáznam ze zastupitelstva obsahuje výhrůžky žalob na nějak hlasující zastupitele. Už tady v minulosti někdy taková žaloba proběhla, nebo je to skutečně jen zastrašování????? Kdo by měl v případě (ne)prodeje parkoviště u AN koho žalovat a za co? Jaká je trestní odpovědnost zastupitelů, kteří například odhlasovali stavbu něčeho za městské peníze bez toho, aby to lidé prokazatelně chtěli? Bude žaloba na ty co odhlasovali tenisovou halu 2? Budou trestně i finančně odpovědní? Neměl by žalobu podat Kontrolní výbor města?

    1. Starostu nemusím, ale ti jeho oponenti jsou naprostí břídilové a jejich argumenty více než směšné. Věřím, že tato causa dopadne tak jak ji hájí starosta.

     1. Těch výhrůžek tam je na můj vkus až moc. Ve stylu „když mi nedáte hračku, tak nebudu jíst polívku, bééé……“. Nebo půjdu na houby…..přijdou a vyházejí nás z okna….chtěla byste tady sedět (na Báru)…a pak ta „žaloba na zastupitele když nebudou poslušné ovečky“……ufff……Převychovat už se tenhle případ určitě nedá, starého psa novým kouskům nenaučíš…..Toho člověka platíme my z daní, nebo nějaká firma?

     2. Určitě „ho platíme z daní“, nevím jestli Vašich, ale humpolečtí občané mu opakovaně dávají v komunálních volbách důvěru. V roce 2010 nejvyšší počet hlasů a v roce loňském druhý nejvyšší. Rozhodně jsme s jeho vedením města spokojení. Bééé!

     3. Kam jezdite peticnici pro boty a sport? Peticnici=ulicnici?

     4. Vedení města i zastupitelé by měli brát petici vážně a ne ji zlehčovat a spojovat ji jen s hnutím ANO, které ani v Humpolci snad nemá svoji pobočku.
      Jestli si ODS myslí, že petice je jen postojem voličů ANO, tak tomu zdaleka není. Petice je hlasem i jiných voličů,zcela určitě i KDUČSL a ČSSD,nebo i nevoličů.

     5. Panu starostovi palec nahoru, buďte trochu soudný. To co s městem udělali za 40 let bolševíci je neštěstí….

     6. Petice zcela určitě není v souladu s většinovým názorem členů a sympatizantů KDU,ba právě naopak. Zastupitelé za KDU se určitě nedají ovlivnit naprosto hloupou agitací tvůrců petice.

     7. Ano, ano, ano! Za všechno může ANO a jeho přes tisíc pomýlených příznivců. Tomu snad nevěří ani fanatici? Jak zaznělo na záznamu „LIDÉ NEVĚDÍ CO PODEPISUJÍ“. Navrhuji referendum, aby se férově občané rozhodli jestli má město zachovat územní plán a půbodní lokaci AN. Nebo si opravdu myslíte že jsou všichni mimo tu vaši ODSkliku tupé stádo plebejců za které musíte všechno rozhodovat?

      R – E – F – E – R – E – N – D – U – M

     8. Jak si někdo může přát ponechat smradlavé autobusové nádraží. Před měsícem jsem byl po 10 letech na autobusáku v čekárně a chtělo si mi z toho smradu zvracet.

     9. Stezujte si majiteli AN a tomu kdo pro vas u nej dopravni obsluznost objednava. Zapach je vizitkou pana Kratochvila. Zrejme nekvalitni uklid zarizeni na nez dostava penize od kraje.

     10. Je to určitě i vizitka dohledu města, potažmo jeho velení. Takto kvalitně prováděli kontrolu služeb občanům Humpolecka. Jedno jestli se to financuje přes kraj.

     11. Pochopil jste, ze město autobusak nevlastní? Chapete, ze Icom si postaví novy autobusak 250 m dále? to referendum bude o čem? vykoupit pozemek a postavit hned vedle noveho icom nadrazi jeste jedno? nebo vyvlastnit majetek soukromníkům a všem rozhodovat v lidových komisích?

