FILMOVÝ KLUB tento PÁTEK 31.10. od 18:00

1

Pozvánka z redakční pošty:

Vážení příznivci dobrého filmu a kulturní zábavy,
dovolte mi, vás již po druhé jménem Pavučiny Vysočiny o.p.s. pozvat na druhé představení Filmového klubu Pavučina Vysočiny.


Jak se stává zvykem, tak i tento poslední pátek v měsíci nabízíme zajímavý film z klubotéky náročného diváka a také opět barvitý kulturní program s občerstvením – pivo, víno, limo. Promítat se bude samozřejmě opět v kinu Sokol (bývalé kino Oko) na Smetanově náměstí v Havlíčkově Brodě.
Vstupné za celý kulturní program, ač vám nic nebrání přijít až na film, je Kč 44+1 a jako novinku přinášíme SLEVU PRO PÁRY, kdy za oba zaplatíte pouze Kč 70,– (pozor, nutné prokázat že jste pár! 🙂
Viz. příloha tohoto e-mailu s plakátem, vám tento pátek 31. října od 18:00 nabízíme tento lákavý program:18:00
———————-


– VSTUP do předsálí, OBČERSTVENÍ pivo, víno, limo a prohlídka výstavy fotografií… konverzace se starými i novými známými

18:30
———————


– Vstup do sálu a představí se nám nadějná KAPELKA s názvem TRAGÉDIE a budou hrát folk, blues, jazz, takže je se na co těšit!19:15
———————


PŘESTÁVKA


– občerstvení dobrým a lahodným mokem a kdo nestihl předtím, bude nyní prohlížet výstavu fotografií a především prohodí pár slov s přáteli…19:45
———————–


FILM z klubotéky ARIZONA DREAM


– film který získal mnohá ocenění mimo jiné Stříbrného medvěda a Zvláštní cenu poroty MFF v Berlíně! Kdo tento film neviděl, ten to musí 100% napravit a kdo již ano, tak si jistě nenechá ujít příležitost vidět ty úžasné imaginace na velkém plátně znovu!
– film nás přivádí do prostředí New Yorku, kde žije Axel (Johnny Depp), který se živí jako strážce ryb v zátoce. Jednoho dne ho navštíví bratranec Paul, který Axela požádá, aby se zúčastnil strýcovy svatby pořádané v rodné Arizoně. Jelikož Axel nabídku odmítá, bratranec ho spícího unáší a Axel se ráno probouzí v těžké kocovině v Arizoně, kde se začnou dít neuvěřitelné věci.Realistický film nás přesvědčuje o tom, že i nerealistické sny je možno plnit. Axel sní o životě na Aljašce mezi Eskymáky v absolutním tichu. Elaine (Fay Dunaway) se chce naučit létat. Grace by chtěla zase zemřít. Sny docházejí ke svému naplnění v momentu, kdy Axel podlehne touze postavit letadlo pro Grace, jelikož se do ní bezhlavě zamiloval. Iracionální rovinu filmu, ve kterém vše létá (ryby, dokonce i sanitky mají svá křídla), podbarvuje balkánská hudba Gorana Bregoviće.– Ohlasy
Je to film, který obsahuje nádherné vize. Ambulance na Měsíci. Neúspěšná sebevražda na skákavé šňůře. Johnny Depp. Pes zachraňující člověka před smrtí v Arktidě. Faye Dunawayová. Želvy plazící se za masem. Jerry Lewis. Muž, který počítá ryby. Pavlína Pořízková. Letadla, která vypadají jako vypůjčená z filmu Báječní muži na létajících strojích. Michael J. Pollard. Bouřky. (.) Hollywoodská byrokracie bývá dobře zařízena na to, aby vzniku takových filmů zabránila. Ale on vznikl a je po čertech praštěný, nemůžete ho přestat sledovat, protože nikdo z publika a zřejmě ani nikdo na plátně netuší, co se stane v příštím okamžiku. (Robert Ebert, Chicago Sun-Times 1. 6. 1995)
Při práci nad tímto snad nejambicióznějším scénářem staví Kusturica na excentričnostech a na extravagantním chování svých přemrštěných lidiček, tlačí je do karikatury a dává jim tak překvapivý rozměr. Zvláště Dunawayová dostala v postavě Elaine jednu ze svých nejnáročnějších rolí jako extrémně rtuťovitá, pobuřující žena s vizáží šílené nymfomanky, jejíž zranitelnost a touha vyjadřují pronikavý cit. (Kevin Thomas, Los Angeles Times 11. 7. 1995)Srdečně se těšíme na vaši návštěvu společně s vašimi přáteli či známými a zaručujeme příjemnou nenásilnou zábavu od začátku až do konce.

Výhled do budoucna:


– 28. listopadu uvidíte Canterburské povídky


– 26. prosince uvidíte Nebe nad BerlínemS přátelským pozdravem a přáním hezkého dneOldřich Dvořák a Jiří Němeček


pořadateléDěkujeme SPONZORŮM:
– především za vydatnou pomoc Pavučině Vysočiny o.p.s.
– VysočinaNET s.r.o. – nejlevnější Internet 24 hodin denně bez počítání dat za 499 Kč/měsíčně (o.dvorak@atlas.cz, 604 255375)
– Kavárna a knihkupectví Havlíčkobrodské náměstí
– Pivovar Rebel
PS: Hledáme další sponzory (např. na kopírování plakátů) a především umělce, amatéry, nadšence ochotné udělat nějaké vystoupení, výstavu – každému rádi dáme prostor!


One thought on “FILMOVÝ KLUB tento PÁTEK 31.10. od 18:00

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

V Jiřicích stavějí dům s pečovatelskou službou

Út Říj 28 , 2003
V Jiřicích nedaleko Humpolce vyrůstá nový dům s pečovatelskou službou. V tomto regionu je to již druhý a město Humpolec má v úmyslu příští rok postavit další. I když mají v Jiřicích zatím jen polovinu žadatelů o byt v pečovatelském domě, nemají strach, že ho nezaplní.

You May Like

Témata