Humpolec odkoupí Spolkový dům

134

Zastupitelstvo města dne 22. 6. 2022 přijalo usnesení o odkupu budovy a pozemků „Spolkového domu“. Cena nabídnutá soukromým vlastníkem je 28 100 000Kč.

Screen hlasování o usnesení.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Před nákupem nemovitosti bez posouzení stavu varoval člen Finančního výboru města, pan Zdeněk Rýzner formou otevřeného dopisu zaslaného zastupitelům před hlasováním.

 

Archiv online přenosů ze zesedání Zastupitelstva města Humpolec.

PDF: znalecký posudek k určení ceny, z podkladů pro jednání zastupitelstva:

22-970-p1853-Znalecky-posudek-AA

134 thoughts on “Humpolec odkoupí Spolkový dům

 1. Bude dobré podívat se taky na videozáznam ze zastupitelstva. Sledoval jsem včera při žehlení online a zaznívaly tam z úst vedení města fakt perly až lži.

  1. Do článku jsem doplnil odkaz na YT města. Ale včerejší ( a minulé, konec května?) záznam chybí.

   edit: leta žiji v bludu, že zastupitelstvo se koná každou poslední středu v měsíci. A ono ne.

  2. Mne by celkem zajímalo, zda měli všichni zastupitelé v předstihu k dispozici – dle mého laického názoru logický – argumentační dopis p. Rýznera. A pokud ano, proč někteří hlasovali pro koupi. Respekt zde zaslouží jedině p. Hrala.
   Hnutí HUGO se smutně odkopalo – začíná asi před volbami taktizovat – za mě tím onen proklamovaný svěží vítr změn poněkud zasmrádl…

   1. Hrala opět jako nevychovaný a drzý fracek zase jen poštěkával, je vidět jak se neumí ovládat. To co napsal Rýzner a jeho loutky jen opakovali na ZM je sice pěkné, ale co by to pomohlo, když nabízená cena byla od majitelů neměnná – buď ber, a nebo nech být. Jiná možnost včera totiž nebyla. Takže opět jen mlácení prázdné slámy, jak správně zaznělo od bývalého starosty.

    1. Je vidět, že s koupí velké nemovitosti máte stejně nulové zkušenosti, jako ten bývalý starosta.

     V Rýznerově dopisu šlo hlavně o vyčíslení všech nákladů, které nás čekají. Rýzner nikde nepsal nekupovat.

     A ještě ke Kučerovi: kdyby to měl platit ze svého, tak to takhle blbě nikdy nekoupí, Kučera je neuvěřitelný kolenovrt. Tady jsme vystavěli bianco šek, děj se vůle boží.
     Bohužel koalice opět ukázala, že Hugnám nesahají ani pod kotníky.

     Nejvíce mě pobavil Vaněk, když vykládal jak mu Spolkáč krásně vydělával a že si na zisk nikdy nemohl stěžovat a doporučoval městu, aby si našlo někoho, kdo to bude stejně tak dobře provozovat. Je zajímavé, že si toho provozovatele nenašel Vaněk, asi další filantrop, který se vzdává výdělku na úkor města.

     Čas ukáže, která strana se spletla.

     A proč si myslíte, že tam včera nebyl Mr. Bernard?

     1. V Rýznerově dopisu mohlo jít o co chtělo, není zastupitel, tak at si píše co chce! Jou to jen jeho názory, kterými na sebe chce upozornit.
      Hlasování ukázalo, kdo se bojí přijmout odpovědnost a to ti mlaďoši opravdu neumí – pouze okopávat kotníky!

     2. „Hlasování ukázalo, kdo se bojí přijmout odpovědnost a to ti mlaďoši opravdu neumí – pouze okopávat kotníky!“

      to už tu dlouho nebylo, fráze „přijmout odpovědnost“

      ve vašem podání to vypadá jako by se těch 11 hrdinů složilo na koupi

    2. Mohlo se nechat být, ale 11 zastupitelů rozhodlo jinak. Argument jiných zájemců od p. Vaňka byla jen hra, o tom není pochybností. Zástupci HUGO uváděli fakta a otázky, co měly hlavu a patu narozdíl od odpovědí, které v řadě případů ani nedostali. Budu si pamatovat při volbách v září.

   2. Je zajímavé srovnávat Rýznerův přístup a myšlení vs. vedení města. Bohužel koalice vše převálcuje svojí silou, kde není třeba argumentů.

   3. Proč odkopalo? Sami zastupitelé opakovaně prohlašovali, že nejsou proti nákupu. Jen se měl zohlednit stav a jednat o ceně. Co je na tom za odkopání? Nějak nerozumím vašemu sdělení.

 2. Cena bohužel silně nadnesená. Kdyby byl pan Vaněk opravdový filantrop tak to městu prodá za daleko menší cenu,protože to tehdy dostal od města či odkoupil za pár korun a zas toho mnoho nezměnil.. Takže k jednání max. 20 milionů..

