Humpolec získal dotaci z grantového programu

4

Členové Společnosti pro rozvoj Humpolecka MAS uspěli v grantovém řízení programu Leader ČR, díky čemuž mají přislíbenou dotaci 2,5 milionu korun. Pro společnost je to velký úspěch, neboť na přípravě všech náležitostí pracovala tři roky a získání dotace není snadná záležitost. Důkazem toho je i fakt, že z 57 žadatelů skončil Humpolec na desáté příčce a kromě něj uspěla z kraje Vysočina již jenom Telč.

Základní recept na úspěch zní zdánlivě jednoduše. Musí se správně pojmenovat strategie, která musí zohledňovat výsledek předchozího průzkumu. Tomu také předcházela spousta jednání s představiteli obcí na Humpolecku. MAS získávala požadavky přímo od lidí a na jejich základě vydedukovala, čeho je v regionu zapotřebí nejvíce.


Peníze z podpůrného programu na Humpolecko brzy dorazí, jejich upotřebení ale spěchá. Peníze se musí poměrně rychle proinvestovat – termín končí v polovině prosince. Z přiznané dotace bude pouze max. 250 tis. Kč použito na administraci MAS, celých 2.250.000,- Kč bude rozděleno mezi místní subjekty na jejich vlastní projekty dle schválených opatření. Z tohoto důvodu se setkali představitelé zúčastněných obcí a organizací, kteří rokovali o možných způsobech upotřebení peněz. Našlo by se na osmdesát různých požadavků, ale je třeba postupovat v souladu s nastavenými prioritami. O podporu budou moci žádat obce, neziskové organizace i komerční subjekty. Způsobilé budou projekty z těchto oblastí:


I. Zlepšení vybavení subjektů působících v oblasti kultury
1. typy projektů ziskových subjektů: pořízení nového technického a materiálního pro pořádání kulturních akcí (přístřešky, stany, žídle, ozvučení, osvětlení, pódia, atd.)
2. typy projektů neziskových subjektů: pořízení nového materiálního vybavení subjektů, pořádajících kulturní akce (přístřešky, stany, žídle, ozvučení, osvětlení, pódia, expozice muzeí atd.)


II. Podpora organizací působících v oblasti sportu a cestovního ruchu


1. typy projektů ziskových subjektů: výstavba objektů pro rozvoj hippoturistiky (úvaziště, stáje, hipodromy, cvičiště, atd.), výstavba a obnova objektů pro agroturistiku (penziony spojené se zemědělskou výrobou včetně doprovodné infrastruktury, atd.)


2. typy projektů neziskových subjektů: pořízení nového technologického vybavení pro informační centra,budování informačních systémů v obcích


 


III. Zlepšování životního prostředí v obcích


1. typy projektů ziskových subjektů: nákup nových strojů a technologií zemědělskými subjekty minimalizující znečištění obcí svou činností


2. typy projektů neziskových subjektů: obnova veřejných prostranství v obcích obnova areálů předškolních a školních zařízení nacházejících se v intravilánu obcí


 


Konečný termín pro podání žádostí je 27.září 2007 do 12:00 hodin. Konkrétní výzvu k předkládání projektů najdou žadatelé na webových stránkách http://www.humpolecko.cz/.


Program umožňuje získat až osmdesátiprocentní příspěvek, samozřejmě s tím, že žadatel svůj záměr předem zafinancuje a zmíněnou dotaci dostane zpětně.


 


Do budoucna se členové Místní akční skupiny chystají zapojit i do takzvaného velkého programu Leader. Ten umožňuje až dvacetimilionovou pomoc z evropských fondů.

myska

4 thoughts on “Humpolec získal dotaci z grantového programu

  1. To je pořád jen sport a kultura. Snad sou i mnohem dulezitejsi zaměření. A s desátým místem z 57 bych se vubec nechlubil.

    1. No to já bych se teda s klidem s 10. místem z 57 chlubil. To je podle mně velmi slušné umístění, kór v té konkurenci velkých měst co tam byla. A porazit třeba Telč to už je také podle mého něco. Opět u Vás koukám asi pracuje ta závist, co jste projevil už v článku o obědě pana prezidenta. Get a life man, get a life. 🙂

      1. Jen me trochu zarazi ten sibecni termin na podavani projektu. Jestli to chapu dobre, tak je na to 20 dni. Podle me ten kdo se o tom dozvedel az ted, nema sanci vubec zareagovat. A i termin dokonceni projektu neni nijak vzdaleny. Ale bohuzel nemam fakta, abych mohl rict, ze problem vznikl na strane MAS nebo na strane organizace celeho programu Leader.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Soukenictví v Humpolci ve vzpomínkách pamětníků II

Út Zář 18 , 2007
Členové Společnosti pro rozvoj Humpolecka MAS uspěli v grantovém řízení programu Leader ČR, díky čemuž mají přislíbenou dotaci 2,5 milionu korun. Pro společnost je to velký úspěch, neboť na přípravě všech náležitostí pracovala tři roky a získání dotace není snadná záležitost. Důkazem toho je i fakt, že z 57 žadatelů […]

Témata