Čtyři miliony korun kraj investuje do oprav stávajících a budování nových cyklot

1

Celé čtyři miliony korun si mezi sebe rozdělí dvacet úspěšných žadatelů grantového programu Fondu Vysočiny s názvem Cyklodoprava a cykloturistika 2017.

 „Krajské dotace půjdou na výstavbu a rekonstrukci odpočívek v rámci cyklotras, na zpracování projektové dokumentace cyklostezek a na zlepšení povrchů komunikací stávající sítě cyklotras i místních účelových komunikací,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionální rozvoje, který má na starosti i Fond Vysočiny Pavel Pacal.
 
 
 

Část dotací už schválila Rada Kraje Vysočina, o přidělení dalších bude jednat Zastupitelstvo Kraje Vysočina na svém nejbližším květnovém zasedání. Pokud krajské orgány navržené dotace jednotlivým žadatelům schválí, projektovou dokumentaci na budoucí cyklostezky v regionu Velké Dářko vyhotoví s pomocí krajských prostředků Subregion Velké Dářko, podobně využije prostředky i Mikroregion Novoměstsko resp. obce Nová Ves u Nového Města na Moravě nebo Radňovice. Další stupeň projektové dokumentace podpoří kraj i v případě cyklostezky propojující Kostelec u Jihlavy – Třešť – Hodice.

Místo pro odpočinek díky grantovému programu Fondu Vysočiny s největší pravděpodobností vznikne u rybníka Roštejn v blízkosti Telče, u Horní Krupé v lokalitě Trčolec, v centru Jemnice, na trase Haberskem se rozšíří sportovně odpočinkové místo v Habrech. Opravy se dočká úsek cyklotrasy 4155 u Nové Vsi u Světlé nad Sázavou, cyklostezka podél řeky Sázavy v Havlíčkově Brodě, další úsek páteřní cyklostezky ve Žďáře nad Sázavou nebo komunikace na cyklotrase Jihlava – Třebíč – Raabs v Šebkovicích. Po novém povrchu budou cyklisté jezdit i na cyklotrase 5111 k Černým lesům u Brtnice.

Grantový program Cyklodoprava a cykloturistika kraj letos realizuje třetím rokem a za tu dobu na rozvoj infrastruktury pro cyklisty na Vysočině prostřednictvím Fondu Vysočiny přispěl částkou 9,5 milionu korun.

  • tisk@kr-vysocina.cz
  • Petr Stejskal, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu, Krajský úřad Kraje Vysočina
 

Petr

One thought on “Čtyři miliony korun kraj investuje do oprav stávajících a budování nových cyklot

  1. But if a lady does not care about the time, she can opt for an rolex replica sale [www.watchesreplica2m.com] for her wrist. And for guys who are looking for a dash of hublot replica uk [www.hublotreplicauk.co.uk], the Invicta Elements Woven Leather & Stainless Steel 8.5″ Black Men’s Bracelet can be worn with or instead of a rolex replica [www.khaosan-hotels.com]. The key to a successful accessory is that is should not look like an accessory at all  but rather a natural element in the rolex replica uk [www.firstreplicarolex.co.uk]. Whatever you want to say with your look, Invicta has the rolex replica [www.khaosan-hotels.com] to help you say it more effectively. Because an Invecta accessory is more than just a timepiece or a rolex replica uk [www.firstreplicarolex.co.uk] the icing on the cake for your unique look. Thats why Invecta is the home of the ultimate accessory!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Kraj Vysočina podpoří zachování venkovských prodejen

Čt Dub 27 , 2017
Celé čtyři miliony korun si mezi sebe rozdělí dvacet úspěšných žadatelů grantového programu Fondu Vysočiny s názvem Cyklodoprava a cykloturistika 2017.  „Krajské dotace půjdou na výstavbu a rekonstrukci odpočívek v rámci cyklotras, na zpracování projektové dokumentace cyklostezek a na zlepšení povrchů komunikací stávající sítě cyklotras i místních účelových komunikací,“ informoval […]

Témata