  1. Buď jsem žil v jiném Humpolci, nebo mluvíme každý o jiném Spolkovém domě. To, co pan Vaněk koupil (dostal? jako fakt?) na počátku 90 let byla ruina. Plesnivá, s protékající střechou a vybydlená. A velmi dobře si pamatuji právě pana Vaňka v monterkách a s kolečkem na stavbě. A taky si pamatuju kradmé úsměšky kolemchodících.

   Vaše tvrzení, že toho „mnoho nezměnil“ je nehorázné. Chucpe je možná přiléhavější označení.

 3. Musím konstatovat, že ten slavny dopis je slušně řečeno nevyvazeny. Kromě konstatovani banalit a k tomu několika přínosných věci bych čekal od někoho kdo si hraje na těžkou nezávislost i rozbor rizik, která mohou nastat pokud Humpolec tento objekt nekoupí. Pak by se to dalo považovat za seriózní dokument do diskuse. Takhle je to jen a pouze okopavani z opozice bez větších přínosů pro město. Sorry jako.

  1. Prosím o vaši analýzu rizik! Pište sem, nebyl-li jste ve středu na radnici a nepřednesl ji tam.

   1. Nechápu proč bych já měl někde něco přednášet? Vyjadřuji se jen a pouze k tomu, že dopis ZR tu byl v minulých dnech v diskusích zmiňován jako něco naprosto přelomového a podnětného. A on ničím takovým není.
    Ale každý minimálně inteligentní člověk ( a to že ZR ta jeho parta mladých progresivních chytrých blablabla nedokáže poradit ani takovouhle základní věc politického marketingu svědčí o mnohém) by to napsal s riziky z obou stran (a to že by na schůzi opozice tlačila jeden pohled by už bylo irelevantní). A víte proč? Protože ať by to dopadlo jakkoliv, vždycky je možné říct – vidíte na moje slova došlo, já to už tenkrát přece psal… Ano, jenže tohle by udělal někdo, kdo vidí dál než k volbám za půl roku. A jestli sám nejste schopný zjistit rizika „neinvestice“ pro město jeden malý příklad z praxe. Pán prodá nemovitost panu A, ten ji prodá panu B, ten panu C a najednou si stavební úřad v Humpolci dopisuje s advokátem na Panamách o tom, že oni tu padající omítku/střechu opravovat nebudou, ať si to udělá město na svoje náklady jestli chce a ty pak může zkusit z nich vymáhat. A nebo že jim tu ruinu uprostřed města s odpojenou vodou, elektrikou a plynem a plnou bezdomovců prodají, za „neodolatelnou a nesmírně příznivou“ cenu samozřejmě.

    1. Nesmysl a utopie. Kolik nemovitostí v Humpolci vlastní off-shore společnosti?

     Na ta slova „já vám to říkal“ dojde, uvidíte, až se v rozpočtu objeví 15 mil. na novou střechu nebo okna pro Spolkáček. Budoucnost ukáže.

     1. Nic z toho co jste teď napsal nijak nevysvětluje nesmyslnou jednostrannost onoho dopisu. Jediná utopie je „nutnost vyvolat diskusi “ , protože k ní jsou třeba argumenty pro i proti. Zkuste to znovu a lépe.

 4. Fakt je ten, ze je třeba se na celou situaci podívat i optikou tvoření precedentniho jednání. Je otázkou, jeli správné kupovat něco, co majitel vybydlel, vytěžit a najednou, když ho čekají investice, to nabídne radnici? Z tohoto pohledu mi to úplně v poradli nepřijde.

   1. No jo no., Rýzner, Hugo, Stan nebo mlaďoši je jedno jak jim budeme říkat opět ukázali, že umění uvažovat daleko strategičtěji než současná vládnoucí parta.

    Všichni tady řešíte Spolkáč, ale nikdo si nevšiml, že nebýt HUGA tak město včera profrčelo 1,5 mil korun za silnici k barákům spolumajitelů VODAKU. A kdo si myslíte, že to nejvíc tlačil – Kratochvíl a Brukner (ODS a KDU)
    Krade se tady nepřetržitě a Rýzner a HUGO a STAN do toho neustále házejí vidle. Proto jsou místníma papalášema tak nenáviděný.

    Vůbec se nebojím, že za pár měsíců padne obvinění z toho Rýznerovýho trestního oznámení, jelikož nikdy nikdo ze současných vládců nečekal, že přijde někdo kdo je schopný rozkrývat a rozumět těm levárnám.

    Bude ještě legrace a hádejte kdo se bude smát.

    Prostě jste ty mlaďochy neskutečně podcenili a dobře vám tak!

