Na Vysočině letos se opraví 30 kilometrů silnic první třídy. I ty na Brodsku

Chystají se i opravy mostů ve Vilánci, oprava průtahu Humpolcem nebo oprava silnice v Křižanově.

Žďársko, Jihlavsko, Havlíčkobrodsko. To jsou hlavní místa Kraje Vysočina, kde na silnicích prvních tříd v letošním roce budou pracovat stroje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Podle mluvčího ŘSD Martina Bučka je například potřeba dokončit opravu silnice I/37, která vede přes Žďár nad Sázavou. Jedná se o úsek o délce více než dvanácti set metrů, práce se ale musejí sladit s průběhem opravy kanalizace v Santiniho ulici. „Necelých šest kilometrů zbývá také dokončit na silnici I/37 mezi Ostrovem nad Oslavou a Křižanovem, kde v uplynulé části stavební sezony byla dokončena oprava necelé poloviny z více než deseti kilometrů opravovaného úseku,“ dodal Buček k situaci na Žďársku s tím, že u Radostína nad Oslavou se chystá také stavba protihlukových stěn lemujících silnici I/38.

Opravy silnic I. třídy na Vysočině v roce 2022.Opravy silnic I. třídy na Vysočině v roce 2022.Zdroj: Ředitelství silnic a dálnic

Připravuje se i oprava silnice I/34 mezi Ždírcem nad Doubravou a Jitkovem na Havlíčkobrodsku. „Zde plánujeme opravit sedm a půl kilometru komunikace. Pokud to další časový postup přípravy akcí dovolí, rádi bychom v tomto roce začali pracovat na severovýchodním obchvatu Havlíčkova Brodu, tedy taktéž na silnici I/34. Tady plánujeme provést úpravy protihlukových stěn respektive také demolici a výstavbu stěn nových,“ uvedl Buček.

Buček dále sdělil, že ŘSD chce navázat na opravy z předchozích let v téměř tříkilometrovém úseku Ronov – Nové Dvory na Havlíčkobrodsku. „Také bychom rádi ještě letos, v závislosti na dalším postupu přípravy, zahájili opravu 6,4 kilometrů dlouhého úseku na průtahu Ždírcem nad Doubravou a dále až na hranici s Pardubickým krajem,“ sdělil mluvčí.

Chystají se i opravy mostů ve Vilánci, oprava průtahu Humpolcem nebo oprava silnice v Křižanově. „Při optimistickém pohledu by tak v tomto roce mohlo být v rámci dvou desítek akcí opraveno přes třicet kilometrů silnic prvních tříd, necelá desítka mostů, jeden tunel a opraveny a nově postaveny dva kilometry protihlukových stěn,“ shrnul Buček.

ŘSD už také vybralo zhotovitele na výstavbu protihlukových stěn na Žďársku na silnici I/37 u Škrdlovic, Stržanova a u Radostína na silnici I/38 a na stejné silnici také s opravou dálničního přivaděče do Jihlavy, dále na rekonstrukci mostů u Skuhrova a Dvorců na Havlíčkobrodsku a na Žižkově ulici přímo v Havlíčkově Brodě.V současné době probíhá výběrové řízení na opravu silnice I/23 v Nové Říši a opravu mostu u Radňovic na silnici I/9.

Zdroj: https://havlickobrodsky.denik.cz/zpravy_region/na-vysocine-letos-se-opravi-30-kilometru-silnic-prvni-tridy-i-ty-na-zdarsku-2022.html

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Píšou o Humpolci - NOVINYKRAJE.CZ: Přijeďte do Humpolce! V muzeu se potkáte s neandrtálcem

Čt Led 27 , 2022
Zpestřete si svůj výlet návštěvou zajímavého humpoleckého muzea, jež nese jméno svého rodáka, světoznámého antropologa Aleše Hrdličky. Muzeum Humpolec, které patří mezi nejstarší na Vysočině, ukrývá antropologické skvosty. Poznejte je! A mimo jiné se můžete pozdravit s neandrtálcem v životní velikosti.
Antropologická expozice v muzeu Aleše Hrdličky v Humpolci. Zdroj: archiv Městského kulturního a informačního střediska v Humpolci

You May Like

Témata