Humpolečtí myslí na zimu již v létě, koupili nový sypač

2

Humpolec – O zimní sjízdnost humpoleckých silnic se postará šikovný pomocník. V garážích humpoleckých technických služeb je již připravené místo pro zcela nový sypač.

„Starou liazku tady máme již dvaadvacet let. V garážích se bezpečně pozná, jakmile ji nastartujeme,“ upozornil na neuspokojivou kondici dosavadního sypače ředitel technických služeb Pavel Trnka s tím, že dodávku nového auta čekají každým dnem.

Podvozek je značky Man, posypové zařízení pochází z Jičína. Novinka za čtyři miliony korun umožňuje nastavit spotřebu posypového materiálu. Dosud si museli řidiči vystačit s odhadem a zkušenostmi.

A protože v Humpolci letos dokončují kompostárnu, hodit se bude i kontejnerová nástavba. Patřičné přestrojení auta navíc trvá jen pár minut a narozdíl od „převlékání“ liazky k tomu není potřeba asistence jeřábu.

„Do budoucna ještě uvažujeme o dokoupení kropicího nástavce pro tento vůz,“ doplnil Trnka. Starý kropicí vůz brázdí ulicemi města dokonce od roku 1967.

radnicezima_1.jpg

převzato z Pelřimovského deníku (http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/20100906_humpolec_sypac.html)

Petr

2 thoughts on “Humpolečtí myslí na zimu již v létě, koupili nový sypač

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Bernardův pivní hattrick

Čt Zář 9 , 2010
Humpolec – O zimní sjízdnost humpoleckých silnic se postará šikovný pomocník. V garážích humpoleckých technických služeb je již připravené místo pro zcela nový sypač. „Starou liazku tady máme již dvaadvacet let. V garážích se bezpečně pozná, jakmile ji nastartujeme,“ upozornil na neuspokojivou kondici dosavadního sypače ředitel technických služeb Pavel Trnka […]

Témata