Z deníku Policie

Opilý muž nad ránem pokřikoval v areálu nemocnice. Návštěva prezidenta republiky . Pachatel odcizil naftu ze tří nákladních aut. Kontroly se nevyhnou ani cyklistům nebo chodcům. Na Vysočině bourali v neděli motocyklisti, ale i cyklisti.

PELHŘIMOVSKO: Policisté podnapilého zajistili a převezli na záchytku 

V neděli po čtvrté hodině ráno přijali policisté oznámení o opilém muži, který ruší noční klid v areálu pelhřimovské nemocnice. Policisté na místě zjistili, že osmapadesátiletý muž v silně podnapilém stavu leží před vchodem do chirurgické ambulance a velmi hlasitě pokřikuje nesrozumitelná slova a vydává různé skřeky. Při dechové zkoušce na alkohol muž nadýchal 1,76 promile. Protože muž nebyl schopen samostatně stát ani komunikovat, policisté ho zajistili a převezli na protialkoholní záchytnou stanici. Muž je podezřelý z přestupku proti veřejnému pořádku, za který mu hrozí pokuta do pěti tisíc korun. 

KRAJ VYSOČINA: Policisté budou dohlížet na bezpečnost, veřejný pořádek a dopravu 

Kraj Vysočinu ve dnech 25. – 27. června navštíví prezident České republiky pan Miloš Zeman.
 
V rámci pracovní návštěvy pana prezidenta je připraveno ze strany Krajského ředitelství policie kraje Vysočina bezpečnostní opatření. Naši policisté spolupracují s policisty Útvaru pro ochranu prezidenta ČR, s nimiž budou společně zajišťovat bezpečnost pana prezidenta. Naším hlavním úkolem je zajištění bezpečného a plynulého průjezdu kolony vozidel převážející prezidenta republiky, zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti v místech, kde se pan prezident setká s občany. Do bezpečnostního opatření je nasazen adekvátní počet policistů

PELHŘIMOVSKO: Zloděj způsobil škodu přes čtrnáct tisíc korun 

Humpolečtí policisté pátrají po pachateli, který v areálu zemědělské společnosti v Hořicích odcizil motorovou naftu. Dosud nezjištěný pachatel v noci z pondělí na úterý vnikl do uzavřeného areálu společnosti a vloupal se do nádrží tří zaparkovaných nákladních vozidel. Z nádrží pak odčerpal celkem 410 litrů motorové nafty. Celkem způsobil škodu nejméně za 14 tisíc korun.
Policisté místo krádeže ohledali a případ zadokumentovali. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádeže a případ dále prověřují.

KRAJ VYSOČINA – Policisté odstartují sérii letních dopravně bezpečnostních akcí 

Pro období konce školního roku a začátku letních dvouměsíčních prázdnin byla v Kraji Vysočina vyhlášena série dopravně bezpečnostních akcí. Policisté se již v průběhu nadcházejícího víkendu zaměří na kontrolu všech účastníků silničního provozu ve snaze ovlivnit nekázeň účastníků silničního provozu a snížit nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti na silnicích našeho kraje. Akce pak budou pokračovat po celé prázdniny.
 
Letní prázdniny s sebou totiž tradičně přinášejí z pohledu bezpečnosti a plynulosti silničního provozu celou řadu specifik. Proto dohled nad bezpečností silničního provozu se zaměřením na všechny skupiny účastníků bude jednou z hlavních priorit policie v našem kraji nejen na samotném začátku prázdnin, ale bude trvat po celé dva prázdninové měsíce.
Řidiči osobních i nákladních automobilů, motocyklisté, cyklisté i chodci musí po celé prázdniny počítat s tím, že se s policejními hlídkami setkají také na silnicích nižších tříd, a to zejména v lokalitách, kde se nacházejí turistické a chatové oblasti, ale také na dalších místech na území celého kraje. Pozornost zaměříme také na chodce a cyklisty, a to nejen při dopravně bezpečnostních akcích, ale také v rámci běžného výkonu služby.
 
