Marihuana v Humpolci: V pěstírně bylo tisíc rostlin

1

Přes tisíc rostlin konopí odhalili pelhřimovští kriminalisté v pěstírně marihuany v samotném centru Humpolce.


V pěstírně marihuany v Humpolci bylo 647 vzrostlejších sazenic a dalších 511 menších sazeniček.

V pěstírně marihuany v Humpolci bylo 647 vzrostlejších sazenic a dalších 511 menších sazeniček. Autor: Policie ČR Pelhřimov


Pěstírnu ve velkém provozovali muži vietnamské národnosti. Policisté ze zásahové jednotky na místě zadrželi dva muže ve věku 48 a 46 let. Při prokázání viny hrozí staršímu cizinci až deset let ve vězení, druhý z mužů pobýval v České republice nelegálně, a byl tedy předán cizinecké policii.

Letos se jedná o první a zatím i největší profesionálně vybavenou pěstírnu konopí 
na Pelhřimovsku.

Jazyková bariéra

Vietnamská komunita měla 
v Česku poměrně dobrou pověst, kterou jim však v posledních letech kazí právě jejich krajané, kteří u nás pěstují konopí. Podle zjištění Deníku Vietnamci žijící v Pelhřimově nesouhlasí s nelegálním chováním svých krajanů a odsuzují jej.

„Za prvé je krize a za druhé málo práce. Naši krajani přijdou z Vietnamu, jsou bez peněz. Najednou jim někdo nabídne velké peníze a oni hned šanci využijí," přemýšlel včera ve své provozovně o důvodu, proč někteří Vietnamci pěstují v Česku marihuanu, podnikatel Nguyen Thanh Son.

Ten v Pelhřimově žije už 22. rokem. V Česku nejprve začínal se stánkovým prodejem oděvů a obuvi, poté se dal na prodej ovoce a zeleniny a nyní provozuje pohostinství.

Pěstování marihuany odsuzuje také Tran Van Hue, který u nás žije od roku 1988.

„Mrzí mě, že nás pak lidé hází do jednoho pytle. Hlavní chybou je, že Vietnamec přijde do Čech a nenaučí se jazyk. Tím pádem nemůže s místními mluvit, nemůže si najít práci. Pak za ním někdo přijde třeba 
s nabídkou pěstování marihuany a přistěhovalec třeba ani neví, že je to nelegálníčinnost," nechal se slyšet Tran Van Hue.

Čtěte dále:   Podvody s nabídkou zhodnocení peněz

Odhalení pěstírny předcházela dlouhodobá systematická práce kriminalistů. Na akci se podílelo přibližně pětašedesát policistů. Zásahová jednotka vnikla do domu v ulici Na Kasárnách naproti Bille ve čtvrtek kolem poledne.

V bývalé provozní hale kriminalisté objevili indoorovou (vnitřní) pěstírnu marihuany, která čítala 647 vzrostlejších přibližně padesáticentimetrových sazenic a dalších 511 menších sazeniček. Dále tam byly zbytky stonků, které napovídaly, že tam cizinci už dříve marihuanu sklidili.

„V pěstírně muži svítili lampami napojenými na neměřený odběr elektrické energie. Odběr energie byl připojen na kabel, který vedl po stěně budovy. K výživě rostlin podezřelí muži používali speciální hnojivo. Také vnitřní prostory pěstírny byly upraveny proti úniku tepla, některá okna byla zazděná a jiná zakrytá folií," informoval pelhřimovský kriminalista Václav Slabý.

V letošním roce je to první pěstírna marihuany, kterou policisté na Pelhřimovsku odhalili. „Velkým úspěchem loňského roku bylo odhalení tří varen pervitinu a tří pěstíren marihuany. Posledním případem odhalení pěstírny byla pěstírna v Rynárci loni v prosinci," uzavřel šéf pelhřimovské kriminálky Luboš Jakoubek.  

Autor: Alexandra Knapová – Pelhřimovský deník – http://pelhrimovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/marihuana-v-humpolci-v-pestirne-bylo-tisic-rostlin.html

Axl

One thought on “Marihuana v Humpolci: V pěstírně bylo tisíc rostlin

  1. Čí je ten dům?Vietnamců určitě ne,co dělal majitel nemovitosti,že se nezajímal co v ní dotyční provádí.???

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Otevřený dopis Marianu Pavlovi Sokolovi, okrskovýmu vikáři vikariátu Humpolec

Út Čvn 12 , 2012
Přišlo nám do redakce mailem s žádostí o zveřejnění. Čtěte dále:   Opilec v kamionu dostal podmínku. Na D1 u Humpolce boural se třemi promile

You May Like

Témata