     12. Dohenestace těch, kteří podepsali petici proti prodeji parkoviště u nádraží je zde hodně znát. Pokud zastupitelé a zastupitelky hodí těch skoro 1300 podpisů pod stůl a nazvou to účelovou peticí tak brzy zapomenuli, kdo je zvolil.
      Proč příznivci výstavby Kauflandu o kterých bohužel dva zastupitelé z řad nezávislých za ČSSD tvrdí že je jich v Humpolci minimálně 50% neuspořádají svoji petici ať se tedy ví, koho je víc.

      Za podpisy v petici určitě nejsou jen anonisté To snad dojde i těm, kteří si to myslí.

     13. Co je 1300 podpisů,když Humpolec má kolem 11000 obyvatel .Tak asi většina souhlasíi s prodejem parkoviště a je pro Kaufland .

     14. Jsem , aby se tady postavil Kaufland hromadu humpoláků jezdí do Pelhřimova.

     15. Pro kaufland je hodně lidi, proti je hlavne par místních podnikatelů, kteří se boji kvality a cen výrobků právě z Kauflandu…snaží se to skryt za boj o zachování autobusového nádraží a na to sbiraji hlasy v te petici, navíc je tu vidět stejný rukopis jako v předvolebním boji hnutí ANO – na sílu, hodne falešné a moc cítit peníze…aneb placená brigáda za nasbirání hlasů pod petici…?

     16. Nejsem volic ANO, dala jsem vsech 21 hlasu CSSD. Chci aby tu zustal autobusak. Kaufland nechci, staci mi Lidl a Penny.

     17. Tak tak, úplně stačí obchoďáky a krámky co už tady máme. Pro někoho ale asi nejsou dost nóbl.

     18. já myslím, ze Humpolec si zaslouží mít stejne nákupní možnosti jako Pelhřimov nebo Havlíčkův Brod…současný stav je srovnatelný s Ledčí a Světlou, tam podle me Humpolec nepatří. Okružní ulice ma potenciál, současný stav je hrozný, doufám ze tu proměnu město podpoří.

     19. Naprosto s Vámi souhlasím. Je to přesně ten typ obchodů, který Humpolci chybí a přesně za tímto typem obchodů občané dojíždějí všude možně. Jistě by se dalo debatovat ohledně dvou Penny marketů, ale to nikoho nepálí. Proč nikomu nevadí Dr. Max? Ten přece také ohrožuje místní živnostníky. Bohužel mnozí humpolečtí obchodníčcii nabízejí svým spoluobčanům jen velmi podivnou službu ve stylu: levně nakoupím a sakra draze prodám, ale jen do 17.00 hod.. Oni jsou totiž už v současné době na prahu krachu, protože většina z nás právě z důvodu jejich omezené a předražené nabídky jezdíme nakupovat do větších center. Je jasné, že těžko mohou velkým obchodům cenově konkurovat, ale to není naše vina a určitě to není vina našeho pana starosty. Domnívám se, že tu jde o něco zcela jiného.
      Celá hysterie je způsobená v rámci nenávisti k současnému starostovi lidmi, kteří si přáli změnu a ta nenastala. Ta však nenastala, protože většina občanů si ji demokraticky nepřála a to by všichni ti štváči měli uznat a přestat lidi rozeštvávat.
      Co se týká petice, sám jsem byl svědkem toho, jak je podepisována. Kámoš, který je spoluorganizátorem, ji donese mezi kámoše a ti ochotně přidávají své podpisy bez jakéhokoli přemýšlení. Tak co si o tom mám myslet?
      Dále pak ten asi potají pořízený videozáznam, kterým se chce ta transparentně tajná skupinka ohánět, jen dotváří můj celkový dojem o jejich úrovni.
      Srozumitelnou argumentaci pana starosty nazývají manipulátorstvím, ale přitom právě to, co oni předvádějí, je čisté manipulátorství a překrucování s cílem poškodit a znepříjemnit život odpovědným lidem ve vedení našeho města.
      Pevně věřím, že se současní zastupitelé nenechají zastrašit a umožní investorovi plánovanou výstavbu, protože to je jediné rozumné řešení.

