Rozhodování o osudu autobusového nádraží v Humpolci ovlivní právníci

29

Hlasování o osudu autobusového nádraží v Humpolci se odkládá. Záležitost je natolik složitá, že musí smlouvy pečlivě posoudit právníci. A zastupitelé by neměli dostatek času se s jejich názory seznámit. Na místě dosluhujícího nádraží chce developer postavit obchodní centrum.

Rozhodnutí o tom, zda v Humpolci vyroste místo stávajícího autobusového nádraží obchodní centrum, se prozatím odkládá. Původně měli zastupitelé města na svém příštím zasedáním schvalovat prodej pozemků, které developer ke svému záměru potřebuje, už teď v únoru. V programu únorového zasedání však žádný takový bod není.

„Skutečně o tom nyní jednat nebudeme. Smlouvy o prodeji jsou natolik komplikované, že jsme je nechali zhodnotit našimi právníky. Zastupitelé by neměli dostatek času, aby se s nimi dokázali seznámit,“ vysvětlil místostarosta města Květoslav Namyslo.

Definitivní rozhodnutí o budoucnosti autobusového nádraží, které jeho současný majitel, společnost Icom transport, opouští, bude muset ještě několik týdnů počkat.

Verdikt zastupitelů bude klíčový pro developerskou společnost RC Reinvest, která chce obchodní centrum postavit. Ta je už předběžně domluvena odkupu samotného nádraží od společnosti Icom. K realizaci celého záměru však požaduje od města ještě přilehlé pozemky, na nichž by vzniklo parkoviště.

zdroj a celý článek na:

http://jihlava.idnes.cz/rozhodnuti-o-osudu-autobusoveho-nadrazi-v-humpolci-fyv-/jihlava-zpravy.aspx?c=A150220_094742_jihlava-zpravy_mv

Čtěte dále:   Michelinský kuchař rozpálil humpoleckou Stromovku

Petr

29 thoughts on “Rozhodování o osudu autobusového nádraží v Humpolci ovlivní právníci

 1. Tak se netransparentní (anonymní) provozovatelé webu transparentnihumpolec opět předvedli tím, jak překrucují informace převzaté z idnes. Že prý celou věc budou ovlivňovat právníci developera a podobné nesmysly. Tito tajemní pánové a možná i dámy mají jediný cíl. Zdiskreditovat starostu Kučeru pomocí petic, hloupých letáků a záměrných dezinformací. Zkrátka, co se nepovedlo na podzim, chtějí dohnat nyní. Jejich jednání je směšné, ale především hrubě neférové.
  Citace z onoho webu:
  Rozhodování o osudu autobusového nádraží v Humpolci ovlivní právníci? Pane starosto, budou to ovlivňovat právníci developera?
  Čtěte iDnes ZDE: Čí právníci rozhodnou o autobusovém nádraží? A dál pokládáme otevřený dotaz starostovi Humpolce: „Pane starosto, máme informaci, že jste řekl, že hlasování o prodeji strategického parkoviště na zítřejším ZASTUPITELSTVU bylo zrušeno kvůli velké složitosti, a že se proto musíte poradit s právníky developera? Je to pravda, nebo to chcete dementovat? Dotazuje se občanský spolek PRO HUMPOLECKO z.s.

  Jediné co právníci obou stran ovlivnili je to, že k hlasování o prodeji pozemku parkoviště nedojde v únoru, ale až v dubnu, viz. článek. Samozřejmě, že rozhodování leží na bedrech 21. zastupitelů.
  Karel Kratochvíl

   1. A Karle, dejte si pozor co odpovíte, veřejnost naslouchá (jako „nepřítel“ imperialista kdysi na vojně)!!!

  1. ANO, tohle je spolek, který chce zpátky peníze, které investoval do propagace své kobyly. Kdo je zná, ví, že jim slušnost není jejich silnou stránkou, takže se není čemu divit.

   1. Tak nevím kolik slušnosti máte vy. Ale jestli zastupitelé budou ignorovat hlas petice občanů tak to je minimálně na demisi pana starosty

   2. Se slušností, transparentností a roztékajícim se máslem na hlavě má problém klika humpolecké ODS, která se pokouší ty co nesouhlasí permanentně dehonestovat a regulérní občanské zájmy posunout do politické roviny. A až to dojde občanům, starosta pod tlakem rezignuje nebo bude odvolán.
    A jinak Vám pečlivá Štěrbová, jako komukoliv z občanů na požádání zadokladuje vyučtování předvolební kampaně, ale myslím, že zrovna o to nestojíte :-))) Můžete jí zavolat, mobil stále uvádí na webu nebojmesestarostky.cz

     1. jj, bohužel, tím že si tímto tématem lížou rány Anonisté, jaksi nezbyl prostor pro věcnou diskuzi. škoda.

