Zapojte se do Virtuální univerzity třetího věku v Humpolci

Vzdělávání seniorů, tzv. „Virtuální univerzita třetího věku“ je aktivita s již více jak dvacetiletou historií. V současné době probíhá v různých podobách na téměř všech českých univerzitách.

Uvádí se, že celkově je 20 univerzitami a vysokými školami nabízeno více jak 400 různých vzdělávacích programů a touto formou studuje v celé České republice zhruba 16 000 seniorů. Výuka je však až na výjimky vázána na univerzitní, tedy především krajská města. Pro většinu seniorů z menších měst a venkova je tato možnost aktivního stáří nedostupná.

Nově i humpolečtí senioři se mohou zapojit do „Virtuální univerzity třetího věku“. Hodina H a Gymnázium dr. Aleše Hrdličky v Humpolci pro všechny zájemce z Humpolce a jeho okolí připravila konzultační středisko projektu Virtuální univerzity třetího věku a s ním nový semestr. Ačkoliv název obsahuje slovo „virtuální“, neznamená to, že senioři potřebují počítač či internet. Vše se odehraje za pomoci pracovníka Hodiny H a navíc stačí jen zajít na humpolecké gymnázium.

Co takové studium zahrnuje? Zahajující semestr čeká studenty kurz Astronomie. O čem to je? Cyklus přednášek představuje výtvarné a umělecké řešení slunečních hodin od antiky po současnost. Dále následuje představení slavných astronomů rudolfínské doby. Tak bychom popsali tento kurz, který obsahuje 5 přednášek a vše je vysvětleno opravdu pochopitelně, jednoduše. Přednášky jsou rozloženy od října do prosince 2012 jednou za čtrnáct dní. Druhý semestr si pak skupina může vybrat z dalších témat, a to podle zájmu účastníků. Po ukončení semestru a splnění daných podmínek o studiu proběhne slavností ukončení pro všechny seniorské studenty, na kterém senioři obdrží Pamětní list o absolvování daného semestru.

Půjde o úplně nový semestr a možnost zapojit se v Humpolci. Zájemci prosím volejte na telefonní číslo 602864837. Uzávěrka přihlášek je 30. 9. 2012.

Čtěte dále:   Sportovní halu a sokolovnu v Humpolci převezme město. Jiskra nemá na opravy

Eva Havlíčková

Seniorson.gif

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Želivská pouť 2012 a světový pohár v raftingu

Čt Zář 6 , 2012
8.-9.9. 2012 Čtěte dále:   Humpolec vyhlásil soutěž na proměnu Spolkového domu a školy v Husově ulici

You May Like

Témata