     20. Tak to chceme
      1/nemocnici
      2/prvni pomoc
      3/kryty bazen
      4/silnicni obchvat
      5/skutecnou MHD
      6/mestskou policii
      7/propojit koleje na Pacov
      8/cyklostezky
      9/parkovaci domy
      10/divadlo
      11/trznici
      12/skutecnou kasnu

     21. Proč útočíte na zveřejnění záznamu ze zastupitelstva? Kdyby byl Humpolec opravdu IN tak záznamy jsou už dávno zveřejňovány na stránce města nebo dokonce on-line, jako např. v Brně Líšni.

      Myslím si, že Kaufland tu není nutný, protože když můžeme jezdit do nemocnic jak do H.Brodu, tak Pelhřimova můžeme do Kauflandu jezdit i tam zcela normálně.

      Proč jsou tu dva Penny markety? Zcela jednoduše. Jeden nadnárodní řetězec spolknul druhý. Tedy Discont PLUS byl prodán řetězci REWA, který vlastní Penny a Billu. Musíte trochu sledovat ten byznys když horujete pro Kauf.

      A proč neprodávat parkoviště? Protože se může stát, že kdyby Icom zkrachoval,tak ve městě nebude jiná plocha na zastavení autobusu než ono parkoviště. Kolik dá ICOM městu na rozšíření onoho stání u mléčných lahůdek,ani flok, to půjde na vrub radnice.

      Nádraží v Humpolci je unikátní a kdyby Icom vedly moudré hlavy tak naopak budou rády jaký skvělý areál lidé za socialismu vybudovali. Jen stačilo lépe se starat jako soukromý vlastník a výhodně modernizovat.

      Jestli opravdu hodlají budovat nové nádražíčko v tom nedůstojném místě a prostoru, doufám, že patřičné úřady pořádně prověří všechny předpisy při výstavbě, tedy stání bez couvání, bez bariér, bezpečnost chodců.

     22. Kaufland si tu svoje zákazníky najde o tom není pochyb – ti lidé, co jej v Humpolci chtějí postavit to asi maji vypočítaný :). Konkurence to bude hlavně pro skupinu Billa + Penny. Přibude pár nových kvalitních obchodů, to možná urychlí i konec několika skomírajících současných prodejen, ale to už je přirozený vývoj maloobchodní sítě. Asi by se našly nástroje jak tento vývoj brzdit nebo dokonce zastavit, ale otázky zní ku prospěchu koho? a za či peníze? a na jak dlouho ? Humpolče kupředu!

     23. Nikdo nebrání rozvoji,jen je s podivem, že by měl zrovna v této krásné lokalitě, která je jako stvořená pro dopravu stát zrovna obchoďák zde. Přitom všichni víme kolik lokalit už tu bylo pro obchod nabídnutu. Ale ono raději budou stavět na rovině, tak se to v ČR dělá.

      Humpolec musí jít dopředu, ale ne cestou staveb tohoto typu. Zastupitelé uvažujte a nenechte se balamutit, že schválení územního plánu je nutné hned a nejde ho znovu pžezkoumat

     24. Zeptejte se pana režiséra Lešovského jaké má zkušenosti s režimy. Nejdříve jejich rodinu okradli komunisti a když před pár lety mohl prodat rodinnou nemovitost, tak mu v tom zabránili odéesáci. Mohli se přetrhnout ve snaze aby zhatili stavbu marketu vedle důchoďáku. Teď vykládají jak jim jde o rozvoj města a ochranu soukromého majetku. Asi Lešovští nezaslouží možnost volného nakládání se svým majetkem, zato kvůli Kratochvílovým se teď i změní územní plán. Je to megavýsměch do ksichtů těm co nesponzorují ODS. Kratochvíl který ze sebe nechal udělat blázna, aby nemusel do kriminálu, se amnestií tuneldědka Klause zázračně uzdraví, to je ODS. KSČ chtěli zákonem zakázat, ale sami jsou ještě horší. Neskutečný žaludky, viď Stando!

