Spolkový dům by mohlo koupit město. Rozhodnou zastupitelé

5

Humpolečtí radní na svém zasedání ve středu 6. dubna schválili záměr odkoupení budovy Spolkového domu. Konečné slovo ale budou mít zastupitelé.

„Zájmem města je, aby Spolkový dům v Humpolci zůstal a aby byla zachována i jeho současná podoba. Jediná jistota, jak toho docílit, je, abychom ho získali do svého majetku. Rada města proto v tomto ohledu udělala první krok. Zda ke koupi ale skutečně dojde, či nikoli, rozhodnou zastupitelé na svém zasedání,“ uvedl humpolecký starosta Karel Kratochvíl.

Cena nemovitosti zatím určená není. Jednat se o ní bude s majitelem. „Zastupitelé budou koupi schvalovat už s konkrétní cenou,“ upřesnil humpolecký starosta.

Objekt byl postaven v roce 1899, koncem osmdesátých let mu však hrozila demolice. Po desetiletém chátrání budovu koupili manželé Vaňkovi a uzpůsobili ji jako kulturní zařízení pro konání různých společenských a kulturních událostí. Často se zde konala i různá celorepubliková setkání, a to mimo jiné díky výhodně pozici Humpolce.

Součástí budovy je totiž velký sál a taneční parket. „Jestliže zastupitelé odsouhlasí koupi, bude Spolkový dům sloužit svému původnímu účelu, tedy společensko-kulturním akcím. O všem se ale bude ještě jednat,“ nastínil Karel Kratochvíl další možný vývoj.

Axl

5 thoughts on “Spolkový dům by mohlo koupit město. Rozhodnou zastupitelé

 1. Par vybornych akci jsme tam zazili. Jeste ze to Vankovi zachranili. Komarum by to davno spadlo na palice.

  1. Komáři chtěli postavit moderní Zálesí, tedy sál a vše co má mít podobné zařízení. Na ně to nesvádějte,že spolkáč padl po převratu do rukou soukromníka, tehdy to byl trend tehdejší radnice.

   Ale je jisté, že město nějaký sál potřebuje, někde ta taneční a plesy dělat je potřeba. Ale jinak to není k ničemu. Na společenské akce tu je Mikádo s kinem ne starej barák z konce 19.století

 2. Odhadni prodejní cena 28 mil
  Kolik rekonstrukce?
  Celý projekt k nicemu!

  Je zde divadlo Za kominem, kde se par plesu muze udelat

  Spolkac necht si necha Vankova rodina.
  Stejne v Územnim planu s tim novy majitel nemuze delat nic jineho nez kulturni objekt

  Nechapu proc mesto, jde vytrhnout Vankovi trn z paty, ze by solich z ktereho se panove sabnou?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Při srážce aut na silnici mezi Humpolcem a Havlíčkovým Brodem zemřel člověk

St Dub 20 , 2022
Při čelní srážce dvou osobních aut na Havlíčkobrodsku zemřel včera ráno člověk, další dva lidé se zranili. Silnice 34 mezi obcemi Rozkoš a Skála musela být skoro celé dopoledne uzavřena. Provoz byl obnoven až kolem půl jedenácté.
Kde se nejvíce bourá? Mapa nehod varuje před nebezpečnými místy

You May Like

Témata