V pondělí mají v Humpolci uzavřít křižovatku „Na Kuchařově“

32

Řidiči v Humpolci musí od pondělí 22. května počítat s dalším dopravním omezením. K ulici Husova nově přibude křižovatka na rohu sídliště Na Rybníčku, kde se říká Na Kuchařově. Kraj Vysočina, coby majitel silnice, tam hodlá postavit kruhový objezd. S tím bude spojena i oprava části Čejovské ulice od křižovatky směrem na Světlou nad Sázavou.

Humpolec, křižovatka Na Kuchařově - Foto:  kraj Vysočina

Humpolec, křižovatka Na KuchařověFoto:  kraj Vysočina

Silnice II/347 z Humpolce na Světlou je podle odborných hodnocení ve špatném stavu. Od pondělí 22. května má být uzavřená. 

Práce půjdou ve dvou etapách. Ta první, která skončí 31. října letošního roku, počítá s úpravou zmíněné křižovatky a opravami ulice směrem ke kolbišti Dusilov.  

Kruhový objezd 

Na čtyřramenné křižovatce, kde se silnice II/347 kříží s odbočkami do centra a na Budíkov, bude kruhový objezd. 

„Stávající průsečná křižovatka nevyhovuje z hlediska plynulosti a bezpečnosti dopravy a vzhledem k poměrně vysokým intenzitám dopravy je navržena výstavba nové okružní křižovatky,“ řekla Českému rozhlasu mluvčí kraje Jitka Svatošová. 

„Současně budou v prostoru křižovatky provedeny přeložky kanalizace, plynovodu a vedení nízkého napětí. V koordinaci s Krajem Vysočina bude stavební práce provádět také město Humpolec. Úpravy se budou týkat především rekonstrukce vodovodního řadu, kanalizace, chodníků a veřejného osvětlení.“ 

Objízdné trasy 

Uzavírka silnice si vyžádá objízdné trasy jak pro osobní, tak pro nákladní automobily. „Trasa pro osobní dopravu povede přes Budíkov a Kejžlici, pro tranzitní dopravu pak po silnici I/34 – směr Havlíčků Brod a po silnici II/150 – směr Světlá nad Sázavou.“  

převzato z: www.rozhlas.cz

Petr

32 thoughts on “V pondělí mají v Humpolci uzavřít křižovatku „Na Kuchařově“

 1. Už je ve městě chaos teď se zavřením Husovy ulice a k tomu je problém i na Pančáku, kde je zavřena Sluníčkova. Až se zavře i Kuchařov, tak doprava v Humpolci zkolabuje ! Bravo vedení města….. Toto takto naplánovat dokáže opravdu jen velký borec…… Dědové běžte už opravdu do penze !

  1. Já bych za sebe řekl naopak dobrý! Další z mizerných povrchů komunikací ve městě se opraví. Sluníčkova se ve stejném termínu se zahájení prací na krajské komunikaci a kruhové křižovatce na Kuchařově otvírá a nebýt těch kostek v ul. Husova, jsem spokojen.

   1. Je to naprosto šílené, místo kostek všude asfalt, ti chlapci na radnici ztratili rozum. To se neděje v žádném jiném městě, kostky do města patří všude tam kde dříve byly. Teď je odstraní ze Školní ul., kde to udělají příště, jsou to lidé bez úcty k historii města !

    1. Nechápu, nechápu a ještě jednou nechápu ty z vás, kteří pořád remcají, že se něco uzavře a opravuje. Beru, že má každý trochu jiný názor na celkovou proměnu toho či onoho místa, ale vždy je to ku prospěchu dané věci a ve finále zlepšení veřejného prostoru, byť třeba s trochu jinou představou každého z vás. Kvituji možnost účasti na veřejných debatách při projednávání a možnosti poslat elektronické připomínky, na které je vždy zpětná vazba. A ještě abych nezapomněl. Pochvala pro TS Humpolec a příkladné pečování o pořádek a zeleň ve městě. Naopak pokárání pro jednotlivce, kteří nevědí kde je odpadkový koš. Bohužel jsou to ale nejčastěji děti a mládež, o kterých rodiče moc asi nevědí. Je to škoda. Dívejte se kolem a mějte hezký víkend.

    2. Aha. Takže to znamená, že dáme kostky všude, a ještě lépe by bylo navozit všude hlínu, ta byla na cestách dříve než kostky. Všem co tak zoufale touží po dlažebních kostkách bych přál u nich bydlet, prach rámus atd. Beru kostky na náměstí , pěších zónách atd.. Ne na ulici, kde projedou denně stovky automobilů.

     1. Dokud budou osvícené a vysoce vzdělané hlavy na radnici, bude Humpolec připomínat Kocourkov. Snad po příštích volbách půjdou tyto zombie z radnice ne hřbitov, kam skutečně náleží….

     2. ano, o tvé osvícené a vysoce vzdělané hlavě není pochyb, všichni jsme pochopili, kam ty náležíš…

     3. Ano může, ale neměl by sedět na radnici ! Nechat zavřít najednou Husovku, Čejovskou i s křižovatkou na Kuchařově a ještě k tomu neotevřít Sluníčkovu jak bylo slibováno, to může opravdu jen „učitel na radnici “ ……….

     4. Opět znovu, uzavření Kuchařova a silnice na Čejov, není věc města, ale kraje, pod který tyto patří.

     5. Jde spíše o to, že obyvatlé nečekali souběh obou oprav,tudíž velké překvapení u Humpoláků, kteří o dělení na krajské komunikace a obecní neví vůbec nic. Možná, že Kraj měl ve spolupráci s radnicí informovat předem o současném průběhu..