    1. Dobrý den, můžete prosím upřesnit těch 1,5 mil. za silnici k domům spolumajitelů Vodaku? My totiž žádáme každý rok město o úpravu ulice, komunikace, kde je 5 RD, zatím za 9 let, co zde bydlím, bez výsledku..Komunikace je v majetku města, v létě prašná, v zimě kaluže a bláto. Děkuji.

     1. Dobrý den, pane Kolman, jde o pozemky v bývalém zahradnictví v Máchově ulici.

   1. Nesekl se soudruh z NDR při výpočtu obestavěného prostoru „jižní přístavby“? Udává 4100 m3, při výšce podlaží 3 m by to bylo zhruba 700 m2 zastavěná plocha, jako fakt?

 5. Zastupitelé hugo jsou zde standardně napadáni, že namají koule něco rozhodnot a že otevřený dopis Rýznera bylo blablabla.

  Jediný kdo je srab se srozumitelně vyjádřit ke S polkáči, je pan Stanislav Bernard, vychcánek, který si je moc dobře vědom, že raději se nezůčastní.

  Jj až půjdete na podzim k volbám, zrekapitulujte si, kdo myslí opravdu na Humpolec a kdo jen na vlastní nebo firemní zájmy.

   1. Přehrajte si zastupitelstvo, ty co se zdrželi, chtěli doplňující informace o celkových budoucích výdajích.

    Tomu se říká odpovědnost.

    Bohužel ti co hlasovali pro, jen ukázali své jájínkovství.

   2. A viděl jste videozáznam z YB? Tam jejich názory zazněly. Všechny velmi přiléhavé a věcné. Já bych hlasoval stejně, když nemám pro odpovědné rozhodnutí podklady a odpovědi a sám nejsem proti nákupu.

    1. Volba „zdržím se“ je blbost a měla by být vymýcena. Pokud jsem vás dostatečně nepřesvědčil, hlasujte proti. Za „zdržel se“ se schovávají srabi.

     1. Je zajímavé, že vždy před koncem volebního období v Humpolci končící zastupitelé tlačí podivné prodeje a nákupy.

  1. Kdo umí, umí, kdo neumí kandiduje za HUGO nebo Stan.

   To je politika chlapci, až se vybrečíte 25.9. a pochopíte, že vaše místo je opět v opozici, nevěšte hlavu, třeba příště to vyjde. Jen se musíte ještě hodně učit pan Bernard je politický matador, tomu nesaháte ani po kotníky včetně vašeho pracovitýho Rýznera.

 6. Honza Mácha jako součást koalice a zdržel se? To je rebel! 🙂 Alespoň někdo přemýšlí a nezvedá ruku automaticky s většinou.

 7. Mestu se povedl velmi dobry pocin i kdyz se tomu nekteri jedinci z principu snazili hazez klacky pod nohy. Takova prilezitost koupit vyznamnou mistni budovu by se jiz nemusela opakovat.

    1. Ti hrozní komunardi plánovali vystavět nové Zálesí, už byl i postaven skelet budovy. Byla to bohužel ODS pod vedením starosty pana Kotena, která výstavbu zastavila s odůvodněním, že na kulturní dům nebude využití, velké náklady na provoz a pod. Proto v polovině 90.let byl projekt kulturního centra změněn na bytový dům, tzv. Zámeček. To už dnes zejména mladší spoluobčané nemohou vědět.

     1. A zase lež, nový socialistický kulturák byl pouze a jen rozestavěn a na dostavbu nebyly finance. A využití takového molochu jen pro kulturu bylo velmi ale velmi diskutabilní. Že se z projektů na přestavbu na bytový dům vybral ten horší je pravdou a byla to vina tehdejšího starosty. Už tehdy se uvažovalo o opravě Spolkového domu jako o vhodnější variantě.

 8. Bohužel mají pravdu ti, kteří říkají, že Humpolec je klientelistický město.

  Spolumajitelům Vodaku Kučirkové, Šebestovi a Kumštarovi, vedení města odsouhlasí, že na jejich pozemcích zbuduje město silnici.

  Kratochvíl, Brukner, Kukrechtová, Bendl, Kostřicová, Mácha a Mikulášek by to měli zaplatit ze svýho.

  Jiný lidi v Humpolci viz pan Miloš Kovář vybudují baráky, zbudují přístupové cesty a za korunu je darují městu, ale zde se vrchnost domluví, že jim to celý zaplatí?

  Kolik milionů korun už Humpolci ušetřili představitelé Hugo a Stan, že včas zasáhli?

  Je to tady neuvěřitelná ostuda a nechápu, kdo může neustále obhajovat postup radnice. Tomuhle se říká klientelismus v přímém přenosu. Shlédněte bod 21 středečního zastupitelstva. Další pokus o tunel.

  Budu hlasovat pro změnu. Dost papalášství v našem městě.

