Nejlepším městem pro podnikání v kraji je Žďár nad Sázavou. Humpolec bere druhé místo

Nejlepším městem pro podnikání na Vysočině se za loňský rok stal Žďár nad Sázavou. Humpolec, vícenásobný vítěz srovnávacího výzkumu Město pro byznys, tentokrát skončil druhý. Třetí příčku v krajském kole obsadilo Velké Meziříčí. Výzkum se na Vysočině týká 15 obcí s rozšířenou působností. Výsledky sdělil mediální zástupce projektu David Pavlát.

Výzkum hodnotí podnikatelské prostředí i přístup veřejné správy. V Česku sleduje 205 obcí s rozšířenou působností a městské části Prahy.

Žďár nad Sázavou podle Pavláta předstihl ostatní obce v kraji především v přístupu veřejné správy. Podle analytiků má z pohledu podnikatelů třetí nejlepší webové stránky a druhý nejvyšší počet úředních hodin. Vůbec nejlépe dopadl Žďár nad Sázavou v testu elektronické komunikace. „Ten prostřednictvím několika vln fiktivních podnikatelských dotazů ověřuje kvalitu a včasnost odpovědí, které odcházejí směrem k podnikatelům ze živnostenského úřadu,“ uvedl David Pavlát.

Žďárský starosta Martin Mrkos (Žďár-živé město) připomněl to, že město nedávno dokončilo novou průmyslovou zónu. „Pro nás je ocenění velkým závazkem do budoucna, protože Žďár nad Sázavou vidí v byznysu jeden z klíčových aspektů pro rozvoj,“ uvedl Martin Mrkos.

Stříbrný Humpolec podle výzkumu těží z dobré dopravní dostupnosti. „Do úplné špičky se v regionu řadí počtem podnikatelů, kterých také meziročně přibývá,“ uvedl Pavlát. Velké Meziříčí, které se dostalo na třetí pozici z předchozího desátého místa, má podle výzkumu nadprůměrný počet malých a středních podniků a v krajském porovnání i nižší daň z nemovitostí.

Nejlepším městem pro podnikání v kraji je Žďár nad Sázavou. Humpolec bere druhé místo
Nejlepším městem pro podnikání v kraji je Žďár nad Sázavou. Humpolec bere druhé místo

Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotí podnikatelský potenciál obcí v ČR třináctým rokem. Vyhlašovatelem je týdeník Ekonom.

Výsledky krajského kola srovnávacího výzkumu Město pro byznys na Vysočině

Celkové pořadí 2020 /  Celkové pořadí 2019

1. Žďár nad Sázavou / Humpolec

2. Humpolec / Žďár nad Sázavou

3. Velké Meziříčí / Pelhřimov

Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Humpolec oživí trhy, do Pelhřimova jede Krajčo

4. Jihlava / Havlíčkův Brod

5. Třebíč / Jihlava

6. Pacov /Třebíč

7. Havlíčkův Brod / Pacov

8. Telč  /Bystřice nad Pernštejnem

9. Bystřice n. Pernštejnem / Světlá nad Sázavou

10. Světlá nad Sázavou / Velké Meziříčí

11. Nové Město na Moravě / Nové Město na Moravě

12. Náměšť nad Oslavou / Moravské Budějovice

13. Pelhřimov / Náměšť nad Oslavou

14. Moravské Budějovice / Chotěboř

15. Chotěboř / Telč

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Píšou o Humpolci - iDnes.cz - Poesiomat v Humpolci je jako první na kliku, recituje i „Magora“ Jirouse

Út Čvn 8 , 2021
Stačí devětkrát zatočit klikou, pak zmáčknout knoflík a z útrob tmavě zbarvené ocelové roury se začnou linout verše a úryvky textů českých básníků a literátů. V Humpolci na Horním náměstí byl do provozu uveden poesiomat – vylepšený mechanický automat, jehož úkolem je oživit veřejný prostor. Čtěte dále:   Zapojte se […]
Na Horním náměstí v Humpolci mají Poesiomat.

You May Like

Témata