Nový územní plán jde do finále

33

Zastupitelstvo města Humpolce bude v únoru hlasovat o vydání nového územního plánu města. Po zhruba čtyřech letech by tak Humpolec konečně mohl mít nový územní plán města.

icn up
 
Zastupitelstvo města Humpolce bude v únoru hlasovat o vydání nového územního plánu města. Po zhruba čtyřech letech by tak Humpolec konečně mohl mít nový územní plán města. V dubnu 2012 zastupitelstvo města schválilo zadání územního plánu a očekávalo, že nový územní plán bude schválen v roce 2014. Zásadní faktory, které ovlivnily délku pořizování územního plánu, byly zejména novely stavebního zákona, které měnily podmínky a způsob vydání územního plánu takříkajíc za pochodu, dále pak to byly měnící se podmínky nadřazené dokumentace – tedy územní plán kraje resp. Zásady územního rozvoje Kraje Vysočina, na které musel územní plán města reagovat opakovaným veřejným projednáním. V roce 2015 ovlivnily průběh zpracování nemalou měrou tlaky na zpracovatele, vyvolané určitou skupinou odpůrců přemístění autobusového nádraží a vybudování obchodního centra na jeho místě.

Přesto je v tuto chvíli nutné vnímat naléhavost schválení územního plánu pro rozvoj celého města Humpolec včetně jeho místních částí. Je zřejmé, že čtyřletý proces pořizování územního plánu ani politické přestřelky několika angažovaných skupin občanů nijak nepřispěly k možnosti koncepčně rozvíjet město a realizovat mnohé investiční projekty, přesto je zde stále šance pro udržení strategických rozvojových plánů, přinášející nejen rozvoj komerčních, ale i sociálních služeb, rozvoj zaměstnanosti i celkový ekonomický růst města. 
Chtěl bych tímto poděkovat všem občanům i investorům za trpělivost, kterou projevili při pořizování územního plánu, za ochotu komunikovat a tvořit územní plán k všeobecnému konsensu, který se jistě projeví v nejbližších letech. Samozřejmě jsme si vědomi, že některá témata nebyla vyřešena ke spokojenosti všech, jako témata přesunu autobusového nádraží, řešení areálu bývalých humpoleckých strojíren apod. Ale i zde jsme připraveni a ochotni dále jednat. Územní plán je živý organismus stejně jako město samé a je ovlivňován koncepcí i aktuální potřebou a možností města, firem a občanů. Z tohoto důvodu bychom se rádi k problematice některých území a dopravy ve městě vrátili v navazujících územních studiích a řešili tuto problematiku do větší hloubky a v širším kontextu. Závěry z této práce pak bude možné do územního plánu zapracovat formou změny územního plánu či registrované územní studie.
V závěru bych se rád omluvil všem, kterým jsme v rámci zpracovaného územního plánu nedokázali vyhovět, neboť jak bylo řečeno, územní plán je konsensus a tak kromě zájmů obyvatel je třeba řešit i podmínky a požadavky dotčených orgánů státní správy či ctít celkové principy trvale udržitelného rozvoje, kam kromě sociálního a environmentálního pilíře patří i pilíř ekonomický. Věřím však, že i zde je možné hledat řešení v podobě změn územního plánu apod.
Poslední slovo bych pak rád věnoval úzké skupince angažovaných spoluobčanů, kteří víc než o rozvoj města usilují o vlastní zviditelnění a řešení osobních antipatií. Jejich cílem je vytvořit iluzi, že vedení města není schopno řešit problémy a řádně spravovat město. Víme, že se chystá napadení územního plánu a tím zablokování veškerých rozvojových možností, které nový územní plán nabízí v podobě vytvoření desítek nových pracovních míst, výstavby nového domova důchodců v Lužické ulici (investice kraje s pomocí zahraničního investora), rozvoje pivovaru Bernard mimo centrum města, rozšíření firmy Lacum-Galma, výstavby a rozšíření firmy DUO-TRANS v nové lokalitě, rozšíření nabídky obchodních služeb, rekonstrukce důležitých veřejných prostranství a v neposlední řadě vytváření nových lokalit pro bydlení. Víme, že si najali advokáty a architekty, aby hledali cesty, jak zpochybnit platnost nového územního plánu. Tím by došlo k zablokování investičních plánů firem potřebných pro rozvoj města. Přesto jsme ochotni dále jednat se všemi, jejichž argumenty budou stejně transparentní a komplexní jako je transparentní a komplexní náš pohled na problematiku rozvoje celého města a všech principů trvale udržitelného rozvoje města Humpolec.