  1. Ale pozor, oni jim dobrodinci ještě chtěli zaplatit za ten pozemek (a pak následně za městské peníze postavit silnici). V podstatě jsou to filantropové jako Rýzner, jen se rozhodli podarovávat z veřejných peněz. Také budu hlasovat pro změnu.

   1. Dobrý den, 25.6 jsem reagoval na příspěvek z 23.6. 21:22, kde je zmiňováno těch 1,5, mil na pozemek v Máchově ulici (děkuji anonymu za upřesnění a mé „odhalení“, jste z MěÚ, kam posíláme každý rok žádost?). Devět let žádáme o opravu komunikace, kde je 5 RD, bez výsledku..Jak je možné, že někde to jde a jiný má smůlu, přesto, že je komunikace v majetku města. Za ty roky už je nám to jasné, ale jenom pro ilustraci ostatním občanům. J. Kolman

     1. Nekňučte, co si volíte to máte. Standa Bernard s přehledem dostává nejvíc hlasů, ODS vyhrává a Brukner z KDU má ambice na starostu.

      Vše je to o volbách, je smutné, že chodí volit na komunální úrovni jen cca 42-45% voličů.

      Vybírat je z koho, né že ne!!!

    1. Pane Kolmane, bohužel Humpolec je velká klientelistická žumpa. Prvně se musí vždy vyjít vstřic pivovaru Bernard. A pak se dělají dohody, které sice nejsou v zájmu města, ale v zájmu papalášů a na ně napojení podnikatelé. Viz bod 21 25. Zastupitelstva. Spolumajitelé Vodaku (Kumštar, Šebesta, Kučirková), chtějí podojit město o 1-1,5 mil korun. A nejvíc jim pomáhají Kratochvíl a Brukner. Proč asi?

     1. Doufám, že nové vedení města Humpolec konečně zadá audit, který zkontroluje, jakým způsobem tu Vodak vlastně hospodaří. Vodaku šel na ruku hlavně kámoš Kučera, Brukner a Kratochvíl jen sledují slábnoucí stopu.

    2. Pane Kolman, o Humpolci se ví, že je třeba namazat. To se pak hned ledy hnou. Začněte u pana kdu, ten je tím vyhlášený. Uvidíte.

     1. Děkuji za inspiraci, tak já to zkusím, trochu včelařím, co třeba sklenice medu…? J. Kolman

     2. Pane Kolman, pokud Váš med správně šustí, tak to může klapnout a bude slíbeno kdeco. Ověřeno praxí.

 9. No peníze na nové Zálesí nebyly až po převratu. Ale otázka je pořád stejná, najít kvalitní celoroční využití. Je jedno zda by to byl tehdejší objekt nového Zálesí nebo Spolkový dům.

  Taky lze z toho udělat muzeum a ukazovat jak šikovní byli občané Humpolce v minulosti.
  Ale myslet si, že v dnešní finanční mizerii tam něco bude pravidelně je iluzí. Kongresy už dnes jsou jinde, takže pár plesů a taneční. To je jediná možnost. Hospod je tu dost a do nich bude chodit stále méně lidí.
  Takže využití opravdu kardinální otázkou.

  1. Naši papaláši pronajmou Spolkáč za stejně “výhodných podmínek”, jako pronajali kavárnu ve Stromovce. Tu nejprve postavili za 9.500.000 kč pak 500.000 tisíc vrazili do vybavení kavárny a poté to slavnostně pronajali za neuvěřitelných 10.000 kč/ ročně. No neber to.

   A tenhle Jackpot bude čekat na budoucího nájemce, město vše zaplatí, opraví, zainvestuje a my si tam “užijeme pár plesů, karneval pro školku a taneční sice nás to bude stát 3-5.000.000 kč ročně, ale jsme městem pro byznys. Pan Vaněk se musí tetelit blahem, jaký super obchod udělal.

    1. Nejhorší srážka je s blbcem.

     Město Humpolec vypsalo architektonickou soutěž, kde bylo jasné zadání co si představují. V této soutěži vyhrál OK PLÁN.

     Objednavatel, investor, a posléze pronajímatel kavárny Město Humpolec.
     Řízeno p Kučerou poté panem Kratochvílem oba ODS.

     Pronájem 10000/ ročně jde za Kratochvílem, Bruknerem a Kukrechtovou.

     Zapomněl jsem, jak to zde funguje levárny, podvody, klientelismus, arogance moci v neposlední řadě lži, ale za všechno může Rýzner.

     1. nejhorsi je srazka z blbcem. kdyby tam nebylo nic, tak budete jecet. Takhle to aspon nekdo trochu provozuje. provoz tam v zivote nemuze za tech par mesicu byt ziskovy.

     2. Bohužel neznáte celou pravdu.
      Vedení města odmítá vypsat nové výběrko na provozovatele. Zároveň tím vzniká šance na vyšší výnos z nájmu.

