Radniční listy

25

Říjen 2016

Radniční listy zde:
RL Říjen 2016


Čtěte dále:   Humpolecké farmářské trhy

Petr

25 thoughts on “Radniční listy

 1. Az zase budou ti nasi verejni organi zasedat, bylo velmi zadouci schvalit konecne zakaz dlouhodobeho parkovani na hornim namesti. V soucasne dobe jsou zde parkovaci mista pro navstevniky centra zneuzivana jako personalni parkoviste zamestnancu prilehlych firem a uradu.

  1. Nejvíce míst zaberou na celý den ráno před sedmou úředníci MU a také hosté školení u Kotyzy !

   1. Jo a při tom by stačilo pár dopravnich značek a za okno každeho vozu parkovací hodiny. Náklady města nula nula nic.
    Parkování prvni dvě hodiny zdarma, každá následují po 20 Kč. Platba přes sms.

     1. Navrhněte zastupitelům, dejte návrh třeba kontrolnímu výboru pan Jirků ho vede nebo paní Štěrbové z finančního výboru.

     2. Ale, já nechci při zastavení na Horním náměstí něco řešit a platit! Vždyť je tam a v nejbližším okolí parkovacích míst dost. Nad „berňákem“, za farou, naproti „učňovce“ atd. Každej z nás, když přijedeme do města, kde jsou parkovací automaty, hodiny atd… se tomu chceme vyhnout a bloudíme po města, kde zaparkovat zadarmo. Tak proč v humpíku se zlobit ještě s tímhle. Nic to řidičům ani do městské kasy nepřinese (výběrčí se musí zaplatit), a je to zase jen regulace-buzerace!

     3. Náměstí dnes prakticky nežije. Je to mrtvá zóna, nebýt úřadu, nikdo tam nejde. Obchody jsou jinde, ale aut všude dost. Souhlasím ale s tím, že výhodné je parkovat třeba za budovou fary.

     4. No právě. Jsou tam úřady, banky, pojišťovny, restaurace ….
      Proč když jedu na chvilku do banky, na MÚ, na oběd atd. nemám kvůli celodenně odstaveným vozům kde zaparkovat ?
      Dvě hodiny zdarma by na toto jistě každému stačily.
      A na celodenní stání by jistě posloužilo třeba parkoviště za farou, na Kuchařově ap. Když bude vůle dotčených orgánů, jistě se nějaký způsob, jak obě náměstí vyčistit najde.

     5. Ze namesti nezije muze napsat jedine idiot, nebo ten kdo tam celej den bezohledne zabira misto….

     6. Takže ten kdo celej den bezohledně zabírá místo na náměstí tady píše,že to tady nežije,anebo to píše jedině idiot ?
      Na náměstí to teda podle tebe žije ?
      Co tam teda žije ?
      Lidi jdou do KB, na MÚ nebo ke Kotyzovi,koupit rohlíky do Adélky …
      Těch pár ostatních jenom prochází a jde někam jinam

     7. A tak z „vyčištěného“ náměstí přestěhujeme auta jinam, kde budou zase zabírat místa a překážet zase někomu jinému. A tak je bude úřad honit po městě kolem dokola, jenom kvůli tobě, který si chce sednout na oběd ke Kotyzovy a chce parkovat na dohled od židle! No to je opravdu moudré řešení! Tak nebuď línej a dojdi od fary. Nohy ti neupadnou. Nebo zkus zajít na úřad, k Bernardům, ke Kotyzům, na učňovku, do Pojišťoven atd., ať přesvědčí své zaměstnance o tom, že si pár borců nepřeje, aby parkovali na veřejných parkovištích.

     8. Současná situace s parkováním na humpoleckých náměstích je unikát, který se již moc nevidí. Časové omezení parkování je dnes standard už i v Čechách a dokonce na i na Vysočině. Jsou tu staří lidé, matky s dětmi, lidé se zdravotním omezím bez statutu invalidy a jiní, kterým dělá docházková vzdálenost od auta třeba na ten zmiňovaný úřad problém. Lenost a neochotu slevit ze svého pohodlí bych viděla především u všech těch človíčků, kteří ráno v sedm parkovací místo zaberou a opouštějí ho pozdě odpoledne. A těch je drtivá většina. Stačí se podívat o víkendu, jak je náměstí čisté.
      Zda je parkování na náměstí jen pro ty, kterým zabrání místa na celý den umožňuje pracovní doba nebo pro všechny občany, by měli posoudit radní.
      Osobně mi ale současný stav přijde velmi nespravedlivý.
      Pěkný den.

