Na stůl humpolecké radnice dopadla petice

12

Obyvatelé ulice Na Rybníčku nesli hodně nelibě lístečky s pokutami, které našli za stěrači svých aut zaparkovaných v zákazu stání. Proto také sepsali petiční stížnost, kterou předali starostovi Jiřímu Kučerovi. Zástupci humpolecké radnice na stížnost odpověděli, že zloba je zbytečná a navíc neopodstatněná.

Lidé žijící v panelových domech Na Rybníčku si stěžují na nedostatek vhodných parkovacích míst. Navíc nemohou pochopit, proč by v současnosti nemohli parkovat tam, kde bez problémů parkovali až dosud. Zastávají i názor, že jejich odstavená vozidla nikomu nepřekáží. To je ovšem v přímém rozporu s ostatními účastníky silničního provozu v této lokalitě.


                           


Humpolečtí hasiči se nechali slyšet, že při zásazích na sídlištích nemohou jejich vozy přecpanými uličkami častokrát projet. Kvůli špatně parkujícím autům se nemohou dostat ani k hydrantům – v nouzi je přitom každá vteřina drahá. Stejně kriticky se na adresu řidičů vyjadřují pracovníci Technických služeb. I oni mají při vývozu odpadků problémy mezi stojícími vozidly prokličkovat. Starosta Humpolce řekl, že postoje lidí chápe, neboť parkovacích míst je skutečně málo. Na druhou stranu trvá na dodržování zákona, neboť značka zákazu stání má v ulici Na Rybníčku svůj opodstatněný důvod. Přislíbil ale, že zastupitelé projednají návrh na změnu dopravního označení.


 


K celé situaci se vyjádřili i policisté. Pochvalují si, že při druhé kontrole zaznamenali pouze dva přestupky. Neopomněli zmínit komentář jednoho z diskutujících na těchto webových stránkách, který uvedl, že lidé mají Na Rybníčku „zvykové právo“ parkovat. Velitel policistů řekl, že takový výraz je pro něj neznámým pojmem a nemá oporu v žádném zákonu. Podle něj lidé dlouho a stále okázaleji zneužívali toho, že si policisté ulice Na Rybníčku kvůli dalším povinnostem tolik nevšímali. To se však změní a další kontroly budou následovat. Lidé ze sídliště si tak musí dávat dobrý pozor, kde své auto zaparkují.

Čtěte dále:   Koupaliště Žabák zdražilo vstupné i jídlo. Oproti jiným stále levné, tvrdí lidé

 


(Zdroj: Pelhřimovský deník)


 

myska

12 thoughts on “Na stůl humpolecké radnice dopadla petice

  1. Možná by nebylo od věci uspořádat petici pro přísnější postihy porušování zákona za špatné parkování Na Rybníčku. Zeptejte se v Jihlavě, Praze, Brně,…. jak to dělají oni, když před panelákem je zhruba 16 míst pro parkování a široko daleko žádné jiné parkoviště není. Prostě nejsou líní chodit do svojí garáže třeba přes půl města a neremcají (,,prostě je to zvykové právo“). Tak nevím proč by to v Humpolci mělo být jinak.

   1. ano máte pravdu,lidi mají garáže 500 m od paneláku a jsou líní dávat auto do garáže a rano pro něj chodít !!!!

 1. Petici jsem četl v některém z paneláků, vyvěšenou na nástěnce. Obsahovala snad jen 3 věty – ve smyslu: „nemáme kde parkovat, nepokutujte nás a udělejte s tím něco“. Pokud má někdo ze čtenářů k dispozici přesné znění, redakce za něj bude vděčná.

  A jeden návod, jak parkovat Na Rybníčku u školky: Pokud najdete za stěračem lístek, zajděte na stanici PČR k projednání přestupku, nechte se poučit o možnosti nevypovídat a příslušníkům sdělte, že osoba, která tam auto odstavila je Vám známa, a že jste se před zapůjčením vozidla přesvědčili o jejím oprávnění řídit motorová vozidla. Nejste povinni uvádět kdo to byl, bacha na slova on/ona, nic o osobě blízké a pod. Je starostí policie, aby si našla viníka. BACHA NA PŘISLUŠNIKY S FOŤAKEM A NA NOVODOBE „PSVB“, pokud Vás u špatně parkujícího auta vyfotí, máte smůlu.

 2. Rybníčkáři nemají kde parkovat,tak se naserou na parkoviště k PENNY a nakupující nemají kdev zaparkovat!!

 3. Akci považuji za dobrou,město by mělo vyhradit na sídlištích placené parkoviště,kde si občané , mohou parkovat tak dlouho jak jim stačí stačí peníze ,nebo si parkujte na svém pozemku!!!

  1. No toto je snad nejlepší nápad za celou dobu, Vy dutá hlavo! Zařiďte, ať si mohu pozemek koupit a já to udělám. A udlělali by to jistě i ostatní, jen aby mohli parkovat. Blbému napověz, chytrého kopni ….

 4. Lidi fakt jezděte podle předpisů a auta mějte v kupě. Policie zjevně hodlá v Humpolci dělat dopravní pořádek. Právě jsem jel pro „ženu“ do práce na Brunku a hned za Humpolcem na té odbočce ke skládce mě chlapci stopnuli. Byl jsem naštěstí připoután, a naštěstí zrovna neměřili. Kontrola důkladná, doklady, technický stav a hlavně povinná výbava. Takže pokud nemáte aktuální lékárničku, doporučuji si ji rychle upgradovat.

  Já jsem naštěstí prošel bez úhony, ale prdel jsem měl staženou. Na druhou stranu, policisté byli docela milí, nedělali žádný machry a i když to bylo něpříjemné, tak celá kontrola proběhla v dobré atmosféře a náladě. Následně jsme se s pány policajty a paní policistkou potkali ještě v Bille a pokecali o tom, že i četník musí jíst. :))

  Ale lidi, opavdu si dávejte pozor, jezděte 50, připoutaní, a zkontrolujte si tu výbavu.

  1. Souhlasím, má to opodstatnění. Policie zde byla celkem sepsutá, pak i radnice a tak teď je na řadě občan. Ve vší slušnosti, přesně dle předpisů. Tak tedy pozor, nedat příležitost.

   1. Asi se to bere vážně protože jsem před chvilkou (pá. 22:00) potkal ve městě 3 policisty pěšky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Rozhledna bude stát na sídlišti

Út Dub 1 , 2008
Na 19. schůzi rady města Humpolec konané 1.dubna v brzkých ranních hodinách došlo k jednohlasnému usnesení, které vyřeší dva palčivé problémy, kterými se Humpolec v současnosti zabývá. Humpolák je jediným médiem, které dostalo možnost se tohoto zasedání přímo účastnit a jako první vám přináší aktuální informace. Čtěte dále:   Někdo […]

You May Like

Témata