Budoucnost Spolkového domu

24

V současné chvíli se ukazuje, jak neuvážená a ukvapená koupě Spolkového domu byla bez stavebně technického průzkumu.

Budova vyžaduje údržbu a nutné opravy, provoz takového objektu je finančně nákladný. Ceny energií rostou a provozovatel, který se zavázal k zajištění chodu, bohužel ze zdravotních důvodů musel odstoupit. Nového se zatím nepodařilo sehnat. Proto byli kontaktováni zájemci, kteří měli zájem pořádat svoji akci ve Spolkovém domě a hledá se s nimi možné řešení. Věříme, že se to povede k všeobecné spokojenosti na všech stranách. Kromě podzimních kurzů tanečních bude zatím jedinou akcí ve Spolkovém domě únorový ples Gymnázia dr. Aleše Hrdličky. Nyní se hledají možnosti k jeho provozování, které nezatíží neúměrně městský rozpočet.
Pokud máte zájem uspořádat akci ve Spolkovém domě, ozvěte se nám na e-mail: urad@mesto-humpolec.cz
zdroj:www.mesto-humpolec.cz

Petr

24 thoughts on “Budoucnost Spolkového domu

  1. Opakuje se jen scénář co už ODS předvedla s Rackem a pavilonem nemocnice, tam se také muselo hned začít investovat do oprav. Právě proto se mělo provést zhodnocení stavu a výhled nákladů. Spolkáč už snad byl poslední kousek tý šibalský party, co pouštěla městu žilou 30 let. Horší než komunisti. Jednoznačně.

     1. Byl by tam peknej bordel takovej v kraji ještě není. Kousek pronajmout vetvim na gyros, kousek pořádnou putyku, kousek na casino a to by se peníze jen valili. Jen je třeba se snazit

 1. Vzhledem k pohnutému stavu budovy, která je uvnitř naprosto omšelá, omítka opadává a ve sklepních prostorách nepěkně zapáchá (to jsou na první pohled pro laika „viditelné“ věci), by bylo dobré zajistit co nejvíce veřejných akcí, aby byla budova přes zimu konstantně vytápěná, větralo se a nedocházelo k dalšímu závažnému poškozování konstrukce, např. vlivem promrzání. Na vině špatného stavu budovy je i dlouhodobá ignorace neutěšeného stavu městské kanalizace, která zapříčiňuje podmáčení budovy. Tady jste soudruzi zaspali všichni, nejen to minulé vedení, ale i to před před před …. minulé, kanalizace volá po celkové rekonstrukci od 80. let minulého století. Tento fakt jste ignorovali všichni, i nová paní starostka, která byla dlouhodobě zastupitelkou a radní města! Zeptejte se správce kanalizace, tj. Vodaku s.r.o., jak to s kanalizací ve městě vypadá (opravy dílčích částí, bez celkové koncepční rekonstrukce celé kanalizační sítě, stav rozhodně nezlepšují, místy naopak). Doufejme, že tato hurá akce (nákup budovy spolkového domu) přiměje zastupitele, aby upustili od dalšího hurá nápadu minulého vedení města a to převodu společnosti Vodak s.r.o. do majetku města. Tak to by byl vážně gól.

 2. Stav a cena budovy se probíral i na tom sezení v kině, kde kandidující strany svorně přiznávaly, že se ta budova prostě musí koupit, protože je to město potřebný kulturní stánek. To, že je spolkáč v nedobré kondici se vědělo a že se asi nenajde využití budovy aby si na sebe vydělala, to tam padlo také.
  Maturitní plesy se díky ceně a přístupu předchozích majitelů přesunuly do okolních vesnic a zůstalo jen u tanečních a pár plesů. Držím palce aby se našlo mnoho akcí které umožní aby si na se starý dům vydělal. Na nějaký koncert se to asi nehodí

 3. Někdy je třeba pochopit,že za každou cenu držet v rukou více jak stoleté budovy opravdu v dnešní době zavání fanfaronstvím.

   1. Co takhle to zbourat úplně a namísto toho vybudovat velký park se spoustou zeleně,tak aby trochu stínil 8.patrový panelový dům? V létě se díky vedrům tam nedá často být. Tanční může být v PE.

