Sirény #7 + Den architektury: Architekturou s architekty

2

Středa 02.10.2019 16:00

Místo konání: Humpolec, 8SMIČKA – zóna pro umění, Kamarytova 97, Humpolec 396 01Procházka po architektuře malého města ve stopách velkých architektů a se samotnými architekty. První středu v měsíci houkají sirény a my se s vámi několik hodin na to potkáváme ve městě a hledáme / vnímáme (nejen umění) ve veřejném prostoru. Tentokrát se k tomu přidává ještě Den architektury 2019. Společně s humpoleckými architekty o Humpolci, architektuře a architektuře v Humpolci. Provedou vás (i nás) po městě a představí místa, která je oslovují nebo která je naopak trápí a rádi by je změnili. Humpolec očima architektů, kteří v něm žijí a mají k němu vztah. Program: procházka po Humpolci + návštěva 8smičkového komínu Start / 16.00 8smička – zóna pro umění, Kamarytova 97, 396 01 Humpolec Cíl / nechte se překvapit, půjdeme pěšky, nebude to daleko a trasu určují samotní architekti z Humpolce SIRÉNY = program o vnímání umění ve městě, který pořádá zóna pro umění 8smička 1x měsíčně, vždy první středu v měsíci. HUMPOLEC – UMĚNÍ – VEŘEJNÝ PROSTOR Více o Humpolecké architektuře: Z pozice architektů působili v minulosti v Humpolci velká jména jako například Josef Gočár či František Kavalír, což již v minulosti dokládalo ekonomickou sílu a kulturní ambice místních zadavatelů. Během posledních let tuto tradici dále rozvíjí osvícení stavebníci, kteří vrátili Humpolec na mapu současné architektury. Pěšky po architektuře malého města ve stopách velkých architektů s překvapením na konec.

 

zdroj: www.infohumpolec.cz

Petr

2 thoughts on “Sirény #7 + Den architektury: Architekturou s architekty

  1. I když to jsou drobnosti, je strašně fajn, že tu jsou a dávají možnosti různorodé zábavě a komunitnímu způsobu života. Díky nejen 8smičce, ale všem, kteří žíjí myšlenkami pro humpolecké lidi, jen je škoda, že zde není víc aktivit pro nás seniory.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Stloukal i Nikodém chtějí v Humpolci vyhrát

Po Zář 30 , 2019
Středa 02.10.2019 16:00 Místo konání: Humpolec, 8SMIČKA – zóna pro umění, Kamarytova 97, Humpolec 396 01Procházka po architektuře malého města ve stopách velkých architektů a se samotnými architekty. První středu v měsíci houkají sirény a my se s vámi několik hodin na to potkáváme ve městě a hledáme / vnímáme (nejen umění) ve veřejném prostoru. […]

Témata