     9. Zakopaný pes je v počtu úředníků. Porovnejte čísla s jakými počty začínal malý okres s počty dnešními. Pak ta parkovací místa prostě stačit nemohou. Řešením by bylo vrátit úředníky do bývalého okresního úřadu a zemědělskou školu přesunout do nových prostor na Dusilově. Místa je tam dost. Jen by se musel zřizovatel školy trochu investičně „rozjet“. Študákům by přesun určitě nevadil, lítání přes město jim stejně moc nevoní. O podobné akci ale mohou uvažovat jen velká města Vysočiny, bohužel. Tady pro ní nenajde podporu ani skoro senátor Bernard.

     10. V roce 2003 „začínal“ humpolecký úřad po delimitaci z okresů s 48 lidmi. Nyní jich má, po výrazném zvýšení kompetencí, hrůzostrašných 55. Nárůst o sedm lidí za 13 let je při přesunu kompetencí „téměř neuvěřitelný“! Byli to lidé delimitovaní většinou z Pelhřimova a tak jezdí do práce ve třech až čtyřech v autě. Tak jako humpoláci, v podstatně větším počtu, jezdí za prací auty zase do Pelhřimova.

     11. Přesně těch sedm aut místních úředníků překáží hostům hotelu Kotyza.

 2. Nejhorší je, že s touto situací nechtějí nic dělat místní radní a hlavně tajemník MÚ. Proč taky, úředníci si parkují a ti důchodci ať běhají. Stále stejná písnička, za současného složení radnice nebude placené parkování, nebude městská policie, nebude místní autobusová doprava a tak dále a tak dále. Proč by starosta dělal, přidělávat si starosti, nač. Lepší je se chlubit přebytkovým hospodařením města a nabíhat některým, kteří ho poplácávat po ramenou, viz nesmysl s tenisovou halou či lezeckým centrem. Tak snad příště.

  1. Přesně jak říkáte. Ve městě jako je Humpolec je určitě lepší přebytkové hospodaření než městská policie , nebo ještě lépe než místní autobusová doprava 🙂

    1. Tak to nám všem připomeňte, prosím. Co tak hodnotného město prodalo, že si tak výrazně vylepšilo hospodaření? Zaznívala zde kritika, že naopak nakupuje nemovitosti, takže teď je to zase jinak?

    2. Velmi se těším na komunální volby 2018, tolik různých kritiků celé období je ve městě, tolik všeho špatného se nachází, mnohdy i zaslouženě, ale přijde léto 2018, strany začnou vytvářet konečnou podobu kandidátek a rázem ti kritici budou zticha, nikdo se neozve, že by zkusil jít na kandidátní listinu té které strany, hnutí. Bude ticho po pěšině a nové tváře na které město čeká se budou hledat jen velmi těžko.

     Najednou každý z kritiků najde milion důvodů, proč nekandidovat a raději hezky za bukem čekat, koho zvolí a zase hezky kritizovat od začátku. Opět se budou vymlouvat, že neznají nikoho za kým by mohli jít a přihlásit se , neznají předsedy, místopředsedy stran ve městě, nic prý nejde změnit atd., atd.

     Rád bych se mýlil a věřil, že dojde k převisu zájemců, že se postaví schopní kandidáti napříč spektrem…

     1. Zdaleka ne každý má na politikaření žaludek. Takže proč kupovat celý les, když potřebuji jen pár polínek ?

     2. Tady ten tvůrce kandidátek evidentně ničím jiným nežije. To musí být hrozný život, těšit se až na další volby. Normální lidé se těší jinými věcmi, že?

     3. Asi jste dobře nepochopil co autor příspěvku chtěl vůbec říci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Co nám zahrada nabízí

Po Říj 24 , 2016
Úterý 25.10.2016 13:00 – 15:00; ZŠ Želiv vás zve na akci ve škole: Workshop s Janou Kotoučkovou na téma vyvýšené záhony, Projekt Baštíme s úsměvem (zdravá výživa), Podzimní dílny pro děti i dospělé a Halloweenská párty pro děti. Čtěte dále:   Oprava za čtyřiadvacet milionů: na Okružní v Humpolci už […]

You May Like

Témata