    1. A co takhle budově přistavět levé křídlo, aby vznikl pořádný sál a bývalé jeviště/ zadní křídlo prostorově přičlenit k Husovce, kde chybí plnohodnotná tělocvična??
     A vůbec nebylo by lepší se zaobírat celým blokem jako celkem?? Viděl bych to na krásnou arechitektonickou soutěž, jak slibovali noví kormidelníci !)

     frrrr

     1. V Brodě to v centru udělali. Skvělej nápad, stejně ty paneláky nevydrží věčně. Nejdřív je ale potřeba jinde postavit náhradní byty. Kdyby se místní miliardáři chtěli realizovat tímto směrem, tak palec nahoru.

     2. Tady pořád někomu vadí humpolecké paneláky.. Díky Bohu za ně,že je ti hrozní komunisti postavili, jinak bychom Humpolec snad ani městem nemohli nazývat. Všude dříve stály staré mokré nízké pazderny a spíše Humpolec byl takovou vesnicí.

      Modernizaci celého komplexu Husovka-Spolkáč proč ne , ale tipuji odhadem skoro laika tak 300 milionů. A žádná architektonická soutěž to nezachrání.

 4. Místní miliardáři se realizují vz 8smička, ale koho z místních maloměšťáků zajímá kultura?

  Přitom co je víc?!?

  Lidé jsou povrchní a zajímá je jen levný žvanec a nic víc.

 5. Když je zde investor, který chce postavit bytovku ve Dvorský, tak se rozjede petice proti výstavbě.
  Užijte si paneláky, miliardáří půjdou raději dělat development do jiných měst, kde dokáží ocenit přidanou hodnotu jejich investic. Nám zůstanou paneláky a zdevastovany Spolkáč ( jsem zvědavý kde Humpolec veme 300 mil na komplet opravu i s Husovkou). Rodiny mladých a chytrých se vystěhují viz pan arch frrrr. Humpolec zůstane maloměstem, kterému se investoři vyhnou obloukem.

  1. No, hezky jste to nakombinoval, ale spojovat moje stěhování s humpoleckým „dvelopmentem“ je vcelku úsměvné. Když se dívám na tu Dvorskou, tak asi raději maloměsto bez těch „miliardářů“.

   P.S.: Jsem panelákové dítě a bydlím v něm doteď a to prosím bez fyzické a duševní újmy.

   frrrr

  2. Nejméně informovaní mají o problému nejvíc jasno, to je známá věc. Víte o tom, kdo z Humpoláků chtěl investovat do výstavby bydlení a kdy? Mám jásat, že tam teď konečně něco podobného (ovšem o několik let později) dokončuje investor odjinud? Proboha proč? Myslíte si, že někdo chytrý a mladý si bude v Humpolci stavět bydlení, když nebude mít žádnou jistotu v tom, že mu to někdo komu o Humpolec vůbec nejde na vedlejším pozemku znehodnotí bezohlednou výstavbou aby získal co nejvíc a po mě potopa? Tak určitě.

   1. Věci veřejné jsou věci veřejné. Bohužel mnoho lidí sedí doma jako pecky, sledují TV a o město se nezajímají. Kde byli petententi, když se schvaloval územní plán, proč neprotestovali před 7 roky?
    Vlastně jim to přeji. Dobrá ukázka, že je dobré se zajímat o věci veřejné.
    Kdo rezignuje, ohrožuje své vlastní zájmy.
    Nyní je pozdě, fňukat, psát petice atd.

    Mimochodem v následujících měsících se bude opět projednávat nový územní plán. Tak konec lelkování a začněte se zajímat, jinak budete překvapený jako pan Dušan Kalivoda.

    1. Zlate bydlet v kralikarne nebo satelitnim homecampingu. Tam te zadny uzemni plan neprijemne nezaskoci. Maximalne sousedi…

     1. Když jste majitel, tak dáte námitku 🙂 Pohlídat si změnu, když se mění zrovna územní plán 1x za 10 let, není problém.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zimní kino - S čerty nejsou žerty

Út Lis 29 , 2022
Čtvrtek 01.12.2022 17:00

You May Like

Témata