     6. S tím souhlasím, proto nářky na humpoláku a nadávání na „ty nahoře na radnici“ jsou mimo mísu. O tom že se budou opravovat zmíněné silnice se dalo docela s předstihem dozvědět na stránkách města. Kraj bohužel asi moc neřeší, kdy a jak si město naplánuje opravy svých silnic.

     7. „Ti nahoře na radnici“ jsou z našich daní velice dobře placení, a měli by koordinovat činnost města s činností kraje. Tečka. Toto je výkon na nedostatečnou.

     8. Pokud by ještě na radnici seděl Křišťan, tak by k takovému chaosu nedošlo. Ten totiž na kraj a na ŘSD stále jezdil a komunikoval a také vše koordinoval. Bohužel od doby co skončil to už nikdo systematicky neřeší ! Tož asi tak…..

     9. Zavřít tři hlavní křižovatky za sebou je opravdu síla.Takhle naplánovat opravy silnic není moc dobré řešení.Všude chaoz a spustu naštvaných lidí co nemohou projet městem.

     10. Pana Křišťana zde prosím raději nepřipomínejte. Samozřejmě vedle dobrých věcí se ale podívejte na jeho „zásluhy“ v ulici Lnářská a na sídlišti Kasalova pila. Tam dodnes panují velké spory ohledně parkování, kdy toto mohl tento pán řešit s projektantem a investorem v době svého působení na radnici. Vykašlal se na to a dnes tam kvůli tomu panuje nevraživost mezi jednotlivými domy.

     11. Kasalovu pilu nemohl řešit ani Křišťan, ani nikdo jiný z radnice. Byl to a stále je projekt soukromé firmy. Město Humpolec tam vlastní pouze pozemek pod průjezdní komunikací. I vlastní těleso komunikace je dosud soukromého investora. Na tomto soukromém sídlišti si veškeré problémy musí řešit sami vlastníci – čili členové jednotlivých SVJ ! Ono totiž když chci něco vlastnit, tak k tomu patří a všechny věci okolo. To si ale majitelé bytů na „Kasalce“ nějak moc nechtějí připustit. Každá bytovka tam vlastní pozemky kolem domu. Není nic jednoduššího než si vybudovat další parkovací místa za vlastní peníze na vlastních pozemcích. Není jediný důvod, aby tam Město Humpolec cokoliv řešilo a už vůbec ne, aby tam cokoliv platilo z veřejných peněz ve prospěch soukromých majitelů bytů !

     12. Otevřít Sluníčkovu nic neřeší. Protože stejně končí na uzavřené Čejovské.

     13. Na uzavřené Čejovské Sluníčkova určitě nekončí! Dnes v 10:00 hod. se ul. Sluníčkova otevírá pro běžný provoz. Přesah 4 dni s uzavírkou pro kruháč na Kuchařově snad sneslo trochu tolerance?

     14. Bohužel nesneslo ! Takové věci se prostě nesmí stávat ! Bohužel to přesně vyjadřuje přístup k problémům na městě. Vše se stále jen toleruje a omlouvá a odpouští ! To se učitelé naučili ve školství a přenesli to na úřad. A úředníkům to samozřejmě vyhovuje………..

     15. Myslím, že právě naopak. Podařilo se zkoordinovat investice města a kraje tak, že se uzavírka v tomto jednom místě překryla pouze o čtyři dny. Nikdo nic netoleroval ani neomlouval. Alespoň jsem nikde nic takového nečetl. Každá z institucí připravovala svém investice samostatně a je spíš s podivem, že se to podařilo takto zkoordinovat!

     16. Za nas OK. 4 dny jsou absolutne bezvyznamne. Pouze hnidomrd
      muze toto kritizovat.

     17. Já jsem to pochopil tak, že kritika výše směřovala na ten fakt, že Sluníčkova nebyla otevřena včas a že se práce opět nestihli v termínu. Nebo se pletu ?

     18. Termín dokončení a předání byl 31.5.2017. Takže to je až příští týden!

 2. Křižovatky s kruhovým objezdem je dobrá věc protože značně zrychluje dopravu.Byl bych rád kdy jsme se dočkali i ,,kruháče“ na křižovatce Okružní Pražská a Zahradní

  1. A jeste aby se na kruhacich mnozi mistni motoriste naucili jezdit.
   Aby konecne pochopili, ze prednost se dava jen vozidlum, ktere uz
   po kruhaci jedou. Tedy nikoliv tem co k nemu teprve prijizdeji.

   1. Naprostý souhlas, potom je plynulost dopravy spíše ještě víc ohrožena. Je třeba se držet pravidla mohu omezit nesmím ohrozit. Kruhový objezd je takto koncipován. Jinak se nepohneme z místa.

    1. ale ale to tak neni prednost v jizde je uplne jinak – dát přednost v jízdě znamená povinnost řidiče nezahájit jízdu nebo jízdní úkon nebo v nich nepokračovat, jestliže by řidič, který má přednost v jízdě, musel náhle změnit směr nebo rychlost jízdy, nikde tam omezit a ohrozit neni, ale fajn ohrozovat by se nemelo 🙁

     1. Ano, však to píšete správně, nemusel náhle, …. . Pokud sledujeme provoz na komunikaci, ve městě obzvlášť, je třeba trochu předvídat,aby k tomu nedocházelo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Radniční listy

Po Kvě 22 , 2017
Květen 2017

You May Like

Témata