     25. A nebo je vetsina lidi uz rezignovana a zhnusena z toho vaseho lhani. Spravedlive by bylo referendum. Bojite se ho?

     26. Autobusák budete mít u Icomu tak o co vám jde.Proč město bude kupovat AN?Proč jste nesbírali petice,když se stavěla tenisová hala ,protože to bylo pro Bernarda .Kolik lidí využívá tenisovou halu?Kaufland využíje většina humpláků.

     27. Jak je vidět, tak bojí. Jako čert kříže. Na rozhlednu referendum možné je, teď jednoduše nechtějí riskovat to že se provalí jejich minimální podpora u lidí. Podle jejich logiky jsou s nimi určitě i mrtví na hřbitově, protože také mlčí.

     28. V polovině 90.let letělo jedno heslo…Kdo bojí referenda? Václav Havel, Klaus a Benda. A bohužel platí to i pro Humpolec..

      Příznivci tzv.nového, přemístěného nádraží ještě neviděli situační výkresy, neví jak budou lidé přecházet nejfrekventovanější ulici ve městě a to jim nevadí. Je to jenom 250 metrů, že ano. Prostor před budovou Icomu je již tak dost přetížený benzínkou, tak proč tam nefláknout nádraží. Icom nijak nepodložil ty sumy,které majitel Kratochvíl zmínil,že by stála oprava stávajícího nádraží. Přitom by stačily nové povrchy u stání, a rekonstrukce budovy.

     29. 18.brezna nas postavi pred hotovou vec, to bude to co se stane.
      Kdo veri humpolecke ODS ze hraje ferove tak je blazen.

     30. Já ODS nevěřil nikdy, ale respektuji, že měla loni ve volbách ještě stále 5 mandátů, odchází sice pomalu do kopru, kdysi mívala i 8 mandátů, ale ještě stále v Humpolci drží silnou pozici. Nelíbí se mi to, ale výsledek ctím, i když bych radši viděl jiné rozložení.
      Tím jiným rozložením nemyslím ale spolek ANO, který z kandidátky loni vyhazoval i člověka, který jako jeden mála z exzastupitelů vše nastudoval, tedy materiály. A v konečném vyjednávání ANO nestálo ani o kontrolní výbor,což jako opozici má zajímat nejvíc.

     31. Pokud vím, tak o rozhledně se žádné referendum nekonalo, byla to jen pouhá anketa. Zjistěte si nejdříve, co znamená termín REFERENDUM, když se tím tak oháníte.

   1. Tajemnik Fiala tam rika, ze text petice nevidel. U cloveka ktery by mel vedet co se ve meste deje to znelo dost divne. Jak casto se dela vyberove rizeni na tajemnika uradu? Na skolach je novy vyber reditele kazdou chvili.

    1. No když to někdo nechce vidět, tak holt neví….. Kdyby chtěl, tak přece není tak neschopný, aby si to nezjistil !

     1. Největší rozruch dělají aňáci,kteří nejsou u koryta a teď jdou proti starostovi.Starostovi držím palce.

 3. Pane Bože do čehos tu duši dal !! Klan debilů tzv.klubu podnikatelů v čele v Vašíkem Kašparů tu neustále démonizuje našeho starostu,kterého osobně věru v čele města nemusím.Ale je to také jen člověk,který má své plusy i minusy.A na rozdíl od těch fanatiků,kteří nyní na něj pořádají hon se s ním nechá věcně mluvit a na mnohých věcech i domluvit.Nechápu proč se s ním nevede skutečná diskuze a používá se vůči němu pouze prachsposté nálepkování. Jiné je jeho angažmá v ODS,té partě lupičů, to si mohl jednoduše odpustit ! Domnívám se však z vlastní zkušenosti, že je tam jen pro forma. Ono těch bláznů je jich v jejich místní organizaci jen cca 20. A mnozí by skutečně potřebovali doktora Chocholouška.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Rocková Lipnice letos nebude, pořadatelé ale definitivně nekončí

Po Bře 2 , 2015
Amfiteátr v Lipnici nad Sázavou letos rockem neožije. Pořadatelé jednoho z nejstarších porevolučních festivalů – Rockové Lipnice – se rozhodli, že letošní ročník neuspořádají. Čtěte dále:   Oznámení o přerušení dodávek elektrické energie

You May Like

Témata