Sirény #1 / Jaký styl má Humpolec? / procházka městem

39

Středa 06.03.2019 16:00 – 18:30

Místo konání: Humpolec, 8SMIČKA – zóna pro umění, Kamarytova 97, Humpolec

JAKÝ STYL MÁ HUMPOLEC? / PROCHÁZKA MĚSTEM Se začátkem března opět pravidelně startují Sirény – program, ve kterém společně poznáváme Humpolec, jeho veřejný prostor a umění v něm. Start / 16.00 8smička – zóna pro umění, Kamarytova 97, 396 01 Humpolec Cíl/ ulicemi Humpolce za autentickým stylem Co s sebou: chytrý telefon nebo digitální foťák Typografie a grafický design se výrazným způsobem podílí na estetice veřejného prostoru. Billboardy a reklamní cedule, vývěsní štíty a výlohy, ukazatele a směrovky, nástěnky, plakáty nebo nápisy na fasádách. Většinou pouze velmi malá část z těchto rozličných vizuálních prvků vzniká s ohledem na místo, kde se s nimi denně setkáváme. Mnohé jsou určeny pro celorepublikové či dokonce celosvětové použití, jiné jsou sice “originální”, ale jejich design zřetelně pokulhává. Během 3hodinového workshopu shromáždíme co nejpestřejší sbírku grafických motivů z humpoleckých ulic a veřejných interiérů. Kolekci fotografií poté společně roztřídíme, oddělíme globální design od toho lokálního, a pokusíme se zhodnotit, které prvky si zasluhují větší pozornost a proč. Získáme tak sadu obrázků s dobrými příklady autentické grafiky, více či méně snímků, na nichž najdeme ten pravý humpolecký styl. Workshop povede Lukáš Pilka společně s Alžbětou Brůhovou. Lukáš Pilka (*1986) studoval Mediální studia na FSV UK, Dějiny umění na FF UK a Dějiny a teorii umění na UMPRUM. V současné době působí jako kritik, publicista a artdirector. Zabývá se grafickým designem, současnými technologiemi a přesahy obojího do světa volného umění. Sirény = program o vnímání veřejného prostoru a umění ve městě, který pořádá zóna pro umění 8smička 1x měsíčně.

zdroj: www.infohumpolec.cz

Petr

39 thoughts on “Sirény #1 / Jaký styl má Humpolec? / procházka městem

     1. Alespoň někdo se snaží razhýbat aktivitu humpoleckých, jelikož vždy to bude jen a jen o lidech a jejich aktivitě nebo lhostejnosti. Díky 8smičko.

     2. Můzou přijít i zástupci města, bylo by to fajn. To by Kratochvíl, Kukrechtová i Brukner ukázali, že opravdu chtějí dělat jinou politiku, než to co tady dělal Kučera a spol.

     3. a proc by meli chodit na kazdou hloupost kterou nekdo vymysli?

     4. Pro skupinku lidiček to může být zábavné. Ale masovka to určitě není . Ostatně pochybuji, že by to mělo být jejím cílem.

     5. Veřejný prostor není hloupost, bohužel je to něco co nikoho nezajímá, a přesto nás to obklopuje všude kolem. Základem je se začít zajít co lze s tím prostor dělat a jak ho kultivovat. Vždy je třeba mít aktivní lidi, ale nejen ty, kteří sedí u klávesnice

     6. Prostě další Rýznerovic předvolební tyjátr. Těch ještě bude!!!!

     7. Máme, pouhých pár měsíců, demokraticky zvolené zastupitele. Ti mají povinnost, se o naše město dobře postarat. Věřím proto, že tak budou činit. Nevím proč by jim měl do toho kdekdo z ulice kecat. Tahle falešná hra na nějakou celospolečenskou debatu je typickým HUGO – demagogickým produktem. Neustále nám je podsouváno, v jak hnusném městě bez vizí žijeme a jak odporně jej vedení s J. Kučerou v čele spravovalo. Pevně věřím, že je mezi námi dost samostatně myslících a plně svéprávných občanů, kteří se nenechají zmanipulovat tou naprosto negativní propagandou, která se ukrývá za nejrůznější rádoby Bohulibé akcičky naší milé Svaté Osmičky.

     8. Hodně trapný a ubohý příspěvek……vypovídá něco o vaší inteligenci….

     9. A v čem konkrétně je ta trapnost a ubohost? Smím li se ptát?

     10. Ta trapnost, ubohost a pokleslá inteligence tkví v tom, že má někdo jiný názor. No a to se přece nesmí, že? Poněvadž jen blbec má jiný názor než naše zčistajasna osvícená Hugopartička.

     11. Přečetli jste si o čem byl úvodní článek? Je velká škoda, když se tady někdo snaží zapojit lidi, aby trošku přemýšleli o veřejném prostoru, a je okamžitě napadám. Škoda, škoda, škoda pro nás pro všechny. Veřejný prostor je nás všech a čím více lidí se o něj bude zajímat, tím zajímavější může být.