Děkuji všem, kteří se konstruktivně podíleli na tvorbě územního plánu města Humpolec, za váš čas a energii a budu se těšit na další spolupráci.


Květoslav Namyslo, místostarosta a zastupitel pověřený koordinací územního plánu.
Čtěte dále:   Béčko Velkého Meziříčí na Humpolec nestačilo

zdroj: www.mesto-humpolec.cz  

Petr

33 thoughts on “Nový územní plán jde do finále

 1. Úzká skupinka zavilých odpůrců radnice si najala architekty a advokáty k zablokování nového územního plánu. To jako, že to bude v Humpolci v zastupitelstvu jako v poslanecké sněmovně ? Máme se také těšit na podobná vystoupení jakými se prezentují Kalousek a Fiala ? To bude švanda i když v obráceném gardu, tak borci do toho !

  1. Švanda to ani není. Bláboly pomatenýho dědka, co ztratil veškerou soudnost. Ostuda pro město. Květo, i když si to nemyslíš, tak jsi největší škůdce Humpu. Máš na to včas odejít?

   1. Květa je pouze ve vleku. Celé to vede Jirka ! Ten se už totálně pomátl stářím a touhou po penězích ! A o tom, že už je mimo realitu svědčí i to, že si dovolí veřejně na zastupitelstvu říci váženým opozičním zastupitelům „sráči“ !!!!! Za to se v normálním státě okamžitě odstupuje z politiky !

    1. Cože? On něco takového fakt udělal? Nebo je to pomluva od spolčenců? Jako ta o šukání na hajzlíku.

     1. Hmmmmmmmmmmm, tak pomluva to teda není. Zírám, co je tu možné.

 2. Dejte moznost mladym rodinam s detmi, kteri jsou rodili Humpolaci, aby si tady mohli za normalni penize koupit pozemek a postavit si dum. Rodice tu budou chodit do prace, platit dane a deti naplni skoly. Zabranite tim odlivu prave techto lidi z mesta do okolnich vesnic. Vykaslete se na neustale reseni Kauflandu, Teska a podobne. Koho to zajima?
  M. Marek

  1. přesně tak a také nemám rád když jeden člověk bere krásný veřejný prosotr lidem, kteří okolo bydlí v panelákách…….másílko

  2. Michale, co je špatné na tom, když lidé bydlí v okolních vesnicích? Snad to, že by mohli chtít dojíždět autobusem? Zuzana

   1. Zuzano,
    Na zivote na vesnici spatne neni vubec nic, nicmene za sebe hovorim a za sebe konam. Jsou vyhody a pozitky, ktere Vam mesto prinasi a v urcitem obdobi veku jich chcete vyuzivat jak jen je to mozne. Rozhodne k nim ale nepatri bydleni v panelaku nekde na Rybnicku, Druzstevni nebo Smetance. Zkratka je jina doba, mlade rodiny ziji aktivnim zivotem, sportuji, deti maji plno krouzku, konicku a zalib a Pak musite chte nechte za temito aktivitami z vesnice dojizdet. Proto si myslim, ze by mesto melo dat moznost lidem, kteri prokazatelne ve meste vyrostli a hodlaji zde take zustat, zakoupit za zvyhodnenych podminek pozemek, aby si mohli postavit domek a uzivat si vyhod zivota ve meste. Ja osobne to resim jiz cca 5 let a vzdy kdyz se nekde pozemky objevi, jsou za velmi vysokou cenu, kterou snad i z moralniho hlediska odmitam zaplatit. Tecka, nic vic, nic min
    Michal

    1. Bojím se, že se levných parcel nedočkáte. Teď budete muset ještě připočíst DPH. Jinak v novem územním plánu je dostatek stavebních parcel, ale zaplatit budete muset tržní hodnotu.