      Brukner nechce.

      Proč asi?

      Město pro byznys, ale jen pro někoho.

   1. jo, jo, to je majstrštyk investovat 10 Mio a brát nájem 10 000 za rok
    to by stálo za nominaci na zvláštní cenu Hospodářských novin
    inu naši manažéři – političtí podnikatelé – jedno eso vedle druhého
    to nám tu hospodaří s penězi občanů, pak se pořád dokola díváme na vytopenou Stromovku…

    1. to by nebyly bazeny, skoly, zimaky, parky. Vsechny tyhle atrakce jsou prodelecny. Zapomnel jsem na parezac. To samy. podivej se na 8cku co do toho musi ZR narvat prachu.

  2. původně to byla sokolovna a cvičilo se tam, tak to mohou využívat na tělocvik třeba gymplu atp.

  3. Před převratem kačky byly, tedy pouze do té doby, než komunistický aparát prošustroval vše a možná i více, co zabavil soukromým majitelům a podnikatelům. Když to vše promrhal, nezbylo mu nic jiného, než se zhroutit.
   A toho využili mnozí připravení znalí spoluobčané a stali se tak novými podnikateli na pevných bolševických základech …jako třeba nástupce Jivaku – společnost Vodak. Kučírková, Šebesta ani starý pán nejsou žádní velcí podnikatelé, jsou to prostí dojiči, kteří chytili ve správný čas svojí šanci za pačesy a ono jim to vyšlo.

    1. Pro občana města není důležité vědět, kolik mají zrovna společníci s.r.o., Kučírkové, Šebestové a Kumštarové, na svých firemních účtech, to opravdu zajímá jen blbce. Ale dobré by bylo vědět, jakým způsobem spravují majetek města, tj. vodovodní a kanalizační síť. Zda výdajové paušály za správu kanalizace a vodovodů, které město ročně Vodaku platí, a to mimo rámec dalších investic do nepředvídatelných oprav, odpovídají skutečně odvedené práci a kvalitní údržbě. Dále, jakým způsobem komunikují představitelé s.r.o. s představiteli města, aby jim sdělili, že kanalizace ve městě je natolik zanedbaná a zastaralá, že brzdí další rozvoj města. Jak to, že za dlouhé roky, kdy byl ve vedení města Kučera (dobrý kámoš Kučírků), byla tato důležitá oblast, tak strašně zanedbávaná?

   1. Ano ano, někdo měl štěstí a ve správný čas chytil příležitost a ono to vyšlo. Samo. Nějak. Aha!

    Joo, to kdyby vy jste tehdá měl šanci, to byste nám to všem ukázal, že? 😀

    Tedy jen být ve správný čas na správném místě (rozuměj, rozpoznat příležitost), nebát se rozhodnutí, překonat počáteční nejistoty, udržet pod kontrolou běh a rozvoj firmy a ty tisíce drobností kolem, co jdou podle Vás samy, protože „ono to vyšlo“. Zajisté byste nebyl prostý dojič, ale praktik a vizionář v jednom, tak něco jako Elon Musk, ne?

    1. Tedy pardon Františku, ale ze třetí třídy základní školy se vážně těžko rozjíždí podnikatelské projekty :D:D:D. Obzvlášť když nemáte ty správné konexe. Převedení komunistické společnosti JIVAk na novodobou s.r.o. VODAK jistě nebylo tak rizikové, jako zakládat a rozvíjet novou společnost. Tady šlo pouze o „papírovou změnu“ a převzetí původních klientů pod nové smlouvy a pokračování v podobném duchu jako za komančů. Hrabi hrabi pod sebe a když je problém, tak se k němu neznáme.

 10. Těch špatností v našem městě je v posledních letech opravdu hodně.
  Jsem zvědavá jak dopadne to trestní oznámení a kdy se to uzavře. Letos se opravdu těším na volby, takhle to dál nejde.

  1. Když už padla zmínka o volbách, tak kandidátku představilo zatím jen HUGO. ODS má už také hotovo a pořadí je údajně následující:
   1: Jiří Kučera
   2: Radek Sedlák
   3: Bohdan Petrovič
   4: Petr Bendl
   5: Zdeněk Škrabánek
   6: Samuel Háva
   7: Pavel Šmidrkal
   8: Hana Havelková
   9: Marcela Němcová
   10: Jaroslav Vašíček
   11: Vojmír Kubíček
   12: Stanislav Bernard
   13: Jiří Maryška
   14: Jaroslav Čáp
   15: Martin Pejchal
   16: Lada Škrabánková
   17: Pavel Dočkal
   18: Barbora Bendlová
   19: Adam Zabloudil
   20: Alena Kukrechtová
   21: Karel Kratochvíl

   Stávající uvolnění členové na radnici si prý musí přízeň voličů zasloužit, proto je místní buňka dala až na konec. Mají šanci se tam vůbec dostat?

