Další podvedená seniorka v Humpolci

7

Celkem patnáct případů podvedených seniorů registrují v letošním roce policisté na Pelhřimovsku, další případ řeší v současnosti policisté z Humpolce.

Neznámý pachatel v úterý 6. listopadu v odpoledních hodinách přišel do domu v Humpolci k osmdesátileté ženě. Při jednání se ženou muž využil její důvěřivosti, vymyslel si, že jejímu synovi provádí opravu motoru automobilu a potřebuje opravu zaplatit. Důvěřivá žena mu dala dvaadvacet tisíc korun. Bohužel vše bylo pouze výmysl, jak vylákat od ženy peníze.


                                         


Po patnácté se tak starší lidé na Pelhřimovsku stali terčem podvodníků, kteří je tak připravili mnohdy o celoživotní úspory.


Policie seniory upozorňuje, aby neotvírali osobám, které neznají, byli opatrní a nevěřili každému, kdo je za dveřmi požádá o pomoc.

myska

7 thoughts on “Další podvedená seniorka v Humpolci

 1. Vzhledem k přibývajícím případům přepadení by možná stálo za to zeptat se veřejnosti zda by podobně jako formou poplatku za popelnici chtěli dotovat zřízení Městské policie Humpolec. Byla by to jedna z možných forem jak tuto instituci nastartovat. Vím že se řeší výpomoci od okolních obcí, ale vzhledem k překotnému rozvoji průmyslové zóny a průvodních jevů bude zřejmě vlastní Městská policie nezbytností. Co na to občané Humpolce?

  1. Naprosto souhlasím, nicméně mám dojem, že jsme se ještě nedostali tak daleko od dob minulých, aby tenhle nápad padl na úrodnou půdu. Mnozí dodnes nepochopili, že jako je přežitkem „právo na zdraví“, tak podobně přežitkem můžeme nazvat „právo na bezpečnost“, tzn. pokud něco z toho chceme, bude nás to něco stát. Já osobně bych to velmi uvítal:-)

    1. Na druhou stranu, bezpečnost v ulicích byla jednou z hlavních priorit všech stran během všech předvolebních klání, která po listopadu proběhla, tak už by se neo-soudruzi mohli konečně pochlapit:-)

     1. Vyvedu vás z omylu. Městskou policii neměla v předvolebním programu ani jedna strana. A ty neo-soudruhy si nechte. Dík. Karel Kratochvíl

     2. Děkuji, není třeba. Čtěte pozorněji. V mém příspěvku byla řeč o bezpečnosti v ulicích, nikoliv o Městské polici, a myslel jsem předvolební programy na úrovni celostátní, což se snad dalo z příspěvku pochopit.
      Dotknul-li jsem se Vás druho částí příspěvku osobně, odpusťte….
      Lukáš Krajíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Co jste možná nevěděli o Gustavu Mahlerovi

Po Lis 12 , 2007
Gustav Mahler – vynikající dirigent, hudební skladatel považovaný za největšího rakouského symfonika. Český rodák, pocházející z Kališť u Humpolce, v tvorbě ovlivněný právě českou lidovou hudbou tohoto kraje. To jsou obecně známá fakta. Méně se už ví o tom, že byl zamilován do snad nejkrásnější ženy Vídně, která jej na […]

You May Like

Témata