Víte co je ECOVOICE ?

„Chápeme, že svět nepotřebuje další módní značku. Svět potřebuje respekt…“

Společnost ECOVOICE vznikla v roce 2007. Jedná se o firmu manželů Markéty a Davida Festových (a jejich tří synů) působící v Humpolci, která se zabývá obchodem s biooblečením spojeným s myšlenkou Fairtrade, tedy spravedlivého obchodu.


Vyjádřením vize společnosti je motto propagátora oblečení z přírodních materiálů Bono Vox:


„Chápeme, že svět nepotřebuje další módní značku. Ale nemyslíme si, že se jedná jenom o další značku. Je to jinak. Podstatou ekologicky šetrného oblečení je respekt ke čtyřem věcem: respekt vůči tomu, z čeho jsou Vaše šaty zhotoveny, respekt vůči těm, kdo je vyrobily, respekt vůči místu, kde byly udělány a respekt vůči lidem, kteří je nosí.“


 


Zatímco biopotraviny jsou dnes již běžně k dostání v supermarketech či specializovaných obchodech, o ekologicky i sociálně šetrné výrobě oblečení mnoho lidí povědomí nemá. A kdo má, zase neví, kde si je lze zakoupit. Biooblečení od humpolecké firmy ECOVOICE si například můžete zatím koupit jedině cestou přes internet. V současné době je prodáváno oblečení firem ECOLUTION, INDIGENOUS DESIGNS, EARTH CREATIONS, UNDER THE NILE a BAM BAMBOO CLOTHING, připravována je  vlastní produkce společnosti.


 


http://www.ecovoice.cz/


 


Rozhovor s manžely Festovými si můžete přečíst zde: http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/20091106biotextil.html


 

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Oprava mostu stála 28 milionů

Út Lis 10 , 2009
Most přes dálnici D1 na výpadové silnici z Humpolce směr Želiv je po půl roce prací konečně opraven. Rekonstrukce se vyšplhala na částku 28 milionů, Kraji Vysočina se podařilo z Evropských fondů získat dotaci ve výši 26 milionů.

You May Like

Témata