    2. Už jsem zkoušel apelovat i na morálku realitních kanceláří a soukromých majitelů pozemků určených k zastavění a moc jsem nepochodil. Asi to bude tím, že pod náklady spojené s pořízením pozemků a jeho zasíťování to, jako na potvoru, nikdo nechce prodat! Holt budeme muset zůstat bydlet v paneláku.

     1. Tak to je hustý. Apelovat na majitele soukromých pozemků aby prodali vlastní majetek pod cenou. Jak se to dělá? LOL

    3. No jo, Michale, ale my jsme si prostě zvykli, že chceme všechno a bez kompromisů. Chceme aktivní život, výhody, požitky města, to vše s romantickým sobotním probuzením a následnou snídaní s výhledem na louku zalitou sluncem, jako na venkově….a ještě možná ve slevě… ono to prostě možná všechno dohromady skloubit nejde…. Jak praví Kundera (volná parafráze!), z touhy se dnes stává nárok. A opravdu nevím, jestli by Vaše myšlenka cenového zvýhodnění „prokazatelně místních“ byla pro liberální část našich občanů košer…Trochu mi to připomíná příběh jednoho místního rychlokvašeného partyzána (R.I.P.), který velmi výhodně nabyl jisté nemovitosti za poněkud sporné zásluhy v odboji druhé světové války….Hezký večer všem. LK

   2. Nezlobte se, ale pokud 900,- Kč za metr zasíťovaného pozemku s komunikacemi a osvětlením považujete za předraženou a nemorální cenu, tak opravdu zústaňte na venkově, nebo v paneláku. Žijete totiž mimo realitu a asi chcete aby se vrátili komančové….

 3. Tak tohle si platíme z našich daní. Ach jo.

  „několika angažovaných skupin občanů“
  „úzké skupince angažovaných spoluobčanů“

  Petici podepsalo během týdne skoro patnáct set lidí. To je úzká skupinka?

  1. Humpolec ma neco malo pres 8500 obyvatel tzn ze se jedna o cca jednu sestinu. To neni malo…..
   Kvetoslav s Kucerou by meli tahnout do hajzlu. Uz konecne. Doufam, ze nasledujici volby temto senilnim duchodcum seberou vesla….

   1. Starosta a už i Namyslo ztratili veškerou soudnost a aniž si to chtějí oni připustit, tak už jsou pro naše město jenom přítěží, která jen a jen škodí !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   1. I kdyby to Vaše číslo bylo pravdivé, není s podivem zda to odpovídá pojmu pana místostarosty malá skupinka? Většinou si pod tím běžně představujeme počet několika jednotlivců, ne stovky lidí. Od člověka s akademickým titulem, většinu života pracujícího jako pedagog, by se dalo čekat že rozlišuje základní pojmy. Takto pan místostarosta jen veřejně dává za pravdu svým kritikům. Hodně občanů bylo zvědavých, jak se s rolí starostky popasuje paní Kukrechtová. Škoda, že zákulisní politické kšefty zavinily to, že nedostala šanci. Pro město by alespoň v pozici pana Namysla byla zjevně přínosnější.

    1. Je to ubohé pane Namyslo shazovat a veřejným dokumentem se vysmívat snaze lidí zabránit některým neblahým změnám v územním plánu. Myslím si, že tento dokument jste napsal pod taktovkou Kučery. Byl jste vždycky slušný i když lehce tvárný člověk, škoda vás……….