   1. Pokud je tohle (osoby a obsazení) pravda, uvidíme na podzim pád místní ODSky do šedé bezvýznamnosti. Asi jako dneska místní STAN. Škoda.

    A klidně na to vsadím: ne více než tři mandáty, ale spíše jen dva. Vykroužkovaní odspod, nejspíš pánové Bernard a Šmidrkal. Koaliční potenciál nula.
    Budu velmi rád, pokud se pletu.

   2. Ono prý má kandidátku hotovou nebo skoro hotovou víc uskupení,ale nezveřejní to.. Nikdo nechce tři měsíce před volbama být tady napadán od některých rádoby kritiků a znalců politiky

    1. Takže vlastně jediné Hugo nese kůži na trh, když uveřejnili jména a program. No, je pravda, že za poslední 4 léta byli právě oni vdy aktivní. Tak se ani nedivím, že se nebojí. Jsou to profíci.

     1. Nevidím ve zveřejnění pět měsíců před volbami žádné hrdinství a umění. Je jim přáno, že kandidátku už mají a je to jejich taktika, každý volí jinou. Volič rozhodne

     2. Musí sbírat podpisy a lidi zajímá, kdo kandiduje. Proto asi zveřejnili, ne?

     3. Jo, to dává smysl. Ostatní strany uveřejní jména někdy v létě. Kdo se pak má na poslední chvíli rozhodovat? HUGO jsem minule nevolil, ale jejich práce mi je sympatická. Vč. prezentace kandidátů a programu s dostatečným předstihem. Minulý týden jsem je potkal i v ulicích, když sbírali podpisy. Jedou! To všechno ve svém volném čase /nejsou placeni královsky z našich daní jako vedení města, vč. odměn starosty za členství v představenstva SOMPOa/. Respekt!

     4. Jo, jo, to dává smysl. Ostatní strany uveřejní jména někdy v létě. Kdo se pak má na poslední chvíli rozhodovat? HUGO jsem minule nevolil, ale jejich práce mi je sympatická. Vč. prezentace kandidátů a programu s dostatečným předstihem. Minulý týden jsem je potkal i v ulicích, když sbírali podpisy. Jedou! To všechno ve svém volném čase /nejsou placeni královsky z našich daní jako vedení města, vč. odměn starosty za členství v představenstva SOMPOa/. Respekt!

   3. Politická reinkarnace Kučery? Tož to musí mít Standa Bernardů vážně hodně vsazeno a nahnáno, když tam šoupnul opět Jiříka.

    Kratochvíl z 21 místa je logický krok, jelikož když ho dají z prvního místa, tak ho všichni přeskočí. Takhle alespoň prohraje se “ctí”.

   4. Kučera se dušoval, že do politiky už nikdy nevstoupí a ejhle opět tady bude strašit. Vojta Kubíček v devadesátkách byl silně proti ODS a nyní poslušně dělá vatu této partičce.

    1. Vojtu Ku. znam dobre, jezdime i na vodu. Hodne touzi po tom usednout v zastupitelstvu. Divim se proto, proc je napsany az na tak zadni pozici.

 11. Problém ODSky je, že není schopna mezi své členy přijmout více nových konstruktivně smýšlejících „tváří“. A stále vytahuje z klobouku ty staré známé vyčpělé, vypelichané a již vydupané králíky. Třeba se ale Kučera zfanfrní a konečně se s Kučírkovou a Šebestou opře do obnovy kanalizační a vodovodní sítě ve městě, což dlouhé roky odmítal a způsobil tak městu a jeho občanům obrovské problémy. Spolkový dům je také jednou z postižených budov, která doplácí na nelogicky prováděné dílčí rekonstrukce různorodých úseků kanalizace. Kocourkov hadr, tam stavěli domy od střechy, zato v Humpolci „zkapacitňujeme“ kanalizace od horních úseků, a pak se divíme, že nám to dole nestíhá odtékat.

  1. Místní ODS naopak lidi opuštějí. Karel jako předseda nepřipouští diskusi a obklopuje se jen oddanými a kamarády. Nechce na sebe slyšet kritiku. Taky proto raděj tuhle skupinku nedávno opustil Stanislav Žaloudek, kdo stál v 90.l. u jejího zrodu.

   1. Žaloudek sice ODS opustil,ale už prý buduje kandidátku pod hlavičkou Pirátů jako nezávislý. Takže politický turismus až hanba.

    1. Politických turistů bude letos hodně. Korunuje je Z. Mikulášek a I. Kostřicová. Chtějí si udržet teplá místečka na radnici v radě a tak z ANO přeběhli k Top09. Účel světí prostředky, koalice se snaží udržet za každou cenu. Bez ANO s A. Štěrbovou to není tak lehké, tak se vymýšlí a kombinuje. Vážně ideální čas na změnu a pustit na radnici opozici!