     12. 8smička je soukromá instituce, přivede sem odborníky, kteří nabídnou svoje zkušenosti a z nevinné procházky po městě se ihned dělá politikum a osočují lidi. Nedivme se pak, že lidi dokážou být aktivní jen anonymně s klávesnicí v ruce. Važme si všech iniciativ, které si za cíl vytyčily zkoušet napomáhat Humpolci. Čest 8smičce a všem, kteří jí budou následovat.

     13. To jste sakra na omylu! Tady celé město patří kamarádům. Včetně veřejného prostoru. Kdo je proti Národní frontě, pod vedením našich zvěčnělých diktátorů z ODS, je kriminální živel. A i když se teď továrníci nezavírají na převychování do lágru, měl by si ten 8smičkovej dávat bacha.

     14. takze kdyz s Vami nekdo nesouhlasi tak je trapny a ubohy?

     15. Rozumíte psanému textu? V pozvánce na procházku městem jsem nikde nezaznamenala nic proti vedení města, žádný osobní útok na nikoho z radnice, žádnou podporu HUGU. Byla to jen milá nepolitická procházka po městě, pro všechny občany. Je mi vás a vaší zášti líto. Nesnažte se vidět za vším zlou politiku a předvolební boj. Jsou tady lidé, kteří nemají chuť za vším vidět čertovinu. Příště se nejdřív této akce zůčastněte a poté to hodnoťte. Bylo to hezké odpoledne se zajímavýma lidma, kteří jsou chytří a mají velké znalosti o svém oboru, je přijemné slyšet vzdělané lidi, kteří vás můžou svými myšlenkami obohatit.

     16. Ne! Psanému textu opravdu nerozumím, neboť jsem totální analfabet. Rozumím ale tomuto víše zmiňovanému v následných komentářích, neboť o to tu přesně jde :cit.: „Můzou přijít i zástupci města, bylo by to fajn. To by Kratochvíl, Kukrechtová i Brukner ukázali, že opravdu chtějí dělat jinou politiku, než to co tady dělal Kučera a spol.. „.
      Co za tím vidíte vy? Lásku, pravdu a porozumění? A tak je to tady stále dokola a představte si, že mě se to prostě nelíbí.
      Smiřte se prosím s tím, že dokud to jen trochu půjde, budou lidé jako já , vyjadřovat své názory svobodně, byť se Vám to nebude zrovna líbit. A jestli věříte, jak píšete, v nějakou milou nepolitickou procházku po městě, máte na to právo. Zrovna tak má kdokoli právo tomu nevěřit. Nemusíte ho proto hned označovat za člověka plného zášti.

     17. Jednoduše pletete si pojmy z dojmy. Pozvánka na Sirény je nekonfliktní, nepolitická a pro všechny, za komentáře pod textem nesuďte 8smičku

     18. Holt ať 8smička udělá cokoliv, najde se v Humpolci dost lidí, kteří jí s chutí polijí kýblem špíny. Jetli to nebude tím, že 8smičku financuje Rýzner. Závist je mocná čarodějka

     19. Jaké HUGO, jaký Rýzner ?? Nikde se nich nepíše tak proš mermomocí všechno hned otáčet směrem k nim ? To, že byli aktivní na posledním zastupitelstvu je pravda, ale snad to automaticky neznamená že se o nich bude psát pod každým článkem ?? Nebuďte tak přízemní a závistivý.

     20. To, že se o nich píše konkrétně pod tímto článkem, asi není divu.

     21. Omlouváme se tímto za trapnost, ubohost, zášť, závist, přízemnost, kýble špíny, napadání, nedostatek inteligence atd.. Děkujeme za nastavení zrcadla, jež nám usnadní naši sebereflexi.

     22. Není třeba se omlouvat, stačí jít přikladem a udělat nějakou akci pro všechny lidi z Humpolce, téma si zvolte sám. Předem děkujem.

     23. Sebereflexe a ODS? A teď prosím pohádku o kašpárkovi.

     24. Nebo o tom jak koalice slavnostně otevře Stromovku, to bude akce pro všechny, to bude řachanda za 50 mega, to přijde určitě Kučera, Bernard, Kratochvíl, Kukrechtová, Bendl, Vlastík Brukner, tam se nám celá honorace ukáže

     25. Mě obrovsky obohatil pan architekt Rýzner svými bláboly kterými vysvětloval zastupitelům více jak milionový schodek v ulici Rašínově.Od tak vzdělaného člověka,klobouk dolů!!!!!

     26. Otvíračka předraženého parku, kde se odpouští penále a ješte za půl mega dovybavuje kavárna, to opravdu bude? Nebo se jedná o předčasný aprílový trapný žert? To už vedení města nemá opravdu šperku sebereflexe?

     27. Kučera, Bernard, Brukner, arogance, která prahne po oslavě. To si přeci nenechaji ujít

     28. A to počítejte, že taková otvíračka bude městskou kasu stát dalších cca 100 tisíc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Veřejná debata nad obnovou centra:

Po Bře 4 , 2019
Humpolečtí oceňují opravené fasády a bezplatné parkování, chybí jim ale kašna a předzahrádky. Veřejné projednání o obnově centra města. Šest diskuzních skupin, tři diskuzní bloky a na padesát aktivně diskutujících

You May Like

Témata