Policie řeší kandidátku SPD na Vysočině. „Připsali nás tam proti naší vůli,“ stěžuje si čtveřice občanů

4

Kriminalisté se začali zabývat případem kandidátky SPD v Želivě u Humpolce, kam hnutí připsalo čtyři místní občany bez jejich vědomí.

Čtyři lidé ze Želiva chtěli podpořit nově vzniklé místní sdružení Ochotně lidem, jenže v polovině srpna zjistili, že se místo toho ocitli na kandidátce SPD. Případem, na který upozornil Deník N, se nyní začala zabývat vysočinská policie.

Kriminalisté začali případ řešit poté, co jeden z dotčených mužů vyvěsil po Želivě prohlášení, že čtveřice byla na kandidátku zapsána „podvodným způsobem“ a „proti své vůli“.

„Na kandidátní listinu SPD do komunálních voleb do zastupitelstev obcí, konaných v září 2022, jsme byli připsáni podvodným ……

Celý článek zde: https://denikn.cz/954965/policie-resi-kandidatku-spd-na-vysocine-pripsali-nas-tam-proti-nasi-vuli-stezuje-si-ctverice-obcanu/

Čtěte dále:   Zloděj si odnesl ze zahrady ve Vilémově ratanový nábytek

Axl

4 thoughts on “Policie řeší kandidátku SPD na Vysočině. „Připsali nás tam proti naší vůli,“ stěžuje si čtveřice občanů

 1. Je to celé podivné.. Když se podepisuje listina ke kandidátce, tak je jasně uvedeno za koho se kandiduje. Jestli je to hnutí, strana či koalice..

  1. Nemáte pravdu,. Vzor vypadá takto:

   Já níže podepsaná/ý XX
   narozen/a XX
   trvale bytem XX

   prohlašuji, že souhlasím se svou kandidaturou a že mi nejsou známy žádné překážky volitelnosti do zastupitelstva naší obce / města XX. Současně prohlašuji, že jsem nedal souhlas k tomu, abych byl uveden na jiné kandidátní listině pro letošní volby do téhož zastupitelstva.

   Odkaz na konkrétní stranu není nutný. Pokud podepsali v dobré víře pro jiný subjekt a pak se ocitli na kandidátce SPD, je to podivné. Velmi.

   1. Máte pravdu, ale seriozní a tradiční strany mají k podpisu ještě jeden list pro vnitřní potřebu a tam je jasný text, kde je strana uvedena jménem, popř.hnutí a koalice.

    A také mi přijde podivné, že se upíší někomu,koho v Želivě třeba ani neviděli, či neznají.

    1. Ano, to tak může být, ale jak píšete – podmínkou je serióznost. A tu u SPD nenajdete. Bohužel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Píšou o Humpolci: Opravy silnic v Humpolci trvají. Víme, co způsobilo zpoždění stavby

St Zář 7 , 2022
Omezení pro chodce i řidiče v Humpolci potrvá déle, než bylo původně v plánu. Opravy ulic Jihlavská a Sluníčkova měly být hotové na konci prázdnin. Přesto na nich silničáři ještě budou pár týdnů pracovat. Do konce září bude také pokračovat rekonstrukce Okružní ulice. Lidé se v době oprav nedostanou autem […]
Jihozápadní obchvat Brodu může být kratší, Šmolovům se nejspíš nevyhne

You May Like

Témata