Jestli se to stane, Eskymo už si nikdy nekoupím

9

Americká společnost Dreyer‘s Grand Ice Cream mění název jedné ze svých nejznámějších značek, zmrzlinu Eskimo Pie. Jménem i obalem totiž údajně zesměšňuje původní Inuity žijící na Aljašce. Ve Spojených státech se v posledních týdnech mění mnohé. Protesty proti policejní brutalitě, rabování i masivní kampaň proti rasismu přetvořila americkou společnost. Právě kvůli údajně rasistickým podtextům se v uplynulém týdnu několik tamních firem rozhodlo změnit své názvy či loga. Tuzemská firma vyrábějící české Eskymo prozatím změnu názvu zvažuje. „Zavazujeme se přezkoumat jazyk a ikonografii používanou v rámci více než 400 značek v našem portfoliu.“ Podobně to vidí i v Nestlé, které u nás prodává tyčinky Kofila. I ty by totiž mohly mít z podobných důvod problémy. K jejich obalu neodmyslitelně patří logo s postavou mouřenína, které ve dvacátých letech vytvořil malíř Zdeněk Rykr.

Prosííííím už dóóóóst!!!!! Já mám pocit, že žiju v permanentním Aprílu…

Kdysi se mi líbil seriál Southpark. Tvůrci vždycky zveličili nějakou absurditu až to působilo směšně. Jenže … současná realita ty dřívější absurdity už začíná překonávat, takže Southpark už je vlastně nuda.

Co přijde dále? Kdy nám zakážou v cukrárně indiánka a na Vánoce pálení františků… A co šachy? Je přeci absolutně nemyslitelné, aby bílí hráli proti černým a bílí vždy začínali. Čas na změnu barev a pravidel.

Jak to měl Standa Bernard na těch svých billboardech? Svět se zbláznil! Držte se!

Čtěte dále:   Do Mánesovy ulice v Humpolci vyjedou bagry. Už brzy

Axl

9 thoughts on “Jestli se to stane, Eskymo už si nikdy nekoupím

 1. Svět se zbláznil a s ním už i Standa z pivovaru Stačilo mě vidět záznam ze schůze zastupitelů a jeho snahu porušovat jednací řád už hned na začátku schůze. Nebyl to on kdo dycky řikal že je lepčí si všecko vyřikat narovinu?

   1. Hmmmm tak na rade bude zrejme American Pie.
    Proste prci, prci, prcicky konci. At jsou mericky nebo eskymacky.
    Pr*at se nebude!
    Jo a stejne je lepsi jahodovy Mroz.

     1. Já mám nejraději toho obyčeného smetanového leďnáčka. 🙂

 2. Co na tom může být urážlivého? Nanuk i eskymo pochází z jazyka Inuitů a ani jedno slovo nemá žádný urážlivý význam

 3. No, ono to v té Americe jede dál a dál: https://www.idnes.cz/sport/basket/rasova-rovnost-odstraneni-symbolu-vlajka-konfederace-obcanska-valka.A200628_101231_sport-basket_ten

  Takže teď se po novu budou zapomínat (a možná i přepisovat) dějiny. Tohle mi něco připomíná…. Něco podobného se dělo u nás. Ale v padesátých letech. To je prostě mazec!

  A nebo tohle, to taky pobaví: https://www.idnes.cz/revue/spolecnost/simpsonovi-serial-hlas-dabing-belosi-cernosi-rasismus-family-guy-big-mouth.A200628_171403_lidicky_sub

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolec, pak mladší generace. Šanci bojovat o Tokio má u Kruka i Šiška

Pá Čvn 26 , 2020
Základem týmu je ostřílený tým Humpolec Bernard – obvykle hrající ve složení Roman Zachrla, Ondřej Dygrýn, Vladimír Sismilich a Jan Kratochvíl. Kruk dále sází na mladší hráče: Daniela Zacha, Martina Nováka, Adama Urbánka, Lukáše Bukovjana, Vojtěcha Vejvara, Kevina Týmla či Daniela Kačera. Čtěte dále:   Do Mánesovy ulice v Humpolci […]

You May Like

Témata