FILMOVÝ KLUB tento PÁTEK 31.10. od 18:00

1

Pozvánka z redakční pošty:

Vážení příznivci dobrého filmu a kulturní zábavy,
dovolte mi, vás již po druhé jménem Pavučiny Vysočiny o.p.s. pozvat na druhé představení Filmového klubu Pavučina Vysočiny.


Jak se stává zvykem, tak i tento poslední pátek v měsíci nabízíme zajímavý film z klubotéky náročného diváka a také opět barvitý kulturní program s občerstvením – pivo, víno, limo. Promítat se bude samozřejmě opět v kinu Sokol (bývalé kino Oko) na Smetanově náměstí v Havlíčkově Brodě.
Vstupné za celý kulturní program, ač vám nic nebrání přijít až na film, je Kč 44+1 a jako novinku přinášíme SLEVU PRO PÁRY, kdy za oba zaplatíte pouze Kč 70,– (pozor, nutné prokázat že jste pár! 🙂
Viz. příloha tohoto e-mailu s plakátem, vám tento pátek 31. října od 18:00 nabízíme tento lákavý program:18:00
———————-


– VSTUP do předsálí, OBČERSTVENÍ pivo, víno, limo a prohlídka výstavy fotografií… konverzace se starými i novými známými

18:30
———————


– Vstup do sálu a představí se nám nadějná KAPELKA s názvem TRAGÉDIE a budou hrát folk, blues, jazz, takže je se na co těšit!19:15
———————


PŘESTÁVKA


– občerstvení dobrým a lahodným mokem a kdo nestihl předtím, bude nyní prohlížet výstavu fotografií a především prohodí pár slov s přáteli…19:45
———————–


FILM z klubotéky ARIZONA DREAM


– film který získal mnohá ocenění mimo jiné Stříbrného medvěda a Zvláštní cenu poroty MFF v Berlíně! Kdo tento film neviděl, ten to musí 100% napravit a kdo již ano, tak si jistě nenechá ujít příležitost vidět ty úžasné imaginace na velkém plátně znovu!
– film nás přivádí do prostředí New Yorku, kde žije Axel (Johnny Depp), který se živí jako strážce ryb v zátoce. Jednoho dne ho navštíví bratranec Paul, který Axela požádá, aby se zúčastnil strýcovy svatby pořádané v rodné Arizoně. Jelikož Axel nabídku odmítá, bratranec ho spícího unáší a Axel se ráno probouzí v těžké kocovině v Arizoně, kde se začnou dít neuvěřitelné věci.Realistický film nás přesvědčuje o tom, že i nerealistické sny je možno plnit. Axel sní o životě na Aljašce mezi Eskymáky v absolutním tichu. Elaine (Fay Dunaway) se chce naučit létat. Grace by chtěla zase zemřít. Sny docházejí ke svému naplnění v momentu, kdy Axel podlehne touze postavit letadlo pro Grace, jelikož se do ní bezhlavě zamiloval. Iracionální rovinu filmu, ve kterém vše létá (ryby, dokonce i sanitky mají svá křídla), podbarvuje balkánská hudba Gorana Bregoviće.

Čtěte dále:   Koncert Adriano Trindade


– Ohlasy
Je to film, který obsahuje nádherné vize. Ambulance na Měsíci. Neúspěšná sebevražda na skákavé šňůře. Johnny Depp. Pes zachraňující člověka před smrtí v Arktidě. Faye Dunawayová. Želvy plazící se za masem. Jerry Lewis. Muž, který počítá ryby. Pavlína Pořízková. Letadla, která vypadají jako vypůjčená z filmu Báječní muži na létajících strojích. Michael J. Pollard. Bouřky. (.) Hollywoodská byrokracie bývá dobře zařízena na to, aby vzniku takových filmů zabránila. Ale on vznikl a je po čertech praštěný, nemůžete ho přestat sledovat, protože nikdo z publika a zřejmě ani nikdo na plátně netuší, co se stane v příštím okamžiku. (Robert Ebert, Chicago Sun-Times 1. 6. 1995)
Při práci nad tímto snad nejambicióznějším scénářem staví Kusturica na excentričnostech a na extravagantním chování svých přemrštěných lidiček, tlačí je do karikatury a dává jim tak překvapivý rozměr. Zvláště Dunawayová dostala v postavě Elaine jednu ze svých nejnáročnějších rolí jako extrémně rtuťovitá, pobuřující žena s vizáží šílené nymfomanky, jejíž zranitelnost a touha vyjadřují pronikavý cit. (Kevin Thomas, Los Angeles Times 11. 7. 1995)Srdečně se těšíme na vaši návštěvu společně s vašimi přáteli či známými a zaručujeme příjemnou nenásilnou zábavu od začátku až do konce.

Výhled do budoucna:


– 28. listopadu uvidíte Canterburské povídky


– 26. prosince uvidíte Nebe nad BerlínemS přátelským pozdravem a přáním hezkého dneOldřich Dvořák a Jiří Němeček


pořadateléDěkujeme SPONZORŮM:
– především za vydatnou pomoc Pavučině Vysočiny o.p.s.
– VysočinaNET s.r.o. – nejlevnější Internet 24 hodin denně bez počítání dat za 499 Kč/měsíčně (o.dvorak@atlas.cz, 604 255375)
– Kavárna a knihkupectví Havlíčkobrodské náměstí
– Pivovar Rebel
PS: Hledáme další sponzory (např. na kopírování plakátů) a především umělce, amatéry, nadšence ochotné udělat nějaké vystoupení, výstavu – každému rádi dáme prostor!


One thought on “FILMOVÝ KLUB tento PÁTEK 31.10. od 18:00

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

V Jiřicích stavějí dům s pečovatelskou službou

Út Říj 28 , 2003
V Jiřicích nedaleko Humpolce vyrůstá nový dům s pečovatelskou službou. V tomto regionu je to již druhý a město Humpolec má v úmyslu příští rok postavit další. I když mají v Jiřicích zatím jen polovinu žadatelů o byt v pečovatelském domě, nemají strach, že ho nezaplní. Čtěte dále:   Loučení […]

You May Like

Témata