     1. Vyjádření pana místostarosty k územnímu plánu si jistě zasluhuje reagovat. Rušení AU bere pan mistostarosta jen jako malou epizodu k plnění velkých plánů neomylného starosty a jeho pomocníků. Uráží aktivní občany, kterým není lhostejná budoucnost našeho města a nazývá je nezodpovědnou úzkou skupinkou. Jen naprostý ignorant nebere v úvahu takovou vlnu odporu občanů proti rušení AN která se projevila podpisováním petice i v reakcích při různých besedách na toto téma. Pan místostarosta má za úzkou skupinku i občané, kteří ho volili na kandidátce ČSSD.
      Vyhrožuje co všechno se stane hrozného pro Humpolec, když všichni nebudeme souhlasit .
      V závěru pak vyzývá k jednání. Ale těch jednání už jsme zažili několik. Výsledek byl vždy stejný, je rozhodnuto, nádraží se zruší. Nikdy nebyly vzaty v úvahu možná jiná řešení . Věřím proto, že ten nesmysl s AN za nejfrekventovanější silnicí v našem městě se podaří zastavit.

     2. Znovu a znovu nesmyslné bláboly. AN je v soukromých rukou a město s tím nemůže nic dělat!!! Rozumíš človíčku. Přestaňte konečně plácat hlouposti a věnujte se něčemu užitečnějšímu.

     3. Město s tím naopak může dělat úplně vše. Nemusí prodat parkoviště a nemusí měnit územní plán. A duševně nemocný Kratochvíl ať si samozřejmě pak dělá s AN co chce…. Všechny trumfy drží město, ale starosta těžce preferuje zájmy ICOMU

     4. Starosta preferuje před obyvateli zájmy svého sponzora…proč už tady dávno nenatáčela TV?

     5. Až nechá ICOM na místě AN velké parkoviště pro kamiony tak se budete jenom divit. Naprosto nechápu tu menšinu lidí, kteří nechtějí na místě AN Kaufland ! Jsou proti rozvoji města a připadají mě jako ti naši předci co kvůli svému osobnímu zájmu v 19. století zablokovali výstavbu železnice přes Humpolec. Prostě lidská blbost a osobní prospěch je u některých jedinců bezmezná. Starostu nemusím, ale v této cause mu držím palce ať věc dotáhne do zdárného konce !!! Zastupitelům vzkazuji, stejně jako většina obyvatel Humpolce, nenechte se těmi fanatiky co jsou proti novému územnímu plánu nijak ovlivnit a v únoru to prohlasujte !

     6. Je to možná naivní, ale mám takový pocit, že se bud zaradime mezi Pacov,Ledeč, Světlou nebo mezi Pejr a Havlíčkův Brod. Mladi to tak berou. Držím palce starostovi.

     7. Není nic jednoduššího, než nechat mladé i starší občany města spravedlivě rozhodnout formou místního referenda. Proč se ho hoši tak bojíte? A není už trochu přehnané cítit se mladý v důchodovém věku? Držím palce všem co využívají hromadnou dopravu, tedy i našim studentům. Mladí bývají vždycky odvážní a radikální, proč už tedy sakra dávno není na netu skupina vyžadující nekompromisně přestavbu AN na Kaudland??? Jestli máte pocity že nás další market přiblíží větším městům, tak se do těch měst zajeďte podívat. Projděte si je řádně a zjistíte, že se k nim Humpolec během příštích 50 let ani nepřiblíží. Natož aby je dohnal. To by tu musel na radnici být člověk schopný jako třeba Zdenek Rýznerů, ne ti trapní přisprostlí nýmandi.

     8. Haha, „stejna jako většina Humpolce“. Kde jí máš, v kabelce? Jinak máš pravdu, osobní v zájmy v tom určitě jsou. Hošanů co spolu snídají a jejich mafiánského sponzora Kratochvíla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Celkový stav evidence obyvatel k 31.12.2015

Pá Led 8 , 2016
Počet občanů přihlášených k trvalému pobytu k 31.12.2015 – pouze st. občanství ČR a orientační počet občanů v obcích ve spádovém území k 31.12.2015 – pouze platný trvalý pobyt občana ČR Čtěte dále:   Běh kolem Orlíku 27.5.2023

You May Like

Témata