Studie ukazuje, jak by v budoucnu mohl vypadat sportovní areál v Okružní ulici

Nahlédnout, jaké jsou možnosti budoucího rozvoje území, a koncepčně přistoupit k dalšímu rozvoji sportu ve městě.

To byly hlavní motivace zadání studie pro sportovní areál v humpolecké ulici Okružní, kde se v současnosti nachází například zimní a fotbalový stadion, venkovní koupaliště Žabák nebo skatepark. Studie řeší nejen vylepšení dosavadních sportovišť, ale také přichází s novými záměry a s modernějším chápáním propojení jednotlivých částí včetně jejich využití širokou veřejností.

Návrh koncepčního rozvoje celé lokality zjednodušeně řečeno pracuje se současnou sportovní nabídkou a zázemím, rozvíjí je, ale zároveň zmiňuje zápory prostranství a navrhuje možná vylepšení. „Za prioritní považujeme zejména rekonstrukci fotbalového zázemí, které neodpovídá současným standardům ani pro hráče, ani pro diváky. Už v nejbližší době se zaměříme například na vybudování nové tribuny, nových šaten a také zázemí pro sportovce a administrativu. Dále se budeme zabývat myšlenkou realizace krytého plaveckého bazénu a v další fázi víceúčelové sportovní haly. Studie dává nápad, pokračováním bude otevření široké diskuze a pečlivé zvážení všech pro a proti. To není otázka roku nebo dvou, ale výhledu na desetiletí, nicméně je důležité, že máme k dispozici konkrétní, vstupní návrh,“ sdělil místostarosta Humpolce Ing. Vlastimil Brukner.

Právě umístění plaveckého bazénu, které studie přináší, je podle jeho názoru zajímavé. „Jedná se o nárožní pozici sportovního areálu, v návaznosti na hlavní silnici v Okružní ulici,“ upřesnil Vlastimil Brukner. Jak zpracovatelé studie uvádí, tento prostor splňuje plošné požadavky, je nezastavěn a zároveň se jeví právě pro bazén jako vhodný. Argumentují, že jde o exponované místo, které je dobře viděno jak místními, tak i přespolními, což může být, i například spolu s atraktivní podobou objektu, velkou výhodou z hlediska návštěvnosti, a tím i pro udržení ekonomicky náročného provozu. Víceúčelovou halu pak studie umísťuje mezi zimní stadion a tenisové kurty.

Studie upozorňuje také na potřebu výrazného zkvalitnění prostupnosti celého areálu pro pěší. Jednotlivá sportoviště by na sebe měla přirozeně navazovat a cesty, které je spojují, by měly lákat k atraktivní procházce.

Město Humpolec studii na sportovní areál v Okružní ulici zadalo v loňském roce společnosti Masterplan projektanti. Je v souladu s již existující koncepcí rekreace a sportu, kterou konkrétně rozvíjí. Oba dokumenty jsou zveřejněny na webu města ZDE.

Studie sportovního areálu v Okružní ulici ZDE

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Developer z Humpolce míří za nizozemskými kořeny. Čeká ho tam poptávka Britů

Čt Bře 18 , 2021
Česká developerská společnost CTP rozšiřuje svou síť skladovacích prostor na území Nizozemska. V zemi, z níž pochází zakladatel firmy Remon Vos, plánuje investovat téměř osm miliard korun. Vedle nizozemských kořenů je důvodem této akce i fakt, že se země tulipánů stává stále žádanější lokalitou evropského obchodu.
O sklady je zájem. Developer CTP zvýšil příjem z pronájmu na 8,8 miliard

You May Like

Témata