Zimní stadion dostane novou střechu

Zastřešení zimního stadionu v Humpolci je v současné době v plném proudu. Podle místostarosty Tomáše Křišťana se už v prosinci bude bruslit. Práce zatím běží podle harmonogramu, byly zabetonovány patky budoucí haly a tento týden byla přivezena konstrukce, která se ihned začne instalovat. Vše by mělo být hotovo do konce listopadu.

To by tedy znamenalo, že lidé nebudou vůbec o bruslení ochuzeni. Původně se totiž počítalo s tím, že kolaudace bude až těsně před koncem roku, což byl nejpozdější termín. Město totiž na stavbu dostalo státní dotaci, a ta musí být bezpodmínečně hotova a zkolaudována do 31. prosince.

Jelikož byla ledová plocha a bruslení v uplynulých letech závislá na počasí, většinou se stejně začínalo bruslit až v listopadu, kdy už byly k tomuto sportu příznivé teploty. Kvůli výkyvům počasí však Tělovýchovná jednota Jiskra v uplynulých letech na provozu kluziště značně prodělávala. Po zastřešení by se situace měla výrazně zlepšit a pravděpodobně bude i sezona bruslení delší.

Kromě toho, že vyroste nad kluzištěm střecha, do rozpočtu se nakonec vešla i kompletní rekonstrukce mantinelů. Ty budou nyní plastové, včetně nových ochranných plexiskel. Peníze se zatím už nedostaly na rekonstrukci střídaček a ochranou síť, takže to se bude řešit později, řekl Křišťan.

Zastřešení výrazně odlehčí i hlukovou zátěž tohoto sportovního areálu, na který těsně navazuje zástavba rodinných domků.
Zdroj: MF-DNES

Čtěte dále:   Krajská liga. Hokejisté Světlé se před svátky zasekli, o víkendu Humpolec v souboji lídrů

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Pivo Bernard novinářům chutná

Pá Říj 29 , 2004
Značka Bernard získala významné ocenění, třetí místo v novinářské anketě Naše pivo 2004, pořádané v rámci prestižní soutěže České pivo roku 2004. Naše pivo 2004 je jediná novinářská anketa popularity jednotlivých značek piv. Čtěte dále:   V Humpolci plály emoce. Bouchly ve mně saze, omlouval se po svém výlevu kouč […]

You May Like

Témata