     2. vid frantisku? ty jsi muj clovek, ze jsi taky proto aby kucera odstoupil? a verite doufam ze babisch s tim nema nic spolecnyho 🙂 az nastoupi babisch, tak to bude jina jizda…… a co na to jan tleskac?

 2. Vážená paní zastupitelko, Vážený pane zastupiteli,

  na úvod Vás informujeme, že jen za toto pondělí přibylo na arších petice Chraňme Humpolec Společně – Pro Humpolec k podepsané TISÍCOVCE občanů dalších 100 podpisů. Ukazuje se, že občané čtou otevřené dopisy pp. architekta Rýznera i RNDr. Čekala a že je mimořádně zajímá budoucnost humpoleckého autobusového nádraží.
  Dnes dopoledne se na radnici sejde architekt Dan Merta se starostou Kučerou, kterého bude informovat o tom, podle jakých pravidel a jak se má správně budovat a rozvíjet územní plán města.
  Pan starosta se do této chvíle veřejně nevyjádřil k zaslaným otevřeným dopisům, a protože se občané ptají, proč nekomunikuje, zajímá nás, jaký bude závěr po tomto velmi důležitém jednání.
  Za mlžení ve věci autobusového nádraží považujeme informaci uvedenou ve včerejším článku krajské iDnes o tom, že odklad hlasování o prodeji strategického parkoviště je kvůli komplikacím, které je nutné probrat s právníky.
  Velmi nás zneklidnila informace, dosud nepotvrzená panem starostou, že hodlá záležitost prodeje parkoviště před autobusovým nádražím řešit s právníky developera. Proč?! A proč vůbec věc probírat s právníky, jestliže již teď dostává vedení města od občanů jasný signál?
  Za petenty a dosud mlčící občany Humpolce a spádovych obcí Vás žádáme o maximální pozornost a rozhodování ve věci autobusového nádraží i dalšího rozvoje města zdravým rozumem. Děkujeme.

  Spolek občanů PRO HUMPOLECKO z.s.

  Zde je odkaz na elektronickou formu petice CHRAŇME HUMPOLEC SPOLEČNĚ – PRO HUMPOLEC: https://transparentnihumpolec.wordpress.com/2015/02/24/elektronickou-petici-chranme-humpolec-spolecne-pro-humpolec-podepisujte-na-petice24-com/

  Zde je druhý otevřený dopis architekta Ing. Luďka Rýznera anketou občanů: https://transparentnihumpolec.wordpress.com/2015/02/19/druhy-otevreny-dopis-architekta-ludka-ryznera-urceny-vedeni-a-zastupitelum-mesta-kompletuje-doporuceni-dr-cekala/

  Zde je otevřený dopis RNDr. Jiřího Čekala, geografa a odborníka na dopravní infrastrukturu: https://transparentnihumpolec.wordpress.com/2015/02/18/otevreny-dopis-zastupitelum-mesta-a-stanovisko-rndr-jiriho-cekala-k-dalsi-existenci-autobusoveho-nadrazi-v-humpolci/

  1. Až dá město 30mil. za starý autobusák, Rýzner udělá za pár mio architektonický návrh na úpravu a za realizaci město zaplatí dalších několik desítek mio, tomu říkáte CHR8NIT HUMPOLEC? Přejmenujte se na TUNELUJME HUMPOLEC, to je ve spojení s ANO a vaší blbostí daleko vhodnější název.

    1. Takže budova ke sbourání a starej asfalt stojí 30 melounů? A kterej blb to vysolí? Další pohádku pro retardovaný děti prosim LOL

    2. to byl samozrejme priklad, ktery ukazuje, co by takovy krok znamenal. Jestli ta sranda pro par lidi bude stat 10 nebo 30 mil uz je vedlejsi. Ty penize potom budou chybet jinde.

 3. ZAS NÁM NIKDO NEŘEKNE PRAVDU? SPORTOVIŠTĚ MĚSTA MĚLY LONI PRODĚLAT 1,6 MIO. PRODĚLEK ZATÁHNOU TECHNICKÝ SLUŽBY. KOLIK Z TOHO PRODĚLALA TENISOVÁ HALA, KTERÁ PODLE VEŘEJNÝHO SLIBU NEMĚLA STÁT ANI KORUNU ZA PROVOZ? TODLE JE NA PRÁVNÍKY!