     1. Tak musíte zvednout zadek a jít volit + rodina a známí..

     1. Jestli si myslíte,že jedenáct stran a hnutí bude pro politiku v Humpolci přínosem tak to tedy vůbec komunální politice nerozumíte.

      Může se stát,že bude koalice tvořena třeba pěti stranami a vše rozdrobené. Mnoho si slibovat od Pirátů nelze, když to skládá bývalý člen ODS.

     2. Pro mě jsou právě proto bývalí ODeSáci konečně volitelní. Přece nemůžete volit místní zástupce ODS, když vidíte, jaké tropí hlouposti. Dlouhodobě. A to říkám jako věrný volič Eva Decroix, Miloše Vystrčila apod.

     3. no jasně že pro tu vaší mafii je nejlepší menší počet stran koalice, to vidí všichni

      a naprosto komicky vás jako věrní pejsci podporují dvě pseudolevicové strany, komouši a sosani

      ať žije Národní Fronta, s Kučerou na věčné časy a nikdy jinak!

  2. Doufám, že jste se byl/a hlásit v ODS jako ta nová tvář.. Nebo jen tady vyléváte svoji žluč?

   1. Holt opět málo platný. Nula od nuly pojde. Kde nic, tu nic. Mnoho povyku pro nic. Suma sumárum: čím větší hovmo, tím víc smrdí.

  1. Aniž bych znal přesně, dovolím si kandidáty tipnout.
   1. HUGO – už uveřejnili
   2. ODS
   3. KSČM
   4. ČSSD
   5. STAN
   6. KDU-ČSL
   7. ANO
   Tyto mají už zástupce v zastupitelstvu.

   K nim neúspěšné subjekty z voleb 2018:
   8. TOP 09
   9. SPD

   K nim asi nově ještě přibudou:
   10. Piráti
   11. Přísaha – možná?
   12. Starostové pro občany – nejspíš ve spojení s TOP 09?

   1. Přísaha to dohromady nedá..Navíc v Humpolci byli rozděleni v názoru zda jít do koalice jako bude v H. Brodě. Oslovili jednu ze stran a ta rozhodla, že o ně nestojí. A to právě z důvodu rozdělení postojů zástupců humpol. Přísahy. Takže spíše tady nebudou

  2. Bude jich 9. Jako v r. 2018, jenom s obměnou stran. Místo SPD půjde STO a místo TOP09 Piráti. Mám to info přímo z radnice.

 12. Velký šéf Standa Bernard udělá všechno, aby ODS a KDU nadále vládli. Pověřil Mikuláška, ať sežene loajální lidi a ovládnou TOP 09, klidně přiberou znovu kandidující Balnohovou a Namysla z ČSSD a neopovrhnou ani hlasy komoušů.

  Bohužel Hugo a Stan máte smůlu.

  Humpolec zůstane ve stejných kolejích, jen Kratochvíla nahradí Brukner.

    1. Tak je pravda, že základy výstavby má třeba z toho, když daboval Kingdon Come. To se hodí dycky.

  1. Ano. Máte pravdu. Proč myslíte, že Velký šéf Standa Bernard postavil vyhlídkovou věž? Nevšimli jste si podezřelých čar na obloze, které se od spuštění centra objevují? Všechny nás brzo bude mít ve své moci!
   Hugomane, přileť zachránit Humpolec, dokud je čas!!!

  2. Nikdo neví,zda lidé zvolí Namysla znovu. To samé u Balnohové. Podle neověřených zpráv mají být na kandidátce za ČSSD jiné silné postavy. Mikulášek je turista největšího kalibru a toho by lidé neměli volit tuplem.

   1. Pokud je Mikulášek turista, co je potom Štěrbová? Koukám další komentator co vidí změny kabátu jen u někoho. Když je prebehlik s Hugo – hurá, spravný krok, bude proti radnici, nastane ráj! Prebehlik jinde – fuuuj, politický turista, prevlekac kabatu, Sodoma Gomora.

    1. Štěrbová začínala jako kandidátka Křesťansko demokratické strany, ta se v polovině 90.let spojila s ODS. Poté kandidovala za Unii svobody- Deu, ta také zanikla. Nyní jako nestraník tedy podruhé za hnutí ANO.
     Pan Mikulášek však nyní kope za jiné uskupení a to minulé nezaniklo. V tom je ten rozdíl. Ale máte pravdu, optikou politického turismu se lze dívat na obě postavy. Volit z nich nehodlám žádnou z nich.

