Píšou o Humpolci: Více bezpečí. Lidé v Humpolci volají po městské policii. Ve městě nikdy nebyla

17

Doba se mění. V Humpolci nikdy městská policie nebyla. Nyní město na Pelhřimovsku řeší, jestli ji nezřídit. „Je to na základě požadavků obyvatel. Trápí je řidiči, kteří nedodržují v Humpolci rychlost a také svévolné parkování aut kdekoliv. Na náměstí je například problém zastavit. Dále jsou to různé problémy a přestupky, které neřeší Policie České republiky, protože jí to nepřísluší ze zákona. Dřív jsme takovou potřebu neměli, teď se to mění,“ vysvětlila důvody starostka Humpolce Alena Štěrbová.

Přítomnost strážníků v ulicích Humpolce by uvítala například Lenka Straková. „Už s ohledem na pocit bezpečí. Ale je potřeba zvážit, jak moc to finančně zatíží městský rozpočet,“ konstatovala předsedkyně humpoleckého klubu turistů.

V současné době vedení města zvažuje všechna pro a proti. „ Rozhodnutí je pro nás důležité a musíme ho učinit po zralé úvaze,“ zdůraznila starostka. Město Humpolec sbírá zkušenosti od jiných podobně velkých měst jako je třeba Světlá nad Sázavou. V kapitole pro je to například zajištění veřejného pořádku, plynulost provozu. Proti mluví například finanční náklady a problém sehnat vhodné kandidáty na post strážníků.

Do ulic a parku v Humpolci vyjdou strážníci nejdřív za rok
Do ulic a parku v Humpolci vyjdou strážníci nejdřív za rok

Například město Světlá nad Sázavou dává na činnost městské policie ročně asi tři miliony korun, strážníky má čtyři. Letos se Humpolec podle starostky věnuje rozborům, diskusím a porovnání kladů a záporů. Jestli se město rozhodne pro městskou policii, tak první strážníci vyjdou do ulic Humpolce nejdřív příští rok.

Městskou policii může zřídit samo město obecně závaznou vyhláškou. Její činnost se poté řídí zákonem o obecní policii. Tato policie působí pouze v určité oblasti, kde je zodpovědná za dodržování zákonů a pořádku.

Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/straznici-humpolec-mestska-policie-bezpeci-poprve-mesto-ochrana.html

Čtěte dále:   Humpolecké farmářské trhy

Axl

17 thoughts on “Píšou o Humpolci: Více bezpečí. Lidé v Humpolci volají po městské policii. Ve městě nikdy nebyla

 1. Aut přibývá a město to dlouhodobě neřeší. Na rybníčku večer už skoro nikdo nezaparkuje a je i plné parkoviště u Penny marketu a přilehlé ulice. Myslím, že MP toto nevyřeší jen rozdá pár nešťastníkům pokuty. V centru města parkují lidé co tam dojíždí za prací, kde mají tedy parkovat když mají být volná místa na stání pro lidi co přijedou na úřad? Místo MP by snad stačilo spoplatnit inkriminovaná místa v centru města

  1. Měl bych 2 doplňující dotazy:

   1. Na Rybníčku nikdo nezaparkuje? tedy jsou zrušena „skoro“ všechna parkovací místa?
   Nechtěl jste spíše říci, že Na rybníčku je problém zaparkovat v pozdně odpoledních/večerních hodinách?

   2. V centru města parkují lidé, co tam pracují. A měli by tam parkovat lidé, co tam přijedou krátkodobě během dne. tedy podle Vás.
   Mohl bych znát klíč, podle kterého určíme, kdo má a kdo nemá právo parkovat v centru?

   V obou případech mám neodbytný pocit, že se Vám nejedná o systémové řešení, ale přiohnutí pravidel tak, aby vyhovovala Vám-osobně.

