Na radnici dorazí kopie Hliníkova rodného listu

1

Recesisté ze sdružení HOSKA z Hory Svaté Kateřiny na Mostecku dovezou dnes do Humpolce prsť z rodné hroudy tamějšího rodáka Hliníka, který se později přestěhoval do Humpolce. Na radnici předají jako cennou relikvii také kopii Hliníkova rodného listu. „Na závěr si vyměníme pamětní trička, během návštěvy také položíme aluminiový věnec k Hliníkovu pomníku,“ informoval představitel sdružení a místostarosta krušnohorské obce Petr Pakosta.
(Zdroj: iDNES)

myska

One thought on “Na radnici dorazí kopie Hliníkova rodného listu

  1. DODATEK:

    Humpolec nezůstane vzácným hostům nic dlužen. „Na oplátku Krušnohorcům oznámíme založení Hliníkova muzea,“těší se místostarosta Tomáš Křišťan. Muzeum vznikne ve sklepě muzejní budovy na Dolním náměstí, která se nyní opravuje. Otevřít se má příští rok při další návštěvě Krušnohorců nebo při oslavách pátého výročí vzniku Hliníkova pomníku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Milan Kopic si vybral dobře

So Srp 13 , 2005
Recesisté ze sdružení HOSKA z Hory Svaté Kateřiny na Mostecku dovezou dnes do Humpolce prsť z rodné hroudy tamějšího rodáka Hliníka, který se později přestěhoval do Humpolce. Na radnici předají jako cennou relikvii také kopii Hliníkova rodného listu. „Na závěr si vyměníme pamětní trička, během návštěvy také položíme aluminiový věnec […]

Témata