   1. vcera se na schuzi ptal starosty rodic tenisty, proc nedostavaj od treneru potvrzeni, ze zaplatili za dite, Kucera odsek a rek ze se ho to netyka. Jak netyka, kdyz tenysti chtej od mesta na letosek na trenery 250 litru a 700 litru na provoz? Tyka se te to Kucero a jses za ten vsudepritomny bordel odpovedny. Trenerum ty prachy jdou do kapsy, urcite z toho zadny dane, socialku ani zdravotni neodvadej. A tak to tu jede vsude, pod taktovkou odsmanu. Ble!

    1. kdyz uz neumis cesky, zkus si od nekoho nechat precist zapis z posledniho jednani rady. Mozna pochopite.

    2. kdyz uz neumis cesky, zkus si od nekoho nechat precist zapis z posledniho jednani rady. Mozna pochopite.

  1. Poznámky k předchozím příspěvkům:

   „krytý zimní stadion, fotbalová hřiště s umělou a přírodní trávou, letní koupaliště Žabák, hřiště na skateboard, 2 antukové kurty na volejbal a tenis a kurt na plážový volejbal lanové centrum, tenisová hala“.

   Tyto sportoviště spravují Technické služby. Největší náklady jsou na koupaliště a hokejovou halu. Samozřejmě nemusí být v Humpolci nic a nebudeme nic dotovat. Zbytek si můžete zjistit na tech.službách nebo na MÚ.

   LTC má v rozpočtu dotaci na činnost 150 tis Kč , 120 tis na trenéry, 20,8 tis příspěvek na nájem. Pokud rodič požádá o stvrzenku za trenink tak ji dostane.

   Plocha aut.nádraží cca 12000 m, developer nabízí 2500,- za metr…..

   1. A to jako technický služby na počkání kolemjdoucím vyprávěji kolik prodělalo koupálko nebo tenisová hala? Ale jdi ty kecko. Tenista KK rád mluví o férovosti, proč se teda férově nehlásíte ke slibu že za druhou tenisovou halu město nebude platit ani korunu provozu? Finanční výbor jasně stavbu nedoporučil kvůli provozním nákladům. Stát se tohle v Reichu, tak už dávno sedíte před soudem. Což se možná stane nakonec i tady. Tenhle augiášův chlív je potřeba už konečně uklidit!

   2. na kouplisti se fixluje pri vydeji listku, kdyz je pekne tak je zavreno, protoze se zamestnancum nechce, vyznavaj socialistickej klid, o hockeji, puvodnich footbaliste radej nemluvit, vsichni koukaj kde by se prizivili s minimem prace a odpovednosti, fuj

 4. Všechno pod vedením starosty a spol. probíhá transparentně. Transparentní byly volby, kdy magor Bernard získal hlasy pro ODS a poté z toho vycouval, odstranily pí. Kukrechtovovou. Transparentně před volbami byla utvořena koalice mezi pravicovou a levicovou stranou ,(paní Bartákovou) dle přání všech voličů. Transparentně před volbami se prodával pozemek u autobusového nádraží (peníze do Kapsy ?),panu Kratochvílovi, trestanému psychopatovi, amnestovaným Klausem,a záhadně uzdraveného. Místo rozšiřování autob. nádraží u polikliniky navrhuji náhradní autobusové nádraží, obchůdky pro světové značky, případně parkoviště pro TIR na pozemku pana Kotyzy, kamaráda starosty.

  Transparentně – za lepší Humpolec

 5. Všechno pod vedením starosty a spol. probíhá transparentně. Transparentní byly volby, kdy magor Bernard získal hlasy pro ODS a poté z toho vycouval, odstranily pí. Kukrechtovovou. Transparentně před volbami byla utvořena koalice mezi pravicovou a levicovou stranou ,(paní Bartákovou) dle přání všech voličů. Transparentně před volbami se prodával pozemek u autobusového nádraží (peníze do Kapsy ?),panu Kratochvílovi, trestanému psychopatovi, amnestovaným Klausem,a záhadně uzdraveného. Místo rozšiřování autob. nádraží u polikliniky navrhuji náhradní autobusové nádraží, obchůdky pro světové značky, případně parkoviště pro TIR na pozemku pana Kotyzy, kamaráda starosty.

  Transparentně – za lepší Humpolec

  1. ty budes dobrej iqac, tak by jsi mohl mit alespon silu a nebat se to nekomu rict do oci. Tech tvych vylevu uz jsi na Humpolaku zplodil hromadu, ale tvoje cestina a slovni zasoba je na urovni 1.tridy. A klidne ti to reknu osobne,napis kdy a kde, jestli se ti nesevrou sverace – dle jednoho ze tvych mouder.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Program - Fabrika Club & hudební večer ve Fabrika restaurantu

St Úno 25 , 2015
27.2. – 28.2.2015 Čtěte dále:   Příběh z parkoviště

You May Like

Témata