     1. Tak z toho tedy vyplývá, že kam Štěrbová vlezla, to poté zaniklo.
      Vivat Štěrbová !!!

     2. Nebude vona kandidovat za ANO? – To bych jí ten hlas klidně hodil, když má takovou pěknou vlastnost…….

     3. KDS se spojila s ODS, Unie svobody zanikla po několika létech. Štěrbová s tím neměla nic společného. Ty strany zanikly na republikové úrovni. Trochu zapátrejte v historii než něco napíšete.

     4. Kdykoli paní Štěrbová kandidovala, vždycky se do zastupitelstva dostala. Letos tomu nebude jinak.

 13. Podle šesti proroctví legendární vědmy Baby Vangy nebude příští rok rozhodně poklidný. Má nás čekat jak další pandemie, tak hladomor i invaze mimozemšťanů!

  1. Vnímám takovou situaci jako střet východu (v podobě ODS, KSČM, KDU a TOP 09 alias staré ANO = přeběhlíci) se západem (HUGO, STAN, Piráti, ANO pod vedením p. Štěrbové). ČSSD zařadit teď přesně nedokážu, záleží, kdo z nich bude zvolen. Některá jejich jména jistě překvapí. SPD asi mandát nezíská, proto v seznamu není. Kdo dá potřebných 11 se uvidí.

   1. Jsou zde hlasy, že čím více stran,tím lépe. Bohužel tato situace nemusí vyhovovat ani tady tak často zmiňované koalici HUGo, STAN a ANO. Osobně se domnívám, že STAN bude mít problém získat i ten jeden mandát. Ta pražská aféra jim popularitu nepřidá. Ale pravdou je, že podobné zlodějny pravicovým stranám a uskupením bohužel mnoho neublíží. Být tato aféra v celostátní ČSSD,tak ji média jinak veřejnosti předkládají a výsledek by byl vidět i v komunále.

    1. nejdůležitější je aby staré vyčerpané nahradili noví s energií a chutí dělat pro rozvoj, nejen se vystavovat a opájet se vlastní důležitostí jako ta stará parta

     1. Kdyby ta mladá parta měla kromě energie, chuti , všemožných vizíí a tahu na všechny branky světa byť je elementární schopnost převzít odpovědnost, už tam dávno mohli sedět. Bohužel svým působením evidentně všechny okolo jen povzbudili a dolili jim potřebné palivo, takže o vyčerpanosti asi moc nelze mluvit. Ba naopak.

     2. „schopnost převzít odpovědnost“

      ti hluchoněmí dlouholetí zastupitelé něco takového snad mají?

  1. Zasmál jsem se. To, co dokázalo HUGO za 4 roky z opozice, nedokázala jiná strana za 20 let, i když vládla. Stačí si připomenout jejich program z r. 2018 a můžete odškrtávat naplnění jednotlivých bodů. Zmínku zaslouží participativní rozpočet, vizuální styl, výběrové řízení MĚKIS a další. Až budou město ještě sami řídit, bude to mít další drajv.

   1. A taky nezapomenout napad s vyuzitim domova duchodcu. Hasici tam budou, to si pak jsko skvely napad uvedomili i tri kralove na radnici.

   2. Nikdo nerozporuje jejich opoziční práci..Nyní je otázkou, zda to bude stačit voličům na to, aby HUGO mělo tolik získaných mandátů, že jim to stačí k postu starosty a řízení města.

    Sebelepší opozice nemusí být i dobře vládnoucí, když usedne ve vedení.
    Koaliční partneři nejsou jistí. Lehké to mít nebudou. Může být několik stran po třech a čtyřech mandátech, nic lehkého.
    Ale osobně i já bych uvítal jiného starostu než pořád z ODS. Jakéhokoliv.

     1. Chápu, že vadí prolhanost Bruknera, ale co vám vadí na Kratochvílovi?

     2. Velká myšlenka. Akorát, že už více než třicet let žádná jedna strana nevládne. Tak neplacejte nesmysly.

     3. Já si budu plácat co chci, za to jsme zvonili klíčema. Vy se plácejte po zádech jak to tu skvěle vedete. Nikdo jiný to za vás neudělá.

     4. co vadí na Kratochvílovi? tak namátkou:

      – loutka Kučery a Bernarda
      – neznalost základní legislativy aneb „jak je to Jirko?“
      – arogantní vystupování vůči občanům
      – hra na chartistu
      – netransparentní kšeftování jeho firmy s městskými organizacemi
      – klientelismus
      – celkově mizerné znalosti, nejen cizích jazyků
      – nulová sebereflexe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

První pomoc, záchrana života, fingované nehody. Mladí zdravotníci soutěží v Mladých Bříštích

Pá Čvn 24 , 2022
Jak pomoci při dopravní nehodě nebo otravě alkoholem? Budoucí zdravotníci v Mladých Břištích soutěží v těchto dovednostech.
První pomoc, záchrana života, fingované nehody. Mladí zdravotníci soutěží v Mladých Bříštích

You May Like

Témata