Otvírání studánek v Mladých Bříštích

Slavnost Otvírání studánek připravují v rámce celokrajské kampaně Otvírání přírody na Vysočině na neděli 20.4.2008 občanská sdružení Zelené srdce a Čtveráci v Mladých Bříštích.

“O půl druhé odpoledne se vydáme od bývalé školy na cestu ke třem studánkám v okolí a každou z nich symbolicky odemkneme,” přibližuje slavnost Pavel  Koubek ze sdružení Zelené srdce, které se o studánky stará.   


Letos vybrali pořadatele jinou trasu, která vede z větší části  po lesních cestách a je tedy vhodná například i pro dětské kočárky. Kromě putování kolem studánek je připraven i další program a návštěvníci se mohou těšit na vystoupení pěveckého sboru Tucet z Humpolce, výstavu o studánkách,  představení nové knihy Krajem zapomenutých svědků a vše zakončí táborák s opékáním buřtů.


                  


V minulosti patřilo jarní otvírání studánek spojené s jejich čištěním  k tradičním zvykům, jako je třeba velikonoční pomlázka a v posledních letech se jej snaží znovu oživit občanská sdružení, která se věnují ochraně studánek.   

myska

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Pohled na Občana Havla

Po Dub 14 , 2008
Slavnost Otvírání studánek připravují v rámce celokrajské kampaně Otvírání přírody na Vysočině na neděli 20.4.2008 občanská sdružení Zelené srdce a Čtveráci v Mladých Bříštích. “O půl druhé odpoledne se vydáme od bývalé školy na cestu ke třem studánkám v okolí a každou z nich symbolicky odemkneme,” přibližuje slavnost Pavel  Koubek ze sdružení […]

Témata