Den pro kapli sv. Anny

1

Po roce opět zamíří poutníci ke kapli sv. Anny u Pelhřimova, kde se v neděli 25. července uskuteční druhý Den pro kapli sv. Anny. Všichni, kterým není osud této památky lhostejný, se mohou těšit na výstavu fotografií Probuzení kaple sv. Anny, povídání Pavla Koubka o minulosti, současnosti a budoucnosti této zapomenuté památky, na duchovní slovo P. Jaromíra Stehlíka. Pozvání přijal i písničkář Pavel Lutner.

Toto letní setkání je součástí projektu Probuzení kaple sv. Anny, na který sdružení  získalo dotaci z programu Podpora místních iniciativ od Nadace VIA.  „Hlavním cílem celého projektu je probuzení zájmu lidí o tuto zapomenutou památku a jejich zapojení do obnovy dobrovolnou pomocí, či finančním darem,“ vysvětluje Pavel Koubek cíl projektu.  V Pelhřimově a v Humpolci byla již k vidění putovní výstava fotografií, k dispozici je informační letáček a pohlednice a u kaple se uskutečnilo několik akcí pro veřejnost. „Díky dotaci se nám podařilo nakoupit nářadí a uskutečnili jsme dvě brigády pro veřejnost. Problém je, že i v tak velkém městě, jako je Pelhřimov jsou ochotni zdarma pomoci pouze jednotlivci,“  konstatuje Pavel Koubek.    Peníze stačí pouze na úhradu materiálu, přesto Pavel Koubek stále věří,  že ve snaze o záchranu kaple nenechají obyvatelé Pelhřimova členy jeho sdružení samotné.                     


 


V letošním roce se už nebude u kaple jen uklízet, ale začnou i opravy poškozených korun zdí. Kaple zatím není památkově chráněna, a tak je velký problém sehnat peníze z dotací. „Podařilo se nám znovu uspět u Nadace VIA tentokrát v Programu kulturního dědictví a získat několik desítek tisíc na opravy korun zdí,“  říká s radostí Pavel Koubek, ale několik desítek tisíc je u tak velkého objektu kapkou v moři. V neděli budou moci návštěvníci přispět zakoupením symbolických cihliček, které vyrobila chráněná dílna FOKUS Vysočina v Pelhřimově  a vlastně rozhodnout kolik zdí se letos bude opravovat.  „Určitě budou opraveny zdi presbytáře  ze kterého už jsme sundali z bezpečnostních důvodů zbytky střechy a zatím bude zakryt střechou provizorní, protože na novou peníze určitě letos nebudou,“ vysvětluje Pavel Koubek.


 


Přesvědčit se o stavu památky a dozvědět se další informace můžete v neděli od 14. hodin. Kromě již zmiňovaných cihliček si můžete na památku odnést i výrobky chráněné dílny U sv. Anny ze Žírče u Dvora Králové a samozřejmě i perníkové srdce. Kromě sdružení Zelné srdce se na přípravě podílí i Římskokatolicka farnost v Pelhřimově a letos poprvé se uskuteční jako součást známého Festivalu řemesel a vyznání. Ke kapli se dostanete polní cestou kolem zahrádkářské kolonie cca 200 za městem ve směru na Humpolec.

Tisková zpráva

 


 

myska

One thought on “Den pro kapli sv. Anny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Gastronomické víkendy Na Kocandě

Út Čvc 20 , 2010
Po roce opět zamíří poutníci ke kapli sv. Anny u Pelhřimova, kde se v neděli 25. července uskuteční druhý Den pro kapli sv. Anny. Všichni, kterým není osud této památky lhostejný, se mohou těšit na výstavu fotografií Probuzení kaple sv. Anny, povídání Pavla Koubka o minulosti, současnosti a budoucnosti této […]

Témata