Důvodem je skutečnost, že z pohledu bezpečnosti a plynulosti silničního provozu patří letní prázdninové období mezi nejrizikovější, a proto by měli všichni účastníci, motorizovaní i nemotorizovaní, věnovat zvýšenou pozornost dodržování všech zákonem stanovených povinností. Na paměti by ale také měli mít skutečnost, že velice důležitá je především vzájemná ohleduplnost a tolerance. V opačném případě hrozí riziko dopravních nehod.
V rámci běžného výkonu služby a při mimořádných letních dopravně bezpečnostních akcích budeme naši pozornost zaměřovat na všechny významné silniční tahy v našem kraji, na kterých předpokládáme, že bývá v souvislosti s odjezdy na dovolenou, chalupy a chaty nebo pro cesty do rekreačních oblastí zvýšený provoz. Řidiči osobních i nákladních automobilů, motocyklisté, cyklisté i chodci musí proto počítat s tím, že se s policejními hlídkami setkají také na silnicích nižších tříd, a to zejména v lokalitách, kde se nacházejí turistické a chatové oblasti, ale také na dalších místech na území celého kraje. Pozornost zaměříme také na chodce a cyklisty,“ uvedl plk. Mgr. Jan Kostečka, vedoucí odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.
Z našich zkušeností víme, že prázdniny bývají spojené především s vyšším pohybem nemotorizovaných účastníků, dětí i dospělých a ti jsou na silnicích velmi zranitelní. Často se v silničním provozu pohybují na kolech nebo bruslích a zapomínají na používání ochranných prostředků, jako jsou přilby, chrániče a reflexní prvky.
 
Dopravní nehodovost v Kraji Vysočina v období od 1. července do 31. srpna 2013:
 
Útvar
 
Počet nehod
 
Úmrtí
 
Těžké
zranění
Lehké
zranění
Škoda
(v tis. Kč)
Alkohol
 
ÚO Pelhřimov
84
0
7
37
4147
7
ÚO Havlíčkův Brod
124
2
3
51
4 729
4
ÚO Jihlava
145
1
7
74
9671
12
ÚO Třebíč
116
2
0
58
4 636
7
ÚO Žďár nad Sázavou
130
3
11
54
5 105
17
DO Velký Beranov
98
1
5
20
10 297
1
Kraj – celkem
697
9
33
294
38 585
48
 

Celkem čtyřikrát vyjeli v průběhu neděli hasiči na Vysočině k nehodám, ve kterých figurovali motorkáři.  

 
 V 11.45 hod byla na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ohlášena nehoda čtyřkolky a motocyklu u Slavětína na Havlíčkobrodsku. K nehodě vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Chotěboř. Při střetu se zranil motocyklista, kterého po nezbytném ošetření na místě události převezli zdravotníci k dalšímu ošetření do nemocnice. Hasiči provedli na havarovaných vozidlech protipožární opatření a uniklé provozní kapaliny zlikvidovali speciálním sorbentem.
 
V 15.34 hod havaroval motocyklista u Okříšek. Při nehodě utrpěl poranění, se kterými jej zdravotníci letecky transportovali do brněnské nemocnice. Zasahující jednotka profesionálních hasičů ze stanice v Třebíči zajistila havarovaný motocykl proti požáru, uniklé provozní kapaliny zlikvidovala speciálním sorbentem a na pozemní komunikaci do příjezdu policistů řídila dopravu. Jen o čtyři minuty později byla na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina další nehoda motocyklisty na komunikaci u obce Pikárec na Žďársku. V době příjezdu jednotky profesionálních hasičů z Velkého Meziříčí byl zraněný motorkář již v péči zdravotníků, kteří jej následně z místa sanitním vozem transportovali do nemocnice. Hasiči zajistili havarovaný motocykl proti požáru a případnému úniku provozních kapalin.
 
V 17.36 hod vyjeli humpolečtí profesionální hasiči k ohlášené nehodě nákladního vozidla a motocyklu na ulici Jihlavská v Humpolci. Motocyklistu museli hasiči zpod nákladní vozu vyprostit. Zraněný muž skončil v péči zdravotníků.
 
Kromě motocyklistů bourali na Vysočině i cyklisti. Pár minut před desátou hodinou dopoledne vyjížděli jemničtí profesionální hasiči k nehodě cyklisty, ke které došlo na komunikaci u Dešova. Zraněný cyklista skončil v péči zdravotníků. K nehodě osobního vozidla a cyklisty došlo také před půl šestou odpoledne na ulici Okružní v Humpolci. Zraněného cyklistu z místa zdravotníci převezli do nemocnice.
Čtěte dále:   Žena z Humpolce se opila s přáteli a pak ztropila ostudu. Řádila i před domem

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Volby do zastupitelstev obcí 10. a 11.10.2014 - Humpolec

Pá Čvn 27 , 2014
Volby do zastupitelstev . Zveřejnění potřebného počtu podpisů voličů na peticích. Kandidátní listina. Stanovení počtu členů zastupitelstva města. Čtěte dále:   Bezpečně do školy

You May Like

Témata