   1. Právo parkovat v centru mají samozřejmě všichni. Otázka je, zda je smysluplnější, aby parkovací místo za den využilo deset lidí nebo jeden člověk. Pokud bude parkovací místo jen částečně zpoplatněno /např. první hodina zdarma a každá následující za 30,- Kč, to vše pondělí až pátek mezi 06. až 18. hodinou / bude na svobodném zvážení každého jak dlouho tam bude stát.
    Parkování u paneláků a bytovek by mohly vyřešit modré zóny.
    Ale to jsou přeci všechno staré věci, které jinde dávno fungují.

    1. Ne, nefungují.

     Zpoplatnění parkování je berlička. Se spravedlivým dělením společného prostoru, který si nárokuje více spoluobčanů, než je dostupná kapacita to nemá nic společného. jenže to vylepšuje městský rozpočet.

     To samé modré zóny – prosil bych jediny odkaz na město, kde fungují. Prosím nezaměňovat pojmy „jsou zavedeny“ a „fungují ku prospěchu všech“.

     1. A těrazky mi povedztě pán františek, čo vy si predstavujetě pod takým výrazom – spravodlivé delenie spoločného priestoru ?

     1. chseš parkovat, jezdit po dálnici, tankovat, vlastnit a provozovat auto ……..

     2. No jasně, pořádnej nafťák, s obřím motorem, abych moh na přechodu přejíždět zelený radikály a jiný dobrosery!

 2. Řešení kauzy MP je jednoduché.. Nejprve shromáždit relevantní data o MP, plusy a mínusy, přínosy a náklady. To položit na stůl a vyhlásit referendum, ať si občané Humpolce sami rozhodnou na základě jasné studie, zda chtějí či nechtějí vytvoření MP.

  Pokud to bude bez referenda občanů, tak se vždy najdou ti, kteří budou tvrdit, že to stojí moc peněz a že MP dává jen pokuty. Nebojme se vyhlásit referendum. Jiná cesta není.
  A k pokutám?? Ano, jistě budou, ale všimněte si třeba, kde parkují žáci ČZA před budovou školy? Často až těsně u kruhového objezdu.. Takže ano, i pokuty jsou třeba.

  A parkování na sídlištích je neřešitelné, dokud nebude v Humpolci postaven parkovací dům. Sídliště postavená v 70.letech nebyla dimenzovaná na dvě auta v rodině. Nikdo nemohl tehdy počítat s takovým abnormálním nárůstem osobních vozidel nejen v rodinách. Nyní je to jinak. Tehdy jezdily autobusy každou chvíli a za pár korun, takže tolik aut doma nebylo opravdu potřeba.

   1. Taky dávám hlas. Zbytečné vyhazování peněz. Raději investovat peníze i s výhledem do budoucnosti a ne je prožrat :/

    1. Já jsem pro uvolnění prázdné plochy Horního náměstí během všedních dnů k parkování. V centru by to hodně pomohlo a nic se tam neděje.
     Až vláda a příštích deset let vyruší třetinu aut, tak bude po problému.
     Peníze raději utratit za byty pro mladé rodiny.

  1. kdyz se na to bude jeste 10 let kaslat, tak se to vyresi samo. Zachvili budou jenom e-auta a bud na ne lidi nebudou mit prachy a nebo nebudou mit stejne nabijecku v dostupne vzdalenosti. Nebo pripadne oboji.

 3. Ale tak zaplat a parkuj, tankuj, nakupuj, bydli, cestuj atd. Ale konec koncu, jasno v tom nema ani fanda. Hmmm

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Dramatický výjezd humpoleckých záchranářů: Julianka přišla na svět v sanitce!

Po Bře 20 , 2023
Při práci záchranáři nikdy neví, co je bude během služby čekat. Když ve čtvrtek vyjížděla posádka za maminkou v očekávání, nikdo netušil, že do nemocnice dorazí už s narozenou holčičkou Juliankou. Čtěte dále:   Humpolecké farmářské trhy
Do porodnice by se to už nestihlo. Humpolečtí záchranáři asistovali u narození Julianky v domácím prostředí

You May Like

Témata