Změny k lepšímu?

7

Po čase jsem opět Humpolákem a nestačím se divit, co se v našem městě děje …

Změna první – nové chodníky v Masarykově ulici, houf dlaždičů v Hálkově ulici. Dobré, ba přímo výborné, radnici díky. Kdo si má lámat nohy v těch asfaltovo-bahenně-dlážděných crossových drahách.  …ale, kdo proboha vybíral nové sloupky na roh náměstí?? Existuje ve městě něco vzhledem podobného? Existuje ve městě někdo, komu se líbí takový kýč? Ještě na každý sloupek „stylovou“ lampičku ….
Doplněno – já úplně zapoměl, ještě je jedna podobná záležitost v Humpolci. Ohrada na slony, před Spolkovým domem.

Změna druhá – rada schválila další semafor, hned vedle stávajícího, na křižovatku Okružní+Hálkova. Ještě zbývá Jihlavská a 5. května a máme zase kousek blíž ku Praze-stejné zácpy jako okolo I.P. Pavlova. Dost dobře nechápu, proč semafory – auto by mělo zastavit na červenou stejně, jako před přecházejícím chodcem a kdo nedá přednost na přechodu má dostat stejný „flastr“ jako za projetí červené. A pro chodce přecházející „s předností“ 5 metrů vedle zebry, nebo rovnou napříč křižovatkou stejnou taxu! Osobně Okružní používám autem i pěšmo a nedělá mi problém dát, či dostat přednost. Takže semafory Humpolec potřebuje k řešení dopravní krize, nebo k pozvednutí „image“, aby zase v Pelhřimově neměli něco navíc. Pak mám vzkaz pro radnici-Pelhřimovští mají obchvat …. 🙂


Změna třetí – zvony ne evangelickém kostele. Nedokáži už přesně říct od kdy, ale ztlumily. No a teď ztlumily podruhé – jsou bídně slyšet, když stojíte pod věží, za rohem už ne. Zvuk zvonu provází lidstvo staletí, a teď najednou vadí? Podle neověřené informace si stěžovali sousedi. 🙁 Moje babička by řekla – neznabozi ….

7 thoughts on “Změny k lepšímu?

 1. Tak mě teda ty sloupky nevaděj , znám větší kýč .
  A propos – co je dnes vlastně kýč , a co je umění ?

  1. hmhm, zkus se rozepsat, možná něco vymudrujem, to je celkem zajímavá rukavice, co se válí na zemi, tak já si na definici umění netroufnu, ale pár kýčů podle mého chápání bych v Humplu našel.

 2. Zas jeden žvanil co se rád vykecává… Jen si pro tentokrát zvolil jinou přezdívku…
  Hleď si svých faldů Franci, anebo přilož ruce k dílu, či věnuj městu na jeho rozvoj tučný příspěvek! Servus Hliník.

  1. Sice nechapu tu poznamku o prezdivce-co pisu pro Humpolaka pouzivam jen tuhle. I do prispevku. A hlavne se tak jmenuju. Ale fakt sedi od cloveka co posila anonymni prispevky a podepisuje se Hlinik. Apropo-proc tucnou castku mestu? Co mi pamet saha ma Humpolec vyrovnany rozpocet(on ten kecal semtam sleduje co se kolem nej deje). Potrebujes Hliniku strisku nad pomnik, nebo pozlatit Hlinik??

   P.S: znam jedineho zijiciho Humpoleckeho Hlinika, z 18.CH???

  2. Ty jeden ošklivej hliníku ! Necháš nám bejt Františka ! Takhle ho vytočit…. 🙂

   Náhodou je František alespoň jeden z těch ,co si něčeho všimnou . Mě se sice víc líbí ty kýčovité sloupky než ty červenobílé , další semafor mi nevadí (protože snad zpomalí ty magory s kamionama co tam jezdí klidně přes stovku),ale ty zvony by mohli bejt fakt slyšet víc – ať pražáci viděj , že na to v Humpolci máme … 🙂

 3. Největší kýč jsou ty tvoje rádoby angažované texty neznabohu . Ztlumenej seš asi dost, ale chybí ti „stylová “ lampička ,takže asi nevidíš jak se ti práší od huby.
  P.S. Střel si vlastnáka do trenek a hodĄ se vo zedĄ magore.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Anna , Anna , Anna , Anna...

Ne Čvc 6 , 2003
…myslím , že příjmení té dotyčné by uhodlo i malé dítě . A co dělá na humpolákovi ?

You May Like

Témata