Na kolejích platí nový řád

Chystáte- li se od zítřka cestovat vlakem, pak zbystřete. Spoje pojedou podle nového jízdního řádu. Některé v něm už nenajdete, jiné naopak přibyly.


Základní ani zákaznické jízdné nepodraží – na rozdíl od Kilometrické banky, která bude nově stát 1400 korun, a víkendového lístku SONE+ pro osobní vlaky, jenž vyjde na 160 korun místo dosavadních 130. K nejvýznamnější změně dojde na Vysočině na trati od Prahy přes Havlíčkův Brod do Brna. Rychlíky tam téměř celý den pojedou v pravidelném dvouhodinovém taktu. V Golčově Jeníkově – městě a v Přibyslavi zastaví o tři spoje víc. Dva rychlíky byly naopak zrušeny v úseku Brno – Třebíč – Jihlava. Jeden odjížděl z jihomoravské metropole v 9.25, druhý zase z Vysočiny v 5.35. Nově byl naproti tomu zaveden v pracovní dny zrychlený spoj s odjezdem z Jihlavy v 12.37 hodin. Úpravy jsou i na jiných tratích: časové třeba mezi Jihlavou, Havlíčkovým Brodem, Ždírcem nad Doubravou a Pardubicemi. Zde zůstávají v provozu dva páry rychlíků.

Minulostí bude ranní "spěšňák" Ražice – Tábor – Horní Cerekev. Nahradí ho osobní vlak, vyjíždějící z Tábora o zhruba půl hodiny dřív. Příjezd do Horní Cerekve se nezmění. V opačném směru ubude mizivě využívaný první ranní vlak. Lidem, pracujícím na odpolední směnu v Jihlavě, naproti tomu může udělat radost jeden přímý noční vlak s příjezdem do Pelhřimova devět minut před půlnocí. Změny lze zaznamenat i na trase mezi Znojmem, Moravskými Budějovicemi a Okříškami. Vzhledem k počtu cestujících dochází k mírnému úbytku počtu vlaků o víkendech. Naopak nový vlak například využijí lidé mezi Tišnovem a Žďárem nad Sázavou.

Nový jízdní řád Českých drah obsahuje na území kraje Vysočina 39 dálkových vlaků a 427 regionálních.

Aktuální jízdní řád vlakového spojení v Humpolci – trať Humpolec – Havlíčkův Brod a zpět, platná od 12.6.2005 najdete na adrese: http://www.cdrail.cz/GVD/tt237.pdf

Čtěte dále:   Retro-bazar Milotice

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nenechte si ujít dokument B. Rychlíka ''Hlídač ztracené volavky''

Út Pro 13 , 2005
Jak zde Humpolak již avizoval, film měl předpremiéru v humpoleckém kině v sobotu 10.12. Pro všechny, kteří film v kině neviděli, je zde dobrá zpráva. V pátek 16.12. v 18,00 ho uvede Česká televize na programu ČT 2. Jak asi víte, film pojednává především o loňské akci, kdy se do […]

You May Like

Témata