Policejní akce – po roce

5

Je to už rok a nějaký den, kdy se Humpolcem nesla vlna nevole – PČR začala
na konci února 2008 pokutovat za špatné parkování. Následovaly ohnivé diskuse
(mimo jiné i zde na Humpolákovi), dokonce petice na radnici ….. a po roce ??

Uvodem, na připomenutí loňských událostí – 3 články z Humpoláka:
1. – Policejní cvičení 

2. Vyjádření starosty k policejním kontrolám v Humpolci

3. Na stůl humpolecké radnice dopadla petice.

Měl jsem tehdy snahu se zapojit. Za pomoci lidí, kteří se dopravní situací v ČR
aktivně zabývají jsem dal dohromady soubor otázek a námětů, z radnice i od PČR
jsem měl přislíbeno, že si to přečtou a podle možností odpovědí, prostě jsem
chtěl skrze Humpoláka trochu pomoci – najít nějaké, byť dílčí, řešení.

Nakonc se celá akce neuskutečnila, protože jeden z těch, kteří mi pomáhali mě přesvědčil,
ať nechám celou věc rok uležet. Bohužel, měl pravdu.

A po roce ??

NIC!

Na Rybníčku i jinde po městě se parkuje stejně, jako před policejními kontrolami,
uniformované strážníky na ulici nepotkáte – s vyjímkou pár týdnů po začátku roku,
kdy okres Pelhřimov přešel pod krajskou správu ČB a nové vedení vyhnalo policisty
od spisů hlídat ráno přechody pro chodce.

Na aféru se v Humpolci zapomělo 🙁

5 thoughts on “Policejní akce – po roce

 1. Bohužel je to problém a bohužel co se silničního provozu týká ne jen s parkováním. Sotva slezl sníh uz jsou tady. Ne teď rozhodně nebudu mluvit o těch slušných motorkářích. Ti jsou v pohodě a jasně je poznáte. Jejich stroj je vždy vzorně vycíděný, motor si jen přede, trapně se nepředvádějí na ulicích ale vychutnávají si neagresivní jízdu za městem, kochají se krajinou. A když občas propadnou touze mašinu pořádně otevřít, tak jen s tím, že ohrozit mohou jen sami sebe. A nebo si vyjedou na okruh třeba do Brna.
  Řeč je o těch druhých, kterých mi připadá je tak nějak víc. Možná ne, protože jeden debil na motorce dá o sobě vědět mnohem víc jak 100 slušných motorkářů. Ač nejsem důchodového věku tak řev vykrchaných výfůků, hrubě překračující hlukovou normu mi leze na nervy čím dál víc. O agresivní jízdě nemluvě. Dát přednost na křižovatce hovadu letícímu 150 km/h je prostě nemožné. Následná sebedestrukce takového cipa o moje auto by mi vůbec nevadila. Bohužel nejezdím s Tatrou 148 a tak bych to jako už mnoho lidí třeba odnesl. Pořád čekám, že se snad konečně vytlučou sami a bude klid, ale je to jak neléčenej tyfus. Bohužel i jako dárci orgánů jsou k ničemu, protože jsou vždy na kaši, k naložení lopatou do kýble.
  Jistě by se našlo i pár magorů ve starých krámech na čtyřech kolech. I těm jejich mindráky poléčí shnilý děravý výfuk a spoiler z patníku.
  No řekl bych, že parkování je problém, ale určitě ne jediný ani největší.

  1. Parkovacích ploch je v Humpolci celkově málo,to jevšak problém více měst. Velkou chybou bylo zůžení na Horním náměstí.
   Nemá cenu zde řešit problém Lnářské a s ní spojené otázky.
   Rovněž křižovatka u BILLY je další okruh.. Je toho více

  2. Bylo by krásné, kdyby se majitelé bezvýfukových-tuningových aut a motorek vyřadili z genofondu sami. Bohužel, je to jen utopie a tento druh motoristy nevymře.
   Postihy ze strany PCR taky nehrozí, protože měřit na výjezdu z obce (to zatím v Humpolci není) a pokutovat špatné parkování přináší více a okamžitých kladných bodů.
   Boj proti těmto (z)jevům je zdlouhavý, složitý, ale nikoli nemožný. Protože každé jaro přibývají, je jen otázkou času, kdy nas*anos lidí, kterým hulákají a gumují pod okny překročí bod zlomu.

   1. Ano přesně tak. Jako učebnicový příklad mne napadá film Přání smrti III. Charles Bronson vs. pouliční gang, který s..e všechny slušné lidi. Takže ještě aby se našel takový humpolecký CH.B. a ………

 2. To že se parkuje stejně, není tak úplně pravda
  Před tím tzv. policejním cvičením, si nikdo nedovolil stát na chodníku
  u vchodu do domu a taky nebylo namalované velká parkoviště kde jsou naznačeny 3 místa pro malý náklaďák, co tam stojí o výkendu.
  Dnes si rodiče co vozí děti do školky na férovku parkují na travníku proti vchodu do školky. Zeleň se již změnila ve slušný tankondrom a tak se tam naleštěný OFFROAD snadno máčkne.
  Policejní akce sice vzbudila reakci ale není jasné co bude dál.
  Město slušně ořezalu stromy co stojí u cesty a tak čekám až uschnou, tak tam vznikne prostor pro parkoviště, sídliště není tak frekventované aby musel být chodník po obou stranách cesty.
  Je jasné, že kapacita míst k parkování je menší než počet bytů v této lokalitě. Mladší generace dospívá a auto je samozřejmostí. Určitě nemá smysl sedět a čekat až se situace vyhrotí. Na sídlišti Smetanova došlo k úpravám ale otázka zní: O kolik míst k parkování je tu víc?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Úspěch žáků Střední školy SČMSD Humpolec

St Dub 8 , 2009
Dne 26. března 2009 se konalo na Střední škole řemesel a služeb v Moravských Budějovicích regionální kolo Soutěže odborných vědomostí a dovedností žáků 3.ročníku učebního oboru Prodavač a studijního oboru Obchodník.

You May Like

Témata