Humpolecký Novitex už propustil většinu lidí

Humpolecká textilka Novitex, bývalé Sukno, již propustila většinu ze tří stovek zaměstnanců. Jen v září odešlo asi dvě sta lidí a v podniku s mnohaletou výrobní tradicí dokončují poslední zakázky tři desítky pracovníků. „Někteří ještě asi odejdou do konce měsíce,“ řekl odborový předák Miroslav Peterka.

Výroba se zřejmě zcela zastaví. Odbory nyní s vedením jednají o doplacení dlužných mezd za červenec a za srpen. Asi dvanáct lidí ještě čeká na červnové mzdy. Za další dva měsíce dostala výplatu jen třetina zaměstnanců. „Jednáme s vedením, jednání nejsou stále uzavřená,“ uvedl Peterka. Přes opakované dotazy se představitelé firmy k situaci nevyjádřili.

Zaměstnanci Sukna přešli letos na jaře pod společnost Novitex, která původně pro Sukno zajišťovala jen obchodní činnost. Podle nových pracovních smluv byli ve zkušební lhůtě, a proto nemají nárok na odstupné; firma o hromadném propouštění v tomto případě nemusí informovat ani úřad práce.

„V evidenci zatím máme devadesát osm uchazečů z firmy Novitex, převážná většina z nich jsou ženy,“ vysvětlila analytička pelhřimovského úřadu práce Dana Kejřová.

Na pelhřimovském okrese je sice nejnižší nezaměstnanost v kraji, ale mnoho volných míst pro ženy podniky nenabízejí. „Jejich uplatnění bude individuální, svoji roli bude hrát věk i bydliště,“ uvedla Kejřová. Zhruba tři desítky zaměstnanců hledá přes havlíčkobrodský úřad práce zdejší textilka Pleas.
Novitex vyráběl v bývalé provozovně firmy Sukna textil, která zkrachovala před dvěma lety. Navázal na jeho tradici a vlněné tvídy na sportovní saka vyvážel téměř do celého světa.

Zdroj: MF-DNES Vysočina

Čtěte dále:   Základní školy v Humpolci jsou přeplněné. Město je chce rozšířit

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Akce Kryštof

St Říj 1 , 2003
V pondělí spustila policie velkou preventivní akci na silnicích. Čtěte dále:   Píšou o Humpolci: Top deset investic Humpolce pro letošní rok. Rozpočet je ve znamení dopravy

You May Like

Témata