Uzavření krajských muzeí, galerií, hradů, divadla a knihovny pro veřejnost

„Od pátku 13. března 2020 jsou všechny krajské organizace zřizované na úseku kultury do odvolání uzavřeny“

v souvislosti s vládou vyhlášeným nouzovým stavem k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem SARS-CoV-2,“ uvedla Jana Fischerová, náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů s tím, že doporučuje sledovat webové stránky a sociální sítě jednotlivých dotčených organizací.

Uzavření krajských kulturních organizací bylo projednáno na mimořádné poradě gesčního odboru se statutárními zástupci již ve čtvrtek dopoledne s tím, že bylo plánované až po víkendu. Situace se však změnila a vládou vyhlášeným nouzovým stavem se uzavření posunulo na dřívější termín. Toto omezení se týká krajských příspěvkových organizací včetně všech jejich poboček a pracovišť, a to Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě, Horácké galerie v Novém Městě na Moravě, Horáckého divadla Jihlava, Krajské knihovny Vysočiny, Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod, Muzea Vysočiny Jihlava, Muzea Vysočiny Pelhřimov, Muzea Vysočiny Třebíč a Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě.

 

Uzavřeny jsou studovny i badatelny těchto organizací. Současně jsou také zrušeny všechny programy a doprovodné akce. Zákaz veřejných akcí se dotkl nultého ročníku Přehlídky divadelního dokumentu, který měl v současnosti probíhat v Horáckém divadle Jihlava. Rovněž se na neurčito posouvá zahájení turistické sezóny na hradech Roštejn a Kámen. O případných náhradních termínech budete informováni prostřednictvím webových stránek jednotlivých organizací, a proto doporučujeme jejich průběžné sledování. Pokud budete mít jakékoliv dotazy, je možné telefonicky či elektronicky kontaktovat zaměstnance krajských kulturních organizací, neboť zaměstnanci pracují bez omezení. V divadle namísto zrušených představení zkoušejí herci dvoufázově, v muzeích a galeriích se věnují péči o sbírky a revizi stálých expozic, na hradech se připravují na novou sezónu a všichni využívají čas na činnosti, které se za běžného chodu odsouvají, aby byli připraveni na znovuotevření.

 

Děkujeme za pochopení a omlouváme se za případné nepříjemnosti.

 

  •  Jana Komínová, odbor kultur, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Usnesení Vlády ČR platné od 14. března 2020

So Bře 14 , 2020
Vláda České republiky rozhodla o omezení obchodů, služeb, stravovacích zařízení a heren.

You May Like

Témata