Základní školy v Humpolci jsou přeplněné. Město je chce rozšířit

26

Školy v Humpolci už dětem nestačí. Radnice si pozvala na pomoc odborníky a plánuje rozšíření škol. Pro vedení města je podle starostky Aleny Štěrbové vzdělání dětí z Humpolecka prioritou.

Radnice si pozvala do Humpolce odborníky, jako je architekt Ondřej Tuček. Ten se zabývá v Praze a v blízkém okolí návrhy na rozšiřování kapacit školních budov dle nejmodernějších požadavků vzdělávání dětí pro 21. století. Dalším odborníkem je profesor Jakub Fischer, děkan Fakulty informatiky a statistiky Vysoké školy ekonomické v Praze.

Budova školy v Husově ulici by mohla přeplněným školám v Humpolci vytrhnou trn z paty
Budova školy v Husově ulici by mohla přeplněným školám v Humpolci vytrhnou trn z paty

Ze spolupráce odborníků s městem vyplyne řešení, jak rozšířit oba školní areály v Humpolci. „Pro práci architekta potřebujeme kvalitní studii s daty a prognózu, co se týče počtu nově narozených dětí v této spádové oblasti alespoň do roku 2035,“ vysvětlila starostka.

Humpolec má dvě základní školy, Hradskou a Hálkovu. V jedné třídě je v průměru až třicet žáků. Možným řešením je rekonstrukce budovy v Husově ulici, která patří městu a už nyní je odloučeným pracovištěm školy Hálkova. I podle názoru starostky Štěrbové by budova školy v Husově ulici měla sloužit vzdělávání.

Axl

26 thoughts on “Základní školy v Humpolci jsou přeplněné. Město je chce rozšířit

 1. Když chtělo minulé vedení města přesunout některé třídy z hálkovky na husovku – to bylo křiku, to bylo nadávek, ba některé strany a hnutí z toho měly jedno z hlavních volebních témat. A najednou to půjde a budeme za to děkovat novému vedení – jak to pěkně vymyslelo a zařídilo. Ještě několik studií, prognóz a projektů a za pár let možná budou i nové třídy. 🙂

  1. Hlavně že je to bez hloupého Kratochvíla a líné Kukrechtové. Buďme rádi, že dnešní město je řízeno duem Štěrbová, Machek. v minulém vedení byl jen Brukner normální. Zbytek byl na úrovni jako Pavlík Hrala

  2. no na Halkovku by to hlavne chtelo nove ucitele. To co tam je, je naprosta tragedie. Vyjimku tvori snad jenom pani Merunkova a pan Tocik. Zbytek hruza a des, pripadne dvojity des.

    1. no to neni. Utek na gympl (mnohokrat neuspesny) je toho dukazem. Je to akorat ustav na snizovani IQ a leceni mindraku neschopnych „ucitelek“

    1. sorry. Ma tam deti spousta mych znamych. Co oni vypraveji, to bych fakt nikdy neveril ze je na zakladce dneska mozne. Otresny spolek neschopnych a zamindrakovanych postavicek s titulem.

     1. kazdy zamestnani ma svoje. Nemusej to delat, kdyz je to nebavi!

  3. Soory jako ale copak nove vedeni presunuje prvnaky a druhaky? Nesirte drby. Po volbach se zmenilo azaz, hlavne ten lidsky pristup a znalosti opanovaly ted urad. To tam uz hooodne dlouho chybelo.

   1. nove vedeni nepresune nic. ta studie je do roku 2035. nez se neco schvali a nez se neco provede, budou dalsi dvoje volby za nami

    1. no a hlavne se zjisti, ze uz zas nebudou deti. Na ty bych nezapominal. Jedna se totiz o presun v ramci Halkovky a ta se na ne moc neohlizi. Hlavni je pohodli tamnich soudruzek.

 2. V 80.letech chodilo na ZŠ Hálkova daleko více žáků a vešli se tam. Byly to silné ročníky ze 70.let Pokládám si otázku,kolik tedy žáků chodí na Hálkovu dnes?

  1. Ve výroční zprávě Hálkovky z roku 2017/2018 je uvedena kapacita 880 žáků. Hradská má kapacitu 600 žáků.

  2. Jedna vec je kolik zaku lze do jedne tridy nasackovat a druhak kolika zakum je jeden ucitel schopen poskytnout kvatni vyuku.

    1. Tak samozřejmě, a jako vždy si na kvalitu učitele budou stěžovat ty nejtupější tužky v penálu 😀

 3. Předvolební hysterie proti rozšíření školy o Husovku, řeči o vizích a koncepci asi vzali za své. Účel světí prostředky. Spousta užitečných idiotů tomu ještě tleskalo.

  1. Co to zas békáš, ty jedna aleno. Prvnáčci se určitě sunout nikam nebudou. K Husovce má vzniknout skupina, stačí si přečíst zápis. Co chvalím je že si nová garnitura na nic nehraje a spolupracuje se všema. Hledá nej nej řešení. Tatam jsou výštěky těch co tu vládli a myslili si že maj patent na rozum. Ten patent teď můžou zapojit v opo lavici.

 4. Je to pár měsíců zpátka, co Babiška srdceryvně tvrdla pravý opak, než teď…..proč tak rychle otočila?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Výstava o činnosti SVČ Humpolec

Čt Kvě 18 , 2023
Středisko volného času Humpolec Vás srdečně zve na tradiční výstavu o činnosti SVČ Humpolec ve výstavním sále Muzea dr. A. Hrdličky na Horním náměstí. Výstava se koná od 6. 6. 2023 do 27. 6. 2023. Těšíme se na Vás.
Humpolecké muzeum zve na přednášku: Antisemitismus a jeho různé podoby

You May Like

Témata