Kontrola kotlů na pevná paliva

Upozorňujeme na povinnost

vyplývající z § 17 odst. 1 písm. h) zákona č. 201/2012 Sb. o ochraně ovzduší, ve znění pozdějších předpisů provádět nejméně jednou za tři roky kontrolu technického stavu a provozu spalovacího stacionárního zdroje na pevná paliva o celkovém jmenovitém tepelném příkonu od 10 do 300 kW včetně, který slouží jako zdroj tepla pro teplovodní soustavu ústředního vytápění.

Tuto kontrolu provádí odborně způsobilá osoba, která byla proškolena výrobcem spalovacího stacionárního zdroje a má od něj udělené oprávnění k jeho instalaci, provozu a údržbě. Seznam odborně způsobilých osob proškolených pod dohledem Hospodářské komory ČR je pravidelně aktualizován na webových stránkách http://www.aptt.cz/opravneni-ozo.php a na webových stránkách výrobců kotlů. Ministerstvo životního prostředí spouští na svých stránkách http://www.aptt.cz/opravneni-ozo.php databázi těchto revizních techniků.

Odbor ŽP a PP MěÚ Humpolec

 

Petr

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Program 8. zasedání zastupitelstva města

Pá Lis 8 , 2019
Upozorňujeme na povinnost vyplývající z § 17 odst. 1 písm. h) zákona č. 201/2012 Sb. o ochraně ovzduší, ve znění pozdějších předpisů provádět nejméně jednou za tři roky kontrolu technického stavu a provozu spalovacího stacionárního zdroje na pevná paliva o celkovém jmenovitém tepelném příkonu od 10 do 